„Pořád chci hrát, pořád chci být na ledě,“ tvrdí odhodlaně Petr Jurča

„Pořád chci hrát, pořád chci být na ledě,“ tvrdí odhodlaně Petr Jurča
čtvrtek 11.1.2018 | Ivan Hochman

Na Slovácko přišel na začátku loňského ročníku. Od té doby odehrál v dresu hodonínských Drtičů třiašedesát utkání. Minulou sezónu byl nejlepším střelcem svého týmu. K tomu má nakročeno i letos, se sedmnácti vstřelenými góly je aktuálně nejlépe střílejícím Drtičem. Petr JURČA přidal další dvě branky v utkání s Valašským Meziříčím. „Snažím se připravit na každý zápas nejlépe, jak umím,“ říká hodonínská devadesátka.

 
 

Petře, máte za sebou vítězný zápas. Domácí sice vstřelili první branku, vy jste ale třemi slepenými góly otočili stav ve svůj prospěch. Jak velký vliv to má na psychiku obou týmů? Co bylo dnes rozhodujícím faktorem?

Myslím si, že ani jejich první gól nás nevyvedl z naší snahy uspět v tomto zápase, možná nás to ještě trošku víc nakoplo.


Domácím se podařilo něco podobého, dvěma rychlými brankami ve druhé třetině stáhli váš náskok. Vy jste ale okamžitě našli odpověď. Myslíš, že váš šestý gól měl důležitou roli v dalším průběhu zápasu?

Byl to takový zklidňovací gól, který ukázal, že zápas máme plně ve svých rukou.


Zápasy Drtičů ve Valmezu často končí přestřelkou, v téhle sezóně to je ale poprvé, co padlo víc než pět branek. Máš radši zápasy, kde padá víc gólů?

Abych řekl pravdu, tak je a není mi to jedno. Samozřejmě vyhrávat s nulou obdržených gólů je lepší, ale já beru hlavně výhru!


Dnes jsi vstřelil dvě branky. Stejný počet gólů jsi dal naposledy také proti Bobrům. Dalo by se říct, že je Valašské Meziříčí tvůj oblíbený soupeř?

Oblíbený nevím. Snažím se připravit na každý zápas nejlépe, jak umím, a v zápase pomoci týmu, jak jen to jde.


Můžeš popsat, jak obě branky padly?

První gól byla práce celého útoku. Jakub Kadlec nahrával Matěji Charvátovi zpoza brány, ten přihrál mně na střed a já se snažil trefit bránu. Spadlo to tam. U druhého gólu Jakub Kadlec zatáhl puk do pásma, z rohu se cpal do brány, kde přehodil hůl bránícího hráče a já měl za úkol jen trefit bránu.


Už delší dobu hraješ v útočné formaci s Matějem Charvátem a Jakubem Kadlecem. Jak ti spolupráce s němi vyhovuje?

Opět odpovím, že je a není mi to jedno. Pořád chci hrát, pořád chci být na ledě, je mi jedno s kým. Hlavně porazit soupeře a mít ze sebe dobrý pocit z odvedené práce.


V dalším kole zajíždíte na led Nového Jičína, který je doma nebezpečný a v posledních dvou zápasech si poradil s Porubou a Šumperkem. Co bude v tomto utkání důležité?

Určitě nepodlehnout rozhodčím, fanouškovi za naší střídačkou, protože ten občas pouští neskutečný věci. No a pak hlavně držet náš systém a dát o jeden gól víc než soupeř.


Děkuji za rozhovor.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS