Pavel Kříž: „Říkali jsme si, že musíme hrát pořád stejně, jako kdyby to bylo pořád 0:0“

neděle 2.2.2014 | Redakce

Ve včerejším zápase s Technikou si jedenatřicetiletý centr prvního hodonínského útoku PAVEL KŘÍŽ připsal na své konto svůj jubilejní čtyřicátý přesný zásah v dresu Drtičů. Celkem proti Technice zaznamenal čtyři kanadské body a byl tak jedním z hlavních strůjců důležité výhry Baníku v malém jihomoravském derby. Jeho gól navíc odstartoval málo vídanou gólovou smršť, během které Oranjes ve třech minutách vstřelili čtyři branky. „Čtyři góly za tři minuty jsem v kariéře asi ještě nezažil,“ říká jedna z opor SHK.

Pavel KŘÍŽ

#12 Pavel Kříž
    odehrál v Brně (1. 2. 2014) jubilejní osmdesáté utkání v barvách SHK a vstřelil v něm svou taktéž jubilejní čtyřičátou branku. Celkem zatím posbíral během svého hodonínského angažmá už 103 kanadských bodů.

Pavle, začátek zápasu vyšel lépe domácí Technice, která měla víc ze hry a nepouštěla vás moc do hry…

Ano, bylo vidět, že Technika nechce nechat nic náhodě a chce ukázat, kdo je tady doma.

Pak ale přišel zlom, kdy se vám využitou přesilovkou podařilo otevřít skóre. U faulu domácích i u následné branky jsi byl právě ty. Můžeš nám popsat obě situace?

V přesilovce v pravém rohu útočného pásma jsme ještě neměli zpracovaný puk a proto do nás šli hráči Brna na těsno. Naštěstí se ale podařilo Špokymu (Martin Špok, pozn. redakce) dostat kotouč na modrou na Pokece (Petr Pokorný, pozn. redakce), který ihned vystřelil a mně se mezitím podařilo dostat před branku, kde jsem byl úplně osamocený a mohl jsem dorazit vyražený kotouč do brány. Ten faul už ale nepopíšu, popravdě si ho už moc nepamatuji.

Tato branka nastartovala vaši skvělou tříminutovku, v níž jste vstřelili čtyři branky. Pamatuješ ve své kariéře podobně povedenou pasáž?

Jednou jsem hrál zápas, v němž jsme prohrávali 0:5 v padesáté minutě a vyhráli jsme nakonec v prodloužení 6:5. Ale čtyři góly za tři minuty jsem asi nezažil.

Domácí byli asi hodně opařeni nečekaným průběhem. Po první třetině jste vedli o čtyři branky. Co jste si o první přestávce v kabině říkali?

Říkali jsme si, že musíme hrát pořád stejně, jako kdyby to bylo pořád 0:0. A navíc si dát pozor na vyloučení, protože, jestli může něco dostat Techniku do hry, tak přesilovky.

Ve druhé třetině jste přidali další dvě přesné trefy, zatímco domácí se stále nedokázali prosadit. A to i přes to, že měli v této části hry velkou střeleckou převahu…

To ano, ale stejně jako nám tam všechno spadlo, tak Technice Zdeno naopak všechno pochytal.

V poslední části jste dostali tři branky. Dá se to přičíst tomu, že koncentrace za jasného stavu už nebyla taková, jako v předchozím průběhu?

Myslím, že koncentrace byla stejná. Nechali jsme se ale párkrát zbytečně vyloučit a soupeř toho využil. Navíc Kuča (Zdeněk Kučera, pozn. redakce) asi nevěřil, že mu nahrajeme na hat-trick, tak využil situace a kopl si krásného vlastence (směje se).

Proběhla na Zdeňkův účet nějaká ta uštěpačná poznámka?

Samozřejmě, že ano (směje se).

Před poslední částí vzplála v domácím sektoru nějaká pyrotechnika a dým zahalil ledovou plochu. Jak se v takových podmínkách hraje?

Bylo to pár minut trochu cítit, ale na viditelnost to nemělo vliv. Já nejsem kuřák, takže mi to trochu vadilo.

Nyní je před vámi domácí utkání s Porubou, která deklasovala Orlovu a je tak také při střelecké chuti. Co od tohoto zápasu čekáš?

Myslím si, že to bude podobně kvalitní zápas, jako s Přerovem nebo se Vsetínem. Bude se čekat na soupeřovu chybu a moc branek nepadne.