Obranné řady Baníku zpevní dvojice Jan Sedlák - Zbyněk Žabčík

Obranné řady Baníku zpevní dvojice Jan Sedlák - Zbyněk Žabčík
úterý 27.6.2017 | Jan Hochman

Hodonínské SHK hlásí po útočníku Jakubu Sajdlovi také první posily do defenzivy. Z brněnské Techniky ulovilo vedení někdejšího mládežnického reprezentanta, dvaadvacetiletého odchovance Komety Jana SEDLÁKA. Druhým novým jménem na seznamu obránců je o pár měsíců mladší Zbyněk ŽABČÍK. Odchovanec vsetínského hokeje strávil poslední sezonu a půl ve Valašském Meziříčí.

 
 

Slovo předsedkyně klubu Jany Gajošové

„V loňské sezoně jsme měli problémy v obraně a pro novou sezónu jsme se tak prioritně zaměřili na posílení obranných řad. Proto přichází první dvě posily do obrany Zbyněk s Honzou, aby nám v tom pomohli zpevnit defenzivu. Oba jsou to stále mladí hráči a tak věřím, že se u nás budou pod vedením našich trenérů i nadále zlepšovat. Finalizujeme také jednání s ještě jedním obráncem, který by nás měl do nové sezóny také posílit. Jakmile bude vše dotaženo, tak jej fanouškům také představíme. V nejbližší době odtajníme také jména dvou útočníků, kteří by u nás měli v nové sezóně působit.“


Jan Sedlák

Dvaadvacetiletý obránce Jan Sedlák je odchovancem brněnské Komety. V jejím dresu prošel žákovskými a dorosteneckými kategoriemi a následně i juniorkou, v níž v sezoně 2013-14 plnil roli kapitána.

Následně vedly Sedlákovy kroky do tehdy ještě prvoligového Havlíčkova Brodu, za který odehrál celkem 38 zápasů s bilancí jednoho gól a tří asistencí. V ročníku 2014-15 oblékl v několika zápasech také dres nedaleké Břeclavi, proti Drtičům však nenastoupil.

Sezonu 2015-16 zahájil pod Špilberkem, kde ve druhé lize nastupoval za Techniku. Odtud si jej v průběhu sezony vytáhl prvoligový Přerov. Za Zubry odehrál blanenský rodák čtrnáct zápasů, v nichž vstřelil jednu branku a připsal si i jednu gólovou přihrávku.

V dresu Brna se stal třetím nejproduktivnějším obráncem sezony (35 zápasů, 2 góly + 9 asistencí).

V Technice strávil Jan Sedlák i minulý ročník, v němž jej ale trápila zranění, díky nimž nastoupil jen do šestnácti soutěžních zápasů. I přes to, že Brňanům se loňská sezona hrubě nepodařila, patřil 178 centimetrů vysoký zadák k nejvýraznějším hráčům mužstva.

Někdejší mládežnický reprezentant se na začátku roku 2017 zúčastnil v kazašském Almaty Zimní univerziády. V reprezentačním dresu si během této akce připsal pět startů, v nichž zaznamenal dvě gólové asistence. Jemu i jeho spoluhráči Jakubu Kadlecovi nakonecc jen o kousek unikla medaile, v utkání o bronz podlehli Češi po boji silné Kanadě.


Statistiky Jana Sedláka
Zbyněk Žabčík

Další nový člen defenzivních řad Hodonín Zbyněk Žabčík oslavil v minulém týdnu také své dvaadvacáté narozeniny. Vsetínský rodák hokejově vyrostl na tamním stadionu Na Lapači.

Na Valašsku nastupoval v nejvyšších dorosteneckých soutěžích i v juniorské extralize. Žluto-zelené barvy oblékal bez přestávky až do sezony 2014-15, kdy odešel do juniorky nedalekého Zlína.

Tam se mimo jiné potkal s Dominikem Matulou a Jakubem Kužílkem.

Po této sezoně, v níž byl s patnácti kanadskými body (3+12) nejproduktivnějším hráčem zlínské juniorky, Žabčík čekal, zda nedostane nabídku od trenérů A-týmu extraligového Zlína.

Nakonec ale jeho kroky vedly zpět do rodného Vsetína, odkud ale v průběhu ročníku 2015-16 zamířil do nedalekého Valašského Meziříčí.

V dresu Bobrů strávil i celou minulou sezonu. Během ročníku 2016-17 odehrál za Valmez celkem 37 zápasů s bilancí jednoho gólu a dvanácti asistencí.


Statistiky Zbyňka Žabčíka 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 151:90 77
2. HOD Hodonín 38 180:120 76
3. VAL Val. Meziříčí 38 146:113 74
4. KOP Kopřivnice 38 137:132 61
5. OPA Opava 38 133:123 54
6. NJI Nový Jičín 38 109:136 49
7. ORL Orlová 38 116:175 33
Copyright © 2003-2019 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS