„Před zápasem jsme čekali, že to bude těžké a taky se to i potvrdilo,“ říká o zápase s Bobry Petr Jurča

„Před zápasem jsme čekali, že to bude těžké a taky se to i potvrdilo,“ říká o zápase s Bobry Petr Jurča
neděle 8.1.2017 | Adam Krátký

Hokejově vyrůstal v Šumperku, odkud si v dorosteneckém věku odskočil na východ Čech. První zápasy v dospělém hokeji ale odehrál v dresu rodného Šumperka. Poté se přes Uničov, Břeclav a Techniku Brno, dostal až na Slovácko, kde od podzimu 2016 obléká oranžovo-modrý hodonínský dres. V barvách Drtičů potvrzuje roli obávaného střelce. Včerejším hattrickem do sítě meziříčského brankáře Plška dosáhl už popáté ve své kariéře mety dvaceti gólů. Řeč je o aktuálně nejlepším střelci SHK Petru JURČOVI, který si v loňské sezóně vyzkoušel i pár zápasů ve WSM lize za Třebíč.

 
 

Petře, vraťme se k zápasu s Opavou, kde jste sahali po bodech, ale nakonec jste podlehli brankou půl minuty před koncem. Jak taková situace na hráče působí?

Dost vztekle, protože tomu předcházel faul, který rozhodčí prostě nechtěl zapískat. Letos se nám to stalo už dvakrát. Poprvé na Vsetíně taky těsně před koncem zápasu.


Zápas s Bobry jste dobře rozehráli. Již v sedmé minutě jste vedli o dvě branky, Bobři se ovšem do zápasu rychle vrátili. Polevili jste s nasazeného tempa ze začátku zápasu?

Možná jsme spíše čekali, jestli se sami dostanou zpět do hry. Dali dva slepené góly a byli zase v zápase.


Tvůj bývalý spoluhráč z lajny Jakub Kadlec se posunul do druhé formace a v první ho nahradil Jakub Vrána. Je pro Tebe složitější se s novým spoluhráčem trochu sžít nebo je Ti to jedno?

Pár tréninků to asi bude chtít, ale věřím, že to půjde. Kuba (Jakub Vrána, pozn. red.) je chytrý hráč. S Danem Vaňkem jsme si ujasnili nějaké věci. Myslím si, že se to bude časem stále jen zlepšovat.


Jak by si celkově zápas proti Valašskému Meziříčí zhodnotil?

Před zápasem jsme čekali, že to bude těžké a taky se to i potvrdilo. Měli jsme tam několik příležitostí vstřelit gól do prázdné branky, ale to se nám nepovedlo a díky tomu se dostal soupeř vždy zpět do zápasu.


V utkání jsi prolomil střeleckou smůlu, která se táhla od 23. listopadu. Tehdy jsi naposledy skóroval proti Opavě. Spadlo to z Tebe po včerejším třígólovém večeru?

Během té doby jsem aspoň pomohl týmu skórovat v nájezdech, které nebyly bohužel vítězné. Jestli to spadlo? Uvidíme ve středu v Šumperku (usmívá se).


Co Tě ty tři branky v síti Bobrů budou stát?

Zřejmě to budou nějaká piva. Asi celá basa, ale zaplatím ji rád.


Ve středu budete cestovat na led Šumperka, kde jste letos už jednou dokázali vyhrát. S čím tam pojedete?

S tím, že se musíme ještě více semknout. Nepodlehnout rozhodčím a vydržet s nervy, protože někteří hráči tam skáčou jak kobylky. A samozřejmě musíme dát minimálně o jednu branku více než soupeř.


Máme za sebou pár dní nového roku. Jaký byl pro Petra Jurču ten minulý?

Po hokejové stránce to nebylo vůbec špatné. Zahrál jsem si semifinále s Technikou, kde jsme dost zatápěli Vsetínu. No a teď? Přestup do Hodonína. Hlad po hokeji, lidi v hledišti, kluci v kabině a samotný začátek byl perfektní. Věřím, že to do konce sezony vydrží.


Děkuji za rozhovor.

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies