Novinky ve druhé lize: Kometa získala od Znojma licenci, Bobry povede Plšek, Sobotka se vrátil do Žďáru

Novinky ve druhé lize: Kometa získala od Znojma licenci, Bobry povede Plšek, Sobotka se vrátil do Žďáru
úterý 20.4.2021 | Redakce

REGION - Hokejisté Znojma po roce opouštějí druhou hokejovou ligu a vrací se do mezinárodní Bet-at-home ICE Hockey League, dřívější EBEL. Licenci od odcházejících získala nově získala extraligová Kometa Brno. Oba jihomoravské kluby o tom informovaly na svém webu.

 
 

„Je určitě dobře, že soutěž zůstane na jižní Moravě. Mít tu extraligu, výhledově Chance ligu, druhou ligu a díky nám taky mezinárodní soutěž je podle mého názoru výborné. Tím se žádný jiný region pochlubit nemůže,“ těší prezidenta znojemského klubu Pavla Oheru.

Kometa má s druholigovou licencí jasné plány. „S Pavlem Oherou ze Znojma už jsme se v podstatě domluvili. Licence na druhou ligu se přesouvá pod Kometu. Znojmo by hrálo bývalou EBEL, do které se chce vrátit, a my bychom pod hlavičkou Komety hráli druhou ligu s cílem dostat na jižní Moravu ve střednědobém horizontu tří let první ligu,“ odkrývá majitel Komety Libor Zábranský na stránkách brněnského klubu.

„Další souvislost vidím s plánovanou výstavbou nové multifunkční areny na výstavišti. Z tohoto ohledu musíme myslet na vnitřní náplň naší stávající DRFG areny. Brno je hokejové město a první liga by nám určitě zvedla návštěvnost, sledovanost, a hlavně pomůže v růstu mladým hráčům,“ věří Zábranský.

Dva kluby z východní skupiny druhé ligy změnily hlavní trenéry. Hokejisty Valašského Meziříčí povede Lukáš Plšek. Někdejší gólman Vsetína nahradil ve funkci dosavadního hlavního kouče Josefa Doboše.

Uvolněnou pozici Plška převezme Tomáš Vávra, který v uplynulé sezoně 2020/2021 vykonával pozici kapitána. Nově bude hrajícím trenérem.

Mužstvo se pro novou sezonu teprve řeší. „Jednáme s hráči ze současného kádru a taktéž novými posilami. Všechny změny zveřejníme hned, jakmile to bude možné,” uvedl předseda klubu Tomáš Vašica.

Posilu do svého trenérského týmu vítá také Žďár nad Sázavou vítá. Na Bouchalky se vrací kouč Martin Sobotka, který naposledy působil v Šumperku. Klub o tom informoval na svém webu.

„Prioritou pro mě budou mužské áčko a juniorka. To bude to hlavní, aby zde byla návaznost, protože mezi oběma mužstvy hráči pravidelně pendlují. Když ale bude potřeba pomoci také u mládeže, třeba při dopoledních trénincích žákovských kategorií, budu pomáhat i zde,“ přibližuje Sobotka své úkoly po návratu k Plamenům.

Známý odborník bude mít ve svém domovském klubu pod správou první tým i juniorku. K ruce bude mít Radka Hamana, který Plameny vedl poslední tři sezony.

„Ráďa tu poslední tři roky mančaft vedl, dobře jej zná. Věřím, že naše vzájemná spolupráce bude dobře klapat a fungovat. Pokud se soutěže v září rozjedou, budeme mít ty nejvyšší cíle,“ hlásí staronový velitel žďárské střídačky.  Sobotkův příchod si pochvaluje také generální manažer SKLH Martin Nečas starší, který jej vidí jako příznivý signál na cestě za dobrou sezonou 2021/2022.

„Martin je domácí kouč se zkušenostmi z vyšších soutěží. Navíc pracoval také u mládeže, tudíž nám hodně pomůže nejen jako hlavní trenér u mužů, ale také svými nepřebernými zkušenostmi i u mládeže,“ dodává žďárský boss. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS