Přijíždí pošramocená Tatra. Drtiči věří, že po dvou porážkách zase zaberou

Přijíždí pošramocená Tatra. Drtiči věří, že po dvou porážkách zase zaberou
pátek 28.9.2018 | Redakce

Hodonínští hokejisté se po dvou porážkách ve druhé lize zasekli. Drtiči vyklidili vedoucí pozici a po ztrátách s Novým Jičínem a Valašském Meziříčím okupuje po pátém kole až čtvrtou příčku. Vylepšit současné postavení chtějí Jihomoravané v sobotním zápase s Kopřivnicí. Duel na Zimním stadionu Václava Nedomanského začíná v tradičních sedmnáct hodin.

 
 

Ani jeden ze soupeřů není po středečním kole v optimální pohodě. Drtiči nezvládli duel ve Valašském Meziříčí, kde po kolapsu ve druhé třetině prohráli 2:5, Kopřivnice v týdnu dopadla mnohem hůře. Tatra schytala nečekaný příděl se Šumperkem, kterému před vlastním publikem ostudně podlehla 0:9. Nechybělo mnoho a Draci klidně mohli Tatře uštědřit dvojcifernou porážku. „Opět jsme úspěch vystavěli na disciplíně,“ těšilo trenéra Draků Jozefa Zavadila. „Výsledek sice je jednoznačný a docela i odpovídá průběhu utkání. Ale Kopřivnice nehrála úplně zle. Naši chlapci ovšem předvedli velmi dobrý hokej ve středním pásmu, kde domácím vypichovali kotouče,“ dodal jedním dechem. Kopřivnice vstoupila do letošní sezony stejně jako Drtiči dvěma výhrami. Severomoravané nejprve skolili Opavu, pak si vyšlápli také na Nový Jičín. Další dva duely ale svěřenci trenéra Jaroslava Kofroně nezvládli a po porážkách od Valašského Meziříčí a Šumperku drží se šesti body pátou pozici. Hodonín je o příčku výš jenom díky lepšímu skóre. Diváci tak v sobotu uvidí souboj dvou sousedů v tabulce. Oba soupeři ovšem mají rozdílené ambice. Zatímco Drtiči se chtějí rvát o postup do vyšší soutěže, Kopřivnici stačí postup do play-off. „Samozřejmě bych byl zklamán, kdyby se to nepodařilo, protože kvůli tomu se celou sezonu hraje. Mrzelo by mě to hlavně kvůli fanouškům, ale i sponzorům. Je to však ještě daleko. Budeme našim klukům věřit, že postup do play-off zvládnou,“ uvedl na oficiálním klubovém webu manažer mužstva mužů Jaroslav Hrubý.

Ten věří, že se Kopřivnice bude v letošním druholigovém ročníku prezentovat atraktivním hokejem, který bude bavit fanoušky. „Vzhledem k tomu, že již třetí sezonu máme velmi podobný tým a hráči jsou zase o rok zkušenější, předpokládám, že se vyhneme výkonnostním výkyvům a budeme pravidelně sbírat body, tak abychom je nemuseli honit na poslední chvíli, jako tomu bylo v minulé sezoně,“ prohlásil Hrubý.

Kádr Tatry se po minulém ročníku opravdu moc nezměnil. Hráčskou kariéru kvůli pracovnímu vytížení ukončili Michal Vyčesaný, Petr Merenda a René Bartošák. Mužstvo doplnili odchovanci Ondřej Imrich, Matěj Mach z třinecké juniorky a Dominikové Raška a Ficek z vítkovické juniorky. „Kvalita kádru je dána výši rozpočtu, který jsme schopni na sezonu zajistit. Kluci jsou o rok zkušenější a vědí, že mohou hrát s každým. Pokud se nám budou vyhýbat zranění, tak se sezony nebojím. I když letos do play-off postupují pouze první čtyři týmy z naší skupiny, tak si myslím, že je v našich silách se o něj reálně porvat,“ věří Hrubý.

Až sobotní duel v Hodoníně ukáže, jak na tom oba týmy momentálně jsou.

Představujeme soupeře …

HC Tatra Kopřivnice je český klub ledního hokeje, který sídlí ve městě Kopřivnice v Moravskoslezském kraji. Založen byl v roce 1932 pod názvem SK Kopřivnice. Svůj současný název nese od roku 2017. Od sezóny 2015/16 působí ve 2. lize, třetí české nejvyšší soutěži ledního hokeje. Klubové barvy jsou modrá, červená a bílá. Své domácí zápasy hraje na zimním stadionu Kopřivnice s kapacitou 3 034 diváků

Název klubu

1932 – SK Kopřivnice (Sportovní klub Kopřivnice)
1935 – SK Tatra Kopřivnice (Sportovní klub Tatra Kopřivnice)
1949 – TJ Tatra Kopřivnice (Tělovýchovná jednota Tatra Kopřivnice)
1991 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)
1997 – HC Adelard Kopřivnice (Hockey Club Adelard Kopřivnice
1999 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)
2014 – HC Sky Power Kopřivnice (Hockey Club Sky Power Kopřivnice)
2016 – HC Kopřivnice (Hockey Club Kopřivnice)
2017 – HC Tatra Kopřivnice (Hockey Club Tatra Kopřivnice)

V roce 1936 zakládá i tehdejší dělnický klub svůj hokejový odbor - DSK UNIE KOPŘIVNICE. Oba kluby v období okupace, v letech 1938 - 45, přerušují svou činnost a v poválečných letech 1945 - 47 se slučují pod hlavičkou SK TATRA Kopřivnice. Začíná tak novodobá éra kopřivnického hokeje spojená s věhlasnou kopřivnickou automobilkou TATRA. Za dobu své existence klub vychoval řadu slavných hokejových hráčů a reprezentantů a dosáhl významných úspěchů na klubové úrovni. Družstvo mužů v dobách své největší slávy hrávalo pravidelně v I. nebo II. NHL ČSR. Rozvíjí se jak zázemí kopřivnického hokeje, tak i práce s mládeží a dorostenci. Vzniká umělá ledová plocha, následně dochází k jejímu zastřešení a vzniká tak zimní stadion v podobě v jaké jej známe i my dnes. Kopřivnickým hokejem prošlo mnoho slavných jmen. Těmi dnes asi nejznámějšími jsou Radek Bonk, Václav Varaďa, Pavel Kubina, Libor Pivko a Tomáš Fleischmann. Dalším významným mezníkem v existenci kopřivnického hokeje byla léta na přelomu 80. a 90. let. Se změnou společenského uspořádání v naší zemi se našemu hokeji tevřely dveře pro navazování mezinárodních kontaktů i směrem na západ od našich hranic. Bylo to období, kdy se náš klub k 1.1. 1991 rozloučil se svým starým názvem TATRA Kopřivnice a přejmenoval se na dnešní Hockey club Kopřivnice. Bylo to období velkých změn, úspěchů zejména v žákovských kategoriích ale i finančních problémů a jedné tragické údálosti - sebevraždou prezidenta klubu, jenž na čas významně negativně poznamenala i samotný chod klubu. Snad si jen můžeme připomenout rok 2002 a oslavy kulatého 70. výročí založení kopřivnického hokeje, na nichž se v hokejbalovém utkání představily české a slovenské hvězdy kanadsko-americké NHL mezi nimi i hokejisté Bonk, Varaďa, Havlát, Eliáš, Hossa, Chára nebo Prusek.

Poslední zápas soupeře …

HC Tatra Kopřivnice – DRACI ŠUMPERK 0:9 (0:3, 0:4, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Romančík (Vachutka, Plášek), 10. Ostřanský, 15. Pokorný (Plášek, Sedlák), 22. Vorobjov (Pokorný), 23. Plášek (Hroch), 26. Drtil (Plášek, Vachutka), 30. Pokorný (Ostřanský, Řezáč), 43. Sedlák (Vachutka, Plášek), 45. Kužílek (Antonov).
Rozhodčí: Holaň – Bartek, Mikuláš.
Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 583.

Kopřivnice:
Fendrich – Stříž, Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Imrich, Fojtík, Gebauer, Pěnčík, Mach, Červenka, Suchý, Raška, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík. Trenér: Jaroslav Kofroň.

Šumperk:
Kristín – Kužílek, Gewiese, Drtil, Haloda M., Řezáč, Sedlák, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Urban, Plášek, Antonov, Blecha, Haluza, Vorobjov, Kočica, Ostřanský. Trenér: Jozef Zavadil.

Soupeř pohledem trenéra …

„I když poslední zápas Kopřivnici výsledkově vůbec nevyšel, nemůžeme soupeře v žádném případě podcenit. Ani my po dvou porážkách nejsme v optimální formě. Hrajeme ale doma a naší povinností je vítězství. Odrazit ke třem bodům se musíme od poctivé obrany a proměňování šancí. V přípravě jsme dokázali střílet góly, snad se nám bude dařit i proti Kopřivnici. Diváky chceme potěšit ofenzivním hokejem, pohlednou hrou. Věřím, že se hráči na utkání dobře připraví. Další zbytečné ztráty si nemůžeme dovolit.“

Trenér SHK Hodonín Ivan Dornič 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS