Památná utkání #08: Baník Hodonín - VTJ Tábor a TJ AŠ Mladá Boleslav (1992)

Památná utkání #08: Baník Hodonín - VTJ Tábor  a TJ AŠ Mladá Boleslav (1992)
úterý 30.11.2010 | Redakce

Sezona 1992/93 byla pro hodonínský Baník v pořadí už třetí prvoligovou. Základní část zakončili Drtiči na výborném šestém místě, ale ještě po dvanáctém z celkem 26 kol, byli hráči Hodonína na samém vrcholu tabulky a jen za nimi se krčily týmy jako Slavia, brněnský Zetor, Třinec, Vsetín či Havířov.

středa 14. října 1992 (8. kolo základní části I. ČNHL ročníku 1992/93)

TJ Baník Hodonín - VTJ Tábor 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky: 25. a 59. Všianský, 6. Buřič, 18. Jankových, 27. E. Šnoblt. 58. J. Kočvara - 7. a 21. Hasil, 45. Bartoš. Rozhodčí: Homola - Dvořík, Doležel. Vyloučení: 2:4, navíc Valenta (TÁB) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 3250. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Sestava TJ Baník Hodonín: Čechmánek (Novotný) - Galko, Žák, Kořený, Lančarič, Bohunský, Mikulášek - Havelka, Všianský, Buřič - Jankových, E. Šnoblt, Bauer - J. Kočvara, Haut, T. Kočvara - Beťko, Prčík.

Další výsledky 8. kola základní části I. NHL ročníku 1992/93:
Havířov			    -  Karviná			          6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Hradec Králové 		    -  Zetor Brno			  5:5 (1:1, 2:0, 4:2)
Sokolov			    -  Opava				  3:6 (1:2, 1:2, 1:2)
HC Brno			    -  Třinec				  1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Vsetín 			    -  Slavia Praha  			  1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Jindřichův Hradec 	    -  Mladá Boleslav		 	  1:3 (0:2, 1:1, 0:0)

Domácí v kompletní sestavě podali opět velmi dobrý výkon, výborně kombinovali a byli lepší v koncovce. Baník zahájil náporem, ve 4. minutě Bauer ještě gólovou šanci neproměnil, ale v 6. minutě po přihrávce Havelky ujel obráncům Tábora Karel Buřič a s jistotou zavěsil pod horní tyčku - 1:0.

O minutu později se dopustili hráči Baníku chyby ve vlastním obranném pásmu, k puku se dostal Hasil a bylo vyrovnáno. Možnost dostat domácí opět do vedení měl ve 14. minutě Všianský. Salfický byl ale na místě. Až teprve v 18. minutě si mohli diváci zakřičet „gól“, když branku zaznamenal z přihrávky Bauera Jankových.

Hned na začátku druhé třetiny hosté Hasilem srovnali stav střetnutí, ale pak začali naplno hrát domácí a padaly i branky. Ve 25. minutě po akci Havelky a přihrávce Buřiče dal vedoucí branku Všianský a o necelé dvě minuty později zvýšil vedení baníku po samostatném úniku Emil Šnoblt.

V 5. minutě závěrečné třetiny, po akci Jenáčka, skóroval Bartoš a snížil na rozdíl jediné branky. Hosté se pak snažili ze všech sil o vyrovnání, domácí opláceli rychlými protiútoky a tak se bylo na co dívat. V 55. minutě vyloučil rozhodčí Homola táborského Rejthara a v zápětí po něm Píchala a v přesilovce 5 na 3 dal Všianský pátou branku.

Hned v následující minutě vybojoval puk Jan Kočvara a s klidem zavěsil do horního rohu - 6:3. Diváci domácí hráče po utkání odměnili zaslouženým potleskem. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Karel Buřič a brankář tábora Dušan Salfický, ceny předal R. Crlík, majitel firmy Zyro Hodonín.

sobota 17. října 1992 (9. kolo základní části I. ČNHL ročníku 1992/93)

TJ AŠ Mladá Boleslav - TJ Baník Hodonín 1:7 (1:4, 0:2, 0:1)

Branky: 12. Ficek - 7. Buřič, 12. Galko, 18. Jankových, 19. Všianský, 34. J. Kočvara, 36. Haut, 46. Havelka. Rozhodčí: Chvátal - Švejda, Zadák. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

Sestava TJ Baník Hodonín: Čechmánek (Novotný) - Žák, Galko, Kořený, Mikulášek, Beťko, Bohunský - Havelka, Všianský, Buřič - Bauer, E. Šnoblt, Jankových - T. Kočvara, Haut, J. Kočvara - Lančarič, Prčík.

Další výsledky 9. kola základní části I. NHL ročníku 1992/93:
Slavia Praha 		    -  Jindřichův Hradec		  1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Třinec			    -  Vsetín				  7:5 (1:1, 3:1, 3:3)
Opava			    -  HC Brno				  3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Zetor Brno		    -  Sokolov				  6:5 (3:4, 2:1, 1:0)
Karviná 		    -  Hradec Králové			  0:5 (0:2, 0:3, 0:0)
Tábor			    -  Havířov			          6:4 (1:1, 3:3, 2:0)

První vítězství Baníku v Mladé Boleslavi v dosavadních mistrovských zápasech a hned rozdílem třídy. Od začátku si hosté vynutili územní převahu. Vedoucí gól dal v 7. minutě oslavenec (narozeniny) Karel Buřič z přihrávky Všianského.

V 11. minutě byl vyloučen domácí Hálek a v přesilovce dal z přihrávky Havelky druhou branku Libor Galko. O minutu později Ficek střílel z bezprostřední blízkosti dvakrát za sebou na Čechmánka, ten puk zachytil těsně před brankovou čarou, došlo k posunutí branky, rozhodčí odpískal a pak po protestech domácích branku uznal - takže stav 1:2.

Hosté nerezignovali, stále častěji se dostávali před Pavlíčka a dokázali střílet i góly. Na začátku 18. minuty zvýšil na 3:1 Jankových z přihrávky E. Šnoblta a v 19. minutě zaznamenal čtvrtou branku Všianský z přihrávky Havelky.

Také druhá třetině probíhala za mírné převahy Baníku. Pak přišla chvíle třetího útoku - běžela 34. minuta, T. Kočvara projel za brankou Boleslavi, našel přesně svého bratra Jendu a ten s přehledem popáté překonal Pavlíčka v brance Boleslavi.

O dvě minuty později Haut vyhrál v útočném pásmu vhazování a přesnou střelou dal na 6:1 - byla to jeho první branka v dresu Baníku v letošní sezoně. V závěrečné třetině hosté plně kontrolovali hru, z přihrávky Všianského skóroval Petr Havelka.

A jak hodnotil výkon Baníku trenér Zdeněk Kepák: „Všichni hráči podali zodpovědný výkon, plnili mé pokyny především v obranné činnosti a vítězství si plně zasloužili“.

14. Karviná				9   1  0  8   26:57    2

Na závěr Vám ještě přinášíme kanadské bodování soutěže, ve kterém kromě hodonínských hráčů figuruje i několik dalších známých a zvučných jmen. Mezy zadáky nalezneme nejen Drtiče Žáka a Galka, ale například i současného trenéra přerovských Zubrů Lubomíra Oslizla. V tabulce útočníků dělal radost příznivcům Baníku zejména Pavel Všianský, který byl po devíti kolech nejproduktivnějším hráčem celé soutěže, ale nezáháleli ani Karel Buřič, Emil Šnoblt či Petr Havelka. A i mezi forvardy můžete najít zajímavá jména. Jedním z nich je další aktuální kouč našeho soupeře - prostějovský Petr Zachar, hodonínský rodák tehdy ve službách Zetoru Brno Josef Duchoslav, nebo budoucí reprezentant a nejlepší střelec extraligového ročníku 1994/95 Pavel Janků či mistr světa z let 1999 až 2001 a momentální lídr extraligové produktivity Tomáš Vlasák.