„Po těch zraněních, které nás letos stíhají, jsme se týmově semkli. Každý hráč je důležitý,“ hlásí střelec Zdeněk Jurásek

„Po těch zraněních, které nás letos stíhají, jsme se týmově semkli. Každý hráč je důležitý,“ hlásí střelec Zdeněk Jurásek
neděle 22.2.2015 | Petr Svoboda

V utkání s Frýdkem-Místkem patřil k nejlepším. Připsal si pět kanadských bodů za dva góly a tři asistence a výrazně tak přispěl k poslední domácí výhře Drtičů v letošní základní části. Jeho druhá formace si v zápase připsala celkem dvanáct bodů. Zdeněk Jurásek si polepšil na první pozici bodování SHK a volba na pozápasový ohlas tak padla jasně na devětatřicetiletého hodonínského snajpra.

 
 

    Zdeněk JURÁSEK

Zdeňku, v dnešním utkání jsi patřil mezi hlavní postavy. Jak bys zhodnotil tento zápas?

Šli jsme do zápasu s tím, že ho samozřejmě chceme vyhrát. Myslím, že potom, co soupeř zjistil, že se v lize zachránil, pak už zápas jen tak dohrával. Povedlo se nám tam ještě potom vstřelit pár hezkých gólů a v klidu to dohrát. Celkově bych to hodnotil pozitivně.


Ke konci jste předváděli velké množství krásných kombinací…

No, možná to vypadalo pěkně, ale mohli jsme z toho dát ještě pár gólů, aby tam padla ta „desítka“. Na konci jsme ty akce už trošku přeháněli, jinak by ten výsledek mohl být mnohem lepší. Chyběla nám přímočarost. Ale nejdůležitější je výhra a body na umístění


Frýdek jste v první třetině v podstatě nepustili z pásma, ale vytěžili jste z toho "jen" dva góly.

Měli jsme tam spoustu šancí, takže na tom všem musíme ještě zapracovat na tréninku. Máme na to týden, abychom zjednodušili hru a každý hráč věděl, kdy to má vzít na sebe, vystřelit a dát gól. Někdy je lepší to zkusit sám, než to zbytečně dávat do prázdné brány.


Jaké má hra ještě nedostatky? Co je potřeba vypilovat do zápasů, kdy půjde o všechno?

Hlavně musíme vydržet všichni zdraví. Dneska tam byly taky nějaké malé zranění, tak doufám, že to všechno bude v pořádku. Dále musíme hrát více disciplinovaně, bez zbytečných vyloučení. Uvidíme, snad se nám něco podaří uhrát a půjdeme co nejdál. To je hlavní cíl.


Zmínil jsi disciplínu. Jak bys okomentoval faul Kristiána Grmana z půlky druhé třetiny?

Byl jsem zrovna na střídačce a moc jsem toho přes kluky neviděl. Jelikož ale rozhodčí Kristiána vyloučili, tak to asi faul byl. Hlavně ať se dá frýdecký hráč brzy do pořádku.


Dvojice Peš-Jurásek je každým rokem suverénní, ovšem letos vám zdatně sekunduje i Michal Kuba. Funguje už mezi vámi ona známá chemie?

Dalo by se říct, že ano. S Pešákem (Petr Peš, pozn. redakce) spolu hrajeme už dlouho, takže víme, co od sebe máme čekat. Michal Kuba se k nám přidává, což je dobré. Můžeme jenom doufat, že nám to vydrží i v budoucnu, bude se nám dařit tak jako doposud a dál se nás bude držet štěstí.


Ve středu zajíždíte do Břeclavi, a o konečném postavení v tabulce bude tak rozhodovat poslední kolo. Který soupeř z dua Vsetín-Poruba by se ti zamlouval více?

Moc na výběr už nemáme (směje se). Uvidíme, kdo nám z toho výběru padne. Břeclav na minulé utkání ani neodcestovala, takže nevíme, jestli vůbec budeme hrát. I když si nemyslím, že by nechala boj o play-off jen tak.


Které hráče (včetně sebe) bys označil v celé základní části za nejplatnější?

To je hrozně těžké. Každý zápas je jiný - někdy se někomu podaří a někdy zase ne. Myslím, že po těch zraněních, které nás letos stíhají, jsme se týmově semkli dohromady s tím, že musíme něco uhrát a to se nám podařilo. Každý hráč je důležitý.


Stále omílané téma - zranění. Pamatuješ za svoji kariéru tolik zraněných hráčů?

Asi ne. Tento rok je toho opravdu moc. Když je zranění, tak je to zranění vážné, které vyloučí hráče až do konce sezóny. Letos máme na tohle velikou smůlu.


Zpátky k zápasu. Pět bodů není slabý počin. Kdy naposledy se ti takový kousek povedl?

Teď si to zrovna úplně nevybavuji, ale myslím, že někdy v minulé, možná předminulé sezóně, se něco takového povedlo.


Letos jsi se vrátil na trůn nejproduktivnějšího hráče Drtičů. Plánuješ si ještě prodloužit svoji kariéru? Pevně doufám, že ano.

Na tuhle otázku ještě dost dobře nedokážu odpovědět, protože opravdu nevím, co bude za dva měsíce a dál. Nechávám to otevřené (úsměv).


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies