Opavu povede Michal Piskoř, Radim Šťastný se vrací na led

Opavu povede Michal Piskoř, Radim Šťastný se vrací na led
pátek 20.5.2011 | Redakce

Opavské muže dovedl v minulé sezoně do cíle byvalý hráč Slezanu Kamil Glabazňa. Toho teď střídá další bývalý hráč Opavy - Michal Piskoř. Klub z Uherského Hradiště, pro který bude příští sezona již druhou ve II. lize, začíná posilovat a v příštím ročníku by se chtěl pohybovat v klidných vodách naší východní skupiny. V Břeclavi se stále nedaří definitivně zachránit tamní hokejový klub.

 
 

Opavští hokejisté mají nového kouče, Slezan bude koučovat Michal Piskoř

Během letní přestávky je příchod Michala Piskoře na lavičku Opavy již šestou změnou trenéra v naší skupině. Bývalý hráč Opavy, ale také třeba extraligových týmů z Brna, Vítkovic nebo Třince, trénoval ve dvou předešlých sezonách Frýdek-Místek, se kterým se letos celkem pohodlně zachránil.

Nabídka Slezanu, resp. Šéfa tamního klubu pana Hadamczika, byla natolik lákavá, že ji jednačtyřicetiletý opavský rodák po krátkém přemýšlení přijal a nahradil tak u kormidla Kamila Glabazňu, jenž po odchodu Karla Suchánka do polské Osvětimi dokončil minulý ročník jako hlavní trenér Opavy.


Podle Opavského deníku ještě není smlouva stvrzena podpisem, chybí prý už jen doladění detailů a Michal Piskoř by měl opavské hokejisty na devětadevadesát procent v sezoně opravdu vést. Kádr zůstal oproti loňské sezony podle jeho slov v podstatě nezměněn. „Zatím jsme všichni pohromadě, do přípravy se také zapojili kluci z loňské extraligové juniorky. Ti nejlepší dostanou šanci ve druhé lize,“ řekl pro Opavský deník Piskoř.

Ne vše je ale tak ideální, jak by mělo. Problémy asi opavským nastanou v otázce brankáře. Dvacetiletý Adam Trenčan se totiž vrátil na Slovensko, odkud přes Přerov, Havířov a Jindřichův Hradec do Opavy přišel a na letní přípravě se podle slov nového kouče neukázal ani David Iláš. Brankářský rébus Slezanu je tedy zatím nevyřešen.

Přehled všech dosavadních trenérských rošád:
- Břeclav: Pavel Nohel > MICHAL KONEČNÝ (hrající asistent Miroslav Barus)
- Frýdek-Místek: Michal Piskoř > RADIM NEČAS
- Opava: Kamil Glabazňa > MICHAL PISKOŘ
- Přerov: Lubomír Oslizlo > PAVEL SEDLÁK (asistent Lubomír Václavíček)
- Valašské Meziříčí: Roman Sedlák > JAROSLAV STUCHLÍK (hrající asistent Robin Bacul)
- Vsetín: Luboš Jenáček > VIKTOR HLOBIL (asistent Luboš Jenáček)

Uherské Hradiště posiluje, letos by se tým chtěl vyhnout záchranářským pracem

Změny, a to v podstatě na všech postech, se odehrály v uherskohradišťské kabině ještě před začátkem suché přípravy.

Petr Sakrajda a Igor Kellner, kteří vedli mužstvo Uherského Hradiště v minulém premiérovém ročníku druhé ligy u týmu zůstávají. Dvojice se ale rozrostla na triumvirát. Dalším do trenérské party je totiž bývalý hradišťský obránce Zdeněk Albrecht.

Velkým nedostatkem loňské sezony byly nevyrovnané výkony brankářů. Dvojice Jedlička-Oharek byla spíše slabinou, než aby dodávala mužstvu potřebný klid. Martin Štefl odchytal pouze tři zápasy, inkasoval 15 branek (dle statistik na hokej.cz) a opět zmizel a mladý a nadějný Hynek Kůdela odchytal většinu sezony v „domovské“ Olomouci v extralize juniorů. Tento problém by měl vyřešit příchod zkušeného Petra Ševčíka.

Zlínský odchovanec strážil v posledních šesti sezonách barvy Vrchlabí, se kterým postoupil do první ligy. Vypomáhal i druholigovým celkům z Trutnova a Jablonce nad Nisou. V poslední sezoně ale odchytal pouze deset zápasů, což může být, kromě návratu takříkajíc „domů“, také jeden z důvodů jeho příchodu do Hradiště. Brankářská trojice pro novou sezonu by měla být v podobě Petr Ševčík - Hynek Kůdela - Vlastimil Oharek.


Do přípravy na novou sezonu se pod taktovkou trenérského týmu zapojil i bývalý hráč SHK Radim Šťastný. Uherskohradišťský rodák před vánocemi roku 2009 přerušil kariéru a rozloučil se s dresem Drtičů. Po necelém roce a půl bez hokeje se však ke svému milovanému sportu vrací. Obránce s výbornou střelou letos oslaví kulaté narozeniny a podle jeho slov se tréninku věnuje na 100%. Podle Slováckého deníku je již jistou posilou pro novou sezonu.

Trenér Petr Sakrajda má podle jeho slov v hledáčku ještě jednoho zadáka. „V plánu je příchod ještě jednoho obránce, jednání jsou ale zatím v plenkách, takže bych něco nerad zakřikl,“ řekl pro deník.

Posílit, a to hodně výrazně, by mohla i útočná vozba týmu. „Zájem hrát u nás má Jan Skokan, který vloni hrál v Německu a v závěru sezony pomáhal Uničovu. Výraznou posilou by pak mohl být Pavel Hanák, který letos vyhrál kanadské bodování v Přerově,“ poodhalil další možné posily Sakrajda. Ten má zájem i o služby Josefa Mikeše a Marka Knebla. U těchto hráčů záleží na tom, jak se dohodnou se Vsetínem, kterému oba borci patří.

Možností je i to, že se v týmu ze Slovácka ukáží i mladí a nadějní hráči, kteří skončili v juniorském extraligovém mužstvu Zlína.

Jinak by většina kádru z loňska měla zůstat pohromadě. Jistou ztrátou je ale už teď předčasný odchod do hokejového důchodu Roberta Pochylého. Někdejší hráč hodonínských Drtičů se musel ve svých necelých 34 letech s hokejem nadobro rozloučit po operaci kolene.


V Břeclavi se stále nedovede město dohodnout s HC Passvilan na podmínkách podpory

Ve středu 18. května už mělo být hotovo. Místo toho se ale objevil další otazník nad definitivní záchranou hokeje ve městě. Jednání mezi Passvilanem a mestěm Břeclav totiž ztroskotala.

Potíž je podle slov manažera HC Passvilan Břeclav Martina Maťašovského v tom, že ve smlouvě chyběla specifikace toho, co by měl Passvilan vlastně platit. Manažer klubu na to konto posléze vydal tiskové prohlášení.

„Ze strany HC Passvilan Břeclav padly ke smlouvě některé připomínky, které nebyly do smlouvy o dotaci zapracovány takovým způsobem, aby bylo možné smlouvu v tento den podepsat. Jedná se konkrétně o bod smlouvy, který ukládá našemu klubu HC Passvilan Břeclav povinnost uhradit uznatelné náklady, které vznikly do podpisu smlouvy, u mládežnických kategorií, které zajištoval HC Břeclav o.s.


HC Passvilan Břeclav nemá k dispozici účetní dokumenty HC Břeclav o. s., které nemá ani právní nárok vyžadovat. HC Passvilan Břeclav tedy neví, které uznatelné náklady předešlé organizace by měly být z dotace hrazeny a nepodepsáním dotační smlouvy se brání případnému rozkouskování poskytnutých finančních prostředků a ohrožení finanční jistoty klubu HC passvilan pro nastávající sezónu.

HC Passvilan Břeclav nadále pokračuje v zahájené letní přípravě. Všechny mládežnické kategorie byly minulý týden přihlášeny do soutěží a připravují se veškeré provozní i organizační záležitosti pro hladký průběh sezóny.

HC Passvilan Břeclav bude v nejbližších dnech jednat s městem Břeclavi o úpravě dotační smlouvy pro mládežnický hokej,“ uvedl Maťašovský.

Břeclavský místostarosta Jaroslav Parolek podle Břeclavského deníku vymýšlí variantu záchrany mládežnického hokeje ve městě bez pomoci firmy Passvilan. „Mám v hlavě nějaké plány, jak to udělat i bez Passvilanu. Ale chce to ještě projednat na vedení. Zpracováváme i jinou variantu. To abychom věděli, že mládežnický hokej bude skutečně fungovat,“ řekl Parolek.

Mládež by mělo město podporovat sumou ve výši 4,9 milionu korun a podle Parolkových slov chce mít město kontrolu nad tím, kam peníze potečou a aby šly opravdu do mládežnického hokeje v Břeclavi.

Jelikož ale k podpisu nedošlo, odloží se nejspíše i mimořádné zasedání zastupitelstva, které mělo být příští týden a na kterém se měla dotace pro mládež odsouhlasit.

Na druhou stranu Maťašovský ujistil veřejnost prohlášením, že všechny přihlášky do soutěží jsou podané. „Ta na druhou ligu mužů byla dokonce už i uhrazená. Pokračujeme dál v letní přípravě tak, aby sezona začala v pořádku,“ řekl manažer HC Passvilan Břeclav pro Břeclavský deník.


 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS