„Plácl jsem do toho a padlo to tam,“ komentoval s úsměvem svou premiérovou trefu Richard Kobylík

„Plácl jsem do toho a padlo to tam,“ komentoval s úsměvem svou premiérovou trefu Richard Kobylík
neděle 14.1.2018 | Jan Hochman

Vinou nepříjemného zranění ze začátku listopadu nastoupil nejmladší člen hodonínských obranných řad Richard KOBYLÍK jen k patnácti ligovým utkáním. V tom zatím posledním se zlínský odchovanec dočkal svého prvního gólu v hodonínském dresu, když na ledě Nového Jičína v sedmadvacáté minutě duelu otevřel skóre. „Hajňas vystřelil a mně se to šikovně odrazilo na hokejku, plácl jsem do toho a padlo to tam,“ okomentoval jedenadvacetiletý bek svůj premiérový hodonínský zásah.

 
 

Richarde, z Jičína vezete těsnou výhru a tři důležité body. Co o vašem vítězství rozhodlo?

Věděli jsme, že to bude těžké utkání, když Jičín v posledních zápasech porazil Porubu i Šumperk. Chtěli jsme na ně od začátku vletět a hrát důrazně a myslím, že rozhodl výborný výkon Zdenka.


První gól padl až před polovinou zápasu a skóre se měnilo tvou zásluhou. Mohl bys gólovou situaci přiblížit?

Vyvezl jsem puk do útočného pásma, kde jsem přenechal puk Hajňasovi (Jakub Hajný, pozn. red.), který vystřelil a mně se to šikovně odrazilo na hokejku. Plácl jsem do toho a padlo to tam.


Před poslední třetinou jste měli těsný jednobrankový náskok. S jakou taktikou jste do závěrečné části šli?

Šli jsme na led tak, abychom hlavně neudělali nějaký zbytečný faul a nedostali tak soupeře do hry, a čekali jsme na chyby soupeře.


Domácí vás v závěrečné fázi utkání přestříleli a vypracovali si i pár velmi dobrých možností, při nichž nebyli daleko od vyrovnání. V těchto chvílích vás podržel Zdenko…

Zdenko (Zdenko Kotvan, pozn. red.) chytal celý zápas výborně a na konci měl dobré zákroky, kterýma nás podržel. Jak jsem už říkal, vyhráli jsme hlavně díky němu.


Po posledních, z pohledu vyloučení, divokých zápasech jste v Jičíně šli za katr jen třikrát. Soustředili jste se na to, abyste se vyhýbali trestné lavici?

Trenér nám pořád říká, že jsme často na trestné, tak jsme se snažili vyvarovat nějakým zbytečným faulům. To se nám dařilo a tím byl celý tým pořád v tempu.


Na začátku listopadu jsi vypadl ze sestavy, do které ses vrátil zase až teď po Novém roce. Co tě vyřadilo?

Ano, v zápase se Šumperkem jsem si v jednom ze soubojů zlomil zápěstí. Naštěstí to srostlo tak, jak mělo, a můžu zase hrát.


V obranné dvojici teď nastupuješ s Dominikem Hladišem, se kterým se znáte už ze Zlína. Vzpomeneš si, kdy jste spolu hráli poprvé a je to výhoda, hrát vedle někoho, koho znáš dlouhá léta?

Ano, s Hláďou se známe ze Zlína už z mladšího dorostu, kde jsme skoro pokaždé až do juniorky nastupovali spolu v lajně. Jen s tím rozdílem, že ve Zlíně ještě hrál centra, takže už ho nehledám na ledě vepředu, ale spíš vzadu (směje se).


Po včerejší výhře jste se bodově dotáhli na Porubu, která má ale k dobru už tři zápasy. Jaké jsou vaše cíle pro blížící se závěr základní části?

Poruba teď dlouho nehrála. Bylo by super, kdyby teď v dohrávce ztratila nějaké body, my s nimi budeme hrát ještě dvakrát, takže je teoreticky pořád můžeme přeskočit. Ale je ještě hodně zápasů, tak se musíme připravovat zápas od zápasu. Nikdo se neporazí sám.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS