„Přesilové hry rozhodují zápasy, musíme na nich více zapracovat“, myslí si člen prvního útoku Jakub Sajdl

„Přesilové hry rozhodují zápasy, musíme na nich více zapracovat“, myslí si člen prvního útoku Jakub Sajdl
neděle 28.9.2014 | Adam Krátký

Ve čtvrtém kole druholigové skupiny Východ se střetli dva odvěcí rivalové. I v tomhle utkání bylo znát, že se jedná o derby a zápas tak měl patřičný náboj a atmosféru. Drtiči nakonec odešli z ledu jen s jedním bodem, což je v domácím prostředí vždy ztrátou. Jak viděl utkání autor jediné branky Drtičů Jakub SAJDL si můžete přečíst v našem pozápasovém rozhovoru.

 
 

    Jakub SAJDL

Jakube, co bylo podle Tebe hlavní příčinou dnešní prohry?

Nemyslím si, že by byla Technika lepším týmem, než my. My jsme měli špatný vstup do zápasu, nechali jsme Techniku hodně hrát a neproměňovali jsme šance, které jsme si vytvořily. Škoda, že jsme nevyužily přesilové hry. Ze začátku nám přesilovky vůbec nešly, ale potom už to bylo lepší. Začali jsme více střílet, ale výborně jim zachytal brankář.


Jsi zatím spokojen se svým individuálním výkonem?

Já svůj individuální výkon nějak nehodnotím. Dnes jsem hrál v lajně se Špokym (Martin Špok pozn. redakce) a Piskym (Dominik Piskoř pozn. redakce) a myslím si, že nám to jde. Se Špokym se známe už dlouho a Pisky je šikovný hráč. Doufám, že to bude už jen lepší a bude se nám dařit jako týmu.


Jak jsi spokojen se začátkem soutěže po čtyřech odehraných zápasech?

Určitě je to dobré, škoda prohraného zápasu v Opavě, kde jsme určitě měli na to, abychom si odvezli nějaké body domů. Ve Vsetíně jsme to bojovností dotáhli do vítězného konce. Dnešní ztracené body jsou pro nás samozřejmě mínus. Doma bychom měli vyhrávat a nedovolit soupeřům aby si odtud odváželi body.


Je stále něco, na čem je potřeba zapracovat?

Podle mě nejvíc rozhodují zápasy přesilové hry. Takže na tom bychom měli ještě zapracovat a samozřejmě disciplína. Jsme hodně vylučovaní a oslabení nám vezme strašně moc sil, které nám potom chybí na konci zápasu.


Jsi autor jediného gólu Drtičů. Mohl by si nám tuhle situaci popsat?

Nebylo to nic složitého. Pokec (Petr Pokorný pozn. redakce) si vyměnil kotouč s Davidem Polesným na modré čáře, který vystřelil a já už jen před brankou dorážel a naštěstí to tam padlo.


V derby s Technikou vždy padá hodně branek. Dnes tomu tak nebylo. Čím to podle tebe bylo?

Já si myslím, že dnes dobře zachytali oba gólmani. My máme kvalitní oba dva gólmany a Technika taky. Musíme se více tlačit do brány a zachytávat odražené puky. Dnes to jejich gólman hodně vyrážel a my byli pozdě u puku a nestačili jsme dorážet. Když na tomhle více zapracujeme tak si myslím, že by to mohlo příště rozhodovat utkání.


V poslední třetině Tě nepříjemně fauloval Havíř, který po zásluze dostal trest ve hře. Co se tam vlastně stalo?

Asi neunesl to, že hráli přesilovku a já jsem ho dohrál u mantinelu. Určitě to od něj bylo hodně zbytečné. Je to zkušený hráč, který by si tohle měl odpustit.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS