„Podcenili jsme nástup do třetí třetiny,“ přiznává hrdina utkání v Opavě Dominik Matula

čtvrtek 7.1.2016 | Jan Hochman

Počtvrté v sezoně vstřelil v jednom utkání dvě branky, a už třikrát si během jednoho utkání do statistik připsal celkem čtyři kanadské body. Mladý zlínský odchovanec v hodonínských službách DOMINIK MATULA byl ústřední postavou zápasu 31. kola východní skupiny druhé ligy mezi Opavou a Drtiči. Hlavně zásluhou jedenadvacetiletého útočníka se Baníku podařilo otočit nepříznivý vývoj poslední třetiny. „To je prostě hokej. Důležité je, že jsme to nakonec zvládli, a byli jsme my ti šťastnější,“ říká třetí nejproduktivnější hráč slováckého celku.

Dominiku, zápas v Opavě byl hodně divoký. Zažil jsi už ve své kariéře podobný průběh utkání?

Ano, párkrát už jsem takový zvrat v zápase zažil. Ať už na straně toho šťastnějšího týmu, nebo toho nešťastného. Ale to je prostě hokej. Důležité je, že jsme to nakonec zvládli, a byli jsme my ti šťastnější.

Co se vlastně na začátku poslední části stalo? Za stavu 0:3 to vypadalo, že máte otěže pevně ve svých rukou…

Právě, že vypadalo... a to je asi ono. Podcenili jsme nástup do třetí třetiny. Opavě tam padl gól a nakoplo je to. Pak jsme se úplně sesypali a nechali si dát další tři branky.

Po gólu na 3:3 si trenéři vzali time-out. Přesto jste po necelé minutě dostali čtvrtou branku. Co jste si v těchto chvílích na střídačce říkali?

Jak jsem již řekl, byli jsme úplně dole. Najednou jsme nevěděli, co hrát. Opava byla v euforii. Naštěstí jsme pak ustáli asi pětiminutový tlak, nedostali jsme už další gól a naopak se nám podařilo srovnat.

Rozhodující momenty přišly v závěru zápasu a obstaral jsi je právě Ty. Jak se zrodily Tvé dvě gólové trefy?

U toho prvního gólu jsem byl na ledě ve čtyřech se Zdeňkem Juráskem, on vybojoval puk za bránou a nahrál mi jej mezi kruhy. Já už jen zavřel oči a padlo to tam. Před tím druhým jsme prohráli buly v naší obranné třetině, já jsem vyrazil proti jejich obránci, který mě nastřelil, a puk se mi odrazil za něj do plné rychlosti, takže se mi podařilo ujet a brejk proměnit.

Během zápasu se vám v podstatě rozpadly tři útoky a duel jste dohrávali v hodně improvizované sestavě. Jak moc to ovlivnilo vaši hru?

Samozřejmě, že hodně. Hrajeme spolu po většinu sezóny a v každém útoku vypadl jeden stabilní hráč. Ale i s tím jsme se dokázali vypořádat. Pořád jsme měli dost kvalitních hráčů a trenéři to dokázali nějak poslepovat.

Tři Tví spoluhráči duel nedohráli. Bylo to ze strany Slezanu opravdu tak tvrdé utkání?

Ano, snažili se hrát do těla. Mají tam velké a urostlé obránce i útočníky, ale to k hokeji patří. Je však pravda, že tam byly od soupeře i nefér zákroky, kdy do souboje přijel třetí hráč a to se prostě nedělá.

V neděli jste sehráli v Brně zápas pod širým nebem. Všichni hráči se shodli na tom, že to byl velký zážitek. Jak sis toto nevšední utkání užil Ty?

Mně se to líbilo moc. Bylo to super. Vždy jsem se na to díval v televizi a mohl si jen představovat, jaké to asi je a teď jsem si to mohl vyzkoušet na vlastní kůži.

V tabulce produktivity pomalu stoupáš vzhůru. Jak jsi spokojen se svými současnými výkony?

Dostávám od trenérů hodně prostoru, tak jsem rád, že se mi to daří oplácet v podobě bodů a výkonů. Ale sezona bude ještě dlouhá a klíčová část teprve přijde, takže musím makat dál.

O víkendu vás další kolo zavede na led Nového Jičína, kterému jste letos dvakrát těšně podlehli. Co bude potřeba udělat pro to, abyste tuto bilanci vylepšili?

Nový Jičín je těžký soupeř. Hlavně doma. Hrají nepříjemný agresivní hokej a chodí hodně do brány. My musíme hrát jednoduše a dobře zezadu, hodně střílet a to by tam mohlo vést k úspěchu.