Po týdnu se Drtiči opět střetnou s Technikou, tentokrát v Brně

středa 24.8.2011 | Redakce

Odvetný přátelský zápas s týmem VSK Technika Brno mají už zítra na programu Drtiči jako další, v pořadí již pátou část přípravy na sezonu. Dokáží brňané vrátit Drtičům prohru z minulého úterý, nebo svěřenci trenéra Číhala prodlouží svou neporazitelnost v zápasech s týmem VSK už na dvanáct zápasů v řadě?

Drtiči v úterý přivítali na vlastním ledě slovenské Nové Zámky, které po tuhém boji nakonec udolali 4:2. Brňané se v ten samý den vydali na Hanou, kde je v jestřábím hnízdě čekal domácí Prostějov. Vysokoškoláci vstoupili do utkání výborně a už v sedmé minutě vedli na horké prostějovské půdě 2:0. Domácí ale nesložili zbraně a dvěma slepenými góly již na konci dvanácté minuty srovnali a v polovině střetnutí se dostali i do vedení.

Hostům se ale podařilo vyrovnat a zápas tak po šedesáti minutách skončil nerozhodně 3:3. Rozuzlení v loterii samostatných nájezdů přinesla až pátá série, ve které se domácímu Matouškovi nepodařilo přelstít Jirkůva a Rajnohova přesná trefa tudíž rozhodla o tom, že si Brňané nakonec připsali výhru.

Přípravné zápasy Brňanů:
SKLH Žďár nad Sázavou - VSK Technika Brno 4:2
SHK Hodonín - VSK Technika Brno 5:1
VSK Technika Brno - SKLH Žďár nad Sázavou 4:1
LHK Jestřábi Prostějov - VSK Technika Brno 3:4sn

Nejproduktivnějším hráčem vysokoškoláků v přípravném období je zatím dvaatřicetiletý Jiří Sedláček. Navrátilec do dresu VSK se ve čtyřech zápasech zapsal do střelecké listiny už třikrát. Dvakrát se trefil Michal Matouš a dvě finální přihrávky má zaznamenány ve svých statistikách Karel Benýšek.

Jasnou jednučkou mezi tyčemi je Ondřej Jirkův, jenž zasáhl do tří zápasů. Dva odchytal celé a v jednom střídal po první třetině. V Hodoníně nastoupil do brány překvapivě Josef Novák a je tedy těžké odhadnout, koho se nakonec trenér Roman Kaňkovský rozhodne poslat do brankoviště v zítřejší odvetě.

Vzájemné zápasy v posledních třech sezonách:
Sezona 2009/10: TEC - HOD 3:9, HOD - TEC 8:2, TEC - HOD 3:6, HOD - TEC 6:1.
Sezona 2010/11: HOD - TEC 7:5, TEC - HOD 5:7, HOD - TEC 3:2pp, TEC - HOD 4:5sn.
Přípr. 2011/12: HOD - TEC 5:1.

Oficiální stránky soupeře: hokej.vsktechnika.cz.

Sestava VSK Technika Brno z posledního zápasu:
Jirkův (Novák) - Habrovec, Strýček, Lysoň, Zapletal, Čuňočka, Hájek, Babic, Žalud - Mráz, Sedláček, Rajnoha, Benýšek, Česnek, Matouš, Bělohlávek, Jelínek, Jurča, Šedý, Gabriška..

Sestava SHK Hodonín z posledního zápasu:
Peksa (Šenk) - Pokorný, Komárek, Vlk, Miklík, Salajka, Vozdecký, Svoboda - Peš, Jurásek, Rehuš - Barták, Hollý, Brzobohatý - Hoza, Popolanský, Špok - Vrba L., Průdek, Fiedler.

Podrobný online ze zápasu VSK Technika Brno - SHK Hodonín můžete sledovat tradičně na serveru onlajny.cz. Utkání začíná v Hokejových halách dětí a mládeže v Brně v 18:00.

16.8. | HOD - TEC | 5:1
25.8. | TEC - HOD | 5:1
19.9. | TEC - HOD | 2:5
3.11. | HOD - TEC | 1:2p
8.12. | TEC - HOD | 3:2sn
26.1. | HOD - TEC | 7:2
23.3. | HOD - TEC | 3:4sn
25.3. | TEC - HOD | 3:6