O víkendu končí základní část, do Hodonína přijede Břeclav

O víkendu končí základní část, do Hodonína přijede Břeclav
pátek 11.2.2011 | Redakce

Uteklo to jako voda. Čtyřicet kol základní části bude na konci víkendu minulostí. A poslední duel před play-off bude pro Drtiče symbolický. Do Hodonína totiž přijede velkými problémy zmítaná Břeclav a ZS TEZA tak uvidí možná na dlouhou dobu poslední jižanské derby. Utkání zpestří charitativní akce s názvem „Plyšáková bouře“.

 
 


Na konci měsíce ledna přinesla média informace o velkých problémech břeclavského hokejového klubu. Díky dluhu, který má činit více než dva miliony korun, nechce totiž tamní Radnice dál sponzorovat chod mužského týmu, ale pouze mládež. Radní slíbili pětimilionovou dotaci. Má to ale háček. Pokud nedojde v klubu k reorganizaci, nedostanou finanční podporu ani mládežnické týmy.

V prvních dnech po tomto „odhalení“ se dokonce spekulovalo, že by HC Břeclav dokonce mohla zbytek zápasů vypustit. Lvi sezonu dohrají, ale bez většiny svých opor. Odchody začaly už před koncem minulého roku. Roman Barták, Jiří Zapletal, Erik Novák, Ivan Paško, Štěpán Hrůza, Jakub Klimovič či Ondřej Fiedler - to jsou téměř dvě pětky, které již modro-žlutý dres Lvů neoblékají.

Trenérská dvojice Nohel - Konečný není v jednoduché pozici, stejně tak jako celý břeclavský hokej. Tým se jim v podstatě rozutekl a poslední zápasy hrají Lvi převážně se svými odchovanci a juniory. Výjimkou ale není ani dorostenec. Obránce Kamil Nekoranec má v občanském průkazu rok narození 1993, jeho kolega z útoku Marek Papp je ještě o rok mladší.

Velkým pozitivem je, že po Univerziádě se do Břeclavi vrátila golmanská jednička Jaroslav Chvátal. Po delším čase se do dresu Lvů vrátil veterán Václav Balát, z B-týmu se do prvního mužstva posunul hodonínský odchovanec Robert Rákoczy. Ten se na hodonínském ledě objeví po dlouhých osmi letech. V jaké sestavě se zítra Lvi na zimním stadionu v Hodoníně představí je ale velká neznámá.

Pozor! Meteorologové varují - do Hodonína se blíží velká Plyšáková Bouře.

Plyšákové akce nejsou raritou už ani v České republice. Vloni s tímto nápadem přišel Liberec, letos se přidal Třinec, poté i Přerov a naposledy, za vydatné pomoci fanoušku Drtičů, i Břeclav.

Velká plyšáková bouře uhodí na hodonínském zimním stadionu TEZA v sobotu 12. února 2011 během derby utkání 2. hokejové ligy mezi SHK Hodonín a HC Břeclav.

Zkusme společně během sobotního derby překonat druholigový rekord!

Pojďme do toho! A zkusme společnými silami překonat druholigový rekord, který prozatím drží s 1500 plyšáky společně přerovští Zubři a břeclavští Lvi. A o co vlastně jde?

Máte doma nějaké pro Vás již nepotřebné plyšové hračky, které by jste chtěli věnovat dětem? Pokud ano, tak je přineste na hokejové derby mezi Hodonínem a Břeclaví a při prvním vstřeleném gólu (ať už se jako první trefí Drtiči nebo hostující Lvi) zasypeme ledovou plochu plyšákama všech možných i nemožných tvarů a velikostí.Kdy se odehraje další díl ze seriálu jižanských derby je momentálně ve hvězdách.
Břeclavský klub bohužel řeší existenční potíže.

Sestavy z posledního utkání

SHK Hodonín: Peksa (Rajčák) - Flamík, Salajka, Pokorný, Komárek, Šindelář, Beňa, Podešva, Miklík - Peš, Jurásek, Rehuš - Vaškovič, Korotvička, Hollý - Barták, Kuba, Špok - Vrba L., Tomášek, Sajdl..

HC Břeclav: Chvátal - Dora (C), Vozdecký, Škápik, Nedvěd, Nekoranec, Novák - Bolfík, Rákoczy, Balát - Bartoš C., Zháňal, Konečný L. - Papp, Vlašic, Špaček.

Online

Podrobný online přenos ze zápasu Hodonín - Břeclav můžete sledovat tradičně na serveru www.onlajny.cz.

Rozhodcovská trojice

M. Škrobák - (hlavní) - Z. Hejda, P. Velinský (čároví).

Statistické porovnání soupeřů

40. kolo
SHK HODONÍN

versus

HC BŘECLAV
7.
Umístění v tabulce
11.
37 / 19 - 4 - 2 - 12 / 157:122 / 67
Statistiky mužstva
37 / 8 - 6 - 2 - 21 / 101:129 / 38
Hodonín - Opava 5:1
Fr.-Místek - Hodonín 3:4pp
Val. Meziříčí - Hodonín 3:2
Poslední zápasy
Břeclav - Fr.-Místek 5:4
Technika - Břeclav 1:4
Břeclav - Opava 1:5
Zdeněk Jurásek 52 (27+25)
Nejproduktivnější hráč
Jan Kuriál 20 (13+7)
Zdeněk Jurásek (27)
Nejlepší střelec
Jan Kuriál (13)
Jurásek, Peš, Vaškovič (25)
Nejlepší nahrávač
Marek Dora (10)
Lukáš Komárek 30 (14+16)
Nejproduktivnější obránce
Ľubomír Škápik 12 (3+9)
Petr Peš (+32)
Peter Tomášek (-7)
+/- bodování
Ondřej Nedvěd (+4)
Ľubomír Škápik (-15)
Adam Beňa (132)
Nejtrestanější hráč
Ľubomír Škápik (58)
Marek Peksa - 2,77 / 90,43%
Michal Šurý - 2,91 / 90,12%
Srovnání brankářů
Jaroslav Chvátal - 3,27 / 91,18%
Petr Žurek - 4,11 / 89,53%

Poznámka: V kolonce statistik jsou údaje řazeny v tomto pořadí: zápasy / výhry - výhry v prodloužení - prohry v prodloužení - prohry / skóre / body.
V porovnání brankářů jsou údaje řazeny v tomto pořadí: průměr branek na zápas / úspěšnost zákroků.

Všechny zápasy 40. kola

AZ Havířov - HC Zubr Přerov, Salith Šumperk - HC Nový Jičín, LHK Jestřábi Prostějov - HC Plus Oil Orlová, HC Frýdek-Místek - HC Bobři Valašské Meziříčí, SHK Hodonín - HC Břeclav, HC Slezan Opava - VSK Technika Brno, HC Uherské Hradiště - VHK Vsetín.

 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS