Po týdenní pauze pokračuje druhá liga 11. kolem, do Hodonína přijede Uničov

čtvrtek 22.10.2009 | Jan Hochman

Hodonínský zimní stadion bude v sobotu 24. října hostit utkání 11. kola druhé ligy mezi domácími hodonínskými Drtiči a HC Uničov. Uničovští v posledním kole v pohodě přehráli poslední Prostějov 6:2, Hodonín získal bod za prohru v prodloužení na ledě vedoucí Orlové. Vyhrají Drtiči třetí domácí zápas v řadě?

Uničov se přes léto transformoval do neoficiální farmy šumperských Draků, tak aspoň hlásá Olomoucký deník. Pětice ex-šumperských mu ale dává docela zapravdu. Ještě loni totiž hájili barvy Draků současní hráči Uničova Peška, Přikryl, Malý, Peksa a Čížek. Ze Šternberka přišli brankář Pekař, obránce Stříteský a útočník Jurák. Zvláště od posledně jmenovaného si v Uničově hodně slibují. Odešli naopak oba Rajnohové (oba do Blanska), golman Tihlář do Přerova, Ševčík do Vsetína a Pekr zakotvil v Šumperku. V mužstvu už není ani trojice Frieb, Bahula a Šindler.

Uničovští se po špatném začátku soutěže rozjel. Z prvních pěti kol vybojovali svěřenci trenéra Tomáše Sršně jen čtyři body. V posledních pěti kolech hned trojnásobek a se šestnácti body momentálně okupuje klub z Uničova šestou příčku naší skupiny druhé ligy.

Hlavní zásluhu na tom, že Uničov stoupá tabulkou mají hlavně brankář Marek Peksa, obránce Petr Pavlas a útočná trojice Tomáš Sršeň mladší, David Komínek a Martin Diviš. Dvacetiletý golman se stal jedničkou díky zranění svého o deset let staršího kolegy Pavla Pekaře a v posledních pěti kolech i díky jeho výkonům dostali uničovští jen 12 branek. Petra Pavlase není potřeba nikterak dlouze představovat. Jedenačtyřicetiletý obránce získal se Slovanem Bratislava 4 extraligové tituly a jeho zkušenosti jdou na ledě hodně znát. Důkazem budiž to, že po deseti kolech vládne klubovému bodování s 15 body (4+11). Druhé místo produktivity uničovských hokejistů patří hned trojici forvardů. David Komínek a Martin Diviš jsou nejlepšími střelci, když oba vstřelili zatím po pěti brankách a přidali k nim shodně i čtyři asistence. Třetím devítibodovým do party je syn hlavního trenéra HC Uničov - Tomáš Sršeň mladší, který po svém otci zdědil jak hokejový talent, tak i horkou krev a k devíti kanadským bodům přidal i 50 trestných minut.

Vzájemná bilance

SHK HODONÍN - HC UNIČOV       12   9 0 0 0 3  50:27 27

Poslední utkání obou soupeřů

HC Orlová - SHK Hodonín 6:5sn (1:0, 1:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 6. Prokop (Mintěl), 40. Grygar (Potočný, Prokop), 47. Potočný (Samiec, Škatula), 50. Škatula (Prokop), 60. Škatula (Potočný), rozhodující nájezd Prokop - 23. Salajka (Vaškovič), 29. Jurásek (Vrba), 44. Flamík (Špok), 48. Vrba (Jurásek, Peš), 49. Haring (Jurásek, Komárek). Rozhodčí: Klapetek - Tuizal, Řezáč. Vyloučení: 7:11, navíc Šafránek (ORL) 10 minut, Korotvička (HOD) 10 minut + OK, Hollý (HOD)10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 38:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:5, 6:5.

HC Uničov - HK Jestřábi Prostějov 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Komínek (Heča), 18. Holík (Novotný), 21. Pavlas (Sršeň, Diviš), 37. Drábek (Pavlas), 46. Heča (Přikryl), 57. Diviš (Drábek) - 22. Kavulič (Stejskal), 50. Piluša (Kavulič, Jedlička). Rozhodčí: Smeták, Novotný, Šimčík. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.

Soupisky v posledním kole

SHK Hodonín: Holeš (Šurý) - Komárek, Šimeček, Pokorný, Salajka, Flamík, Krajčík - Peš, Jurásek, Vrba - Šúrek, Korotvička, Špok - Haring, Hollý, Vaškovič - Kuba, Hrtús, Hoza.

HC Uničov: Peksa - Pavlas, Molota, Čížek, Komínek, Handl, Satora, Holík, Diviš, Sršeň, Drábek, Žákovčík, Heča, Skácel, Jurák, Malý, Přikryl, Novotný.

Utkání bude řídit trojice: hlavní - Z. Pokorný, čároví - J. Doležálek, J. Drobílek.

Podrobný online přenos ze zápasu SHK Hodonín - HC Uničov můžete již tradičně sledovat na serveru onlajny.cz.