„Nevím, proč se se slabšími soupeři tolik trápíme,“ kroutí hlavou obránce Daniel Kolář

„Nevím, proč se se slabšími soupeři tolik trápíme,“ kroutí hlavou obránce Daniel Kolář
neděle 6.12.2015 | Jan Hochman

V utkání s poslední Karvinou byli hodonínští Drtiči jasnými favority. Místo jasného vítězství se ale slovácký celek doslova protrápil alespoň k výhře v prodloužení. „Před zápasem si vždycky říkáme, že nesmíme nic podcenit. V první třetině jsme ale byli trochu nesví. Všichni jsme se s tím ale snažili něco udělat, abychom zápas vyhráli,“ říká autor vítězné trefy ze čtvrté minuty nastaveného času DANIEL KOLÁŘ.

 
 

Dane, v zápase s poslední Karvinou jste byli jasnými favority. Zápas Vám ale rozhodně nevyšel podle Vašich představ. Proč podle Tebe utkání vypadalo tak, jak vypadalo?

Nevím, proč se se slabšími soupeři tolik trápíme a proč nám to nejde. Před zápasem si vždycky říkáme, že nesmíme nic podcenit. V první třetině jsme ale byli trochu nesví. Všichni jsme se s tím ale snažili něco udělat, abychom zápas vyhráli.


Čím vám dělala Karviná největší problémy?

Nejvíc asi tím, že nás bezhlavě napadali, což nám chvílemi dělalo problémy. Určitě dobře bruslili a měli dobrý pohyb.


Myslíš si, že vám mohla uškodit i dlouhá čtrnáctidenní pauza, během které jste neodehráli žádný zápas?

Je možné, že trochu ano. Hokej se ale nezapomíná a myslím si, že jsme se všichni na utkání těšili. Na tohle se ale vymlouvat nemůžeme.


Na karvinskou bránu jste vyslali téměř padesát pokusů a soupeře jste přestříleli takřka dvojnásobně. Čím to, že to tam v posledních týdnech přestalo padat tolik, jako dřív?

Nebudu se vymlouvat na štěstí nebo smůlu, či něco podobného. Je pravda, že jsme dávali více branek, ale to bylo ze začátku soutěže. Týmy se čím dál tím více sehrávají a je stále těžší se prosadit. Věřím ale, že se to zase obrátí, budeme střílet víc gólů a bavit tak naše fanoušky.


Po dvou třetinách jste vedli o jednu branku. Hosté ale v poslední části odpověděli také dvěma góly a najednou jste zase tahali za kratší konec. Co jste si v ten moment na střídačce říkali?

Hecovali jsme se. Zakřičeli jsme si a řekli jsme si, že takhle přece nemůžeme prohrát. Nakonec jsme to zvládli aspoň za dva body.


V osmé minutě poslední třetiny hlavní rozhodčí Slavka vám nejprve uznal gól, po krátké poradě se svým kolegou ji ale odvolal. Jak jsi tuto situaci viděl a jak sudí své rozhodnutí odůvodnil?

Dojížděl jsem do brankoviště, kde jsem viděl volný puk. Hra normálně pokračovala, tak jsem do toho šel naplno a uklidil jsem puk do brány. Ten zákrok, který tomu předcházel, jsem neviděl, tak nemůžu soudit, ale každopádně to byla škoda. Sudí se domluvil s čárovým, který mu asi řekl, že ten faul viděl. Já to ale nijak moc neřešil, jelo se prostě dál.


Nakonec se vám podařilo alespoň srovnat a zápas tak dospěl do prodloužení, které jsi po třech minutách a třech vteřinách ukončil právě Ty. Jak celá rozhodující akce vznikla a víš, kudy puk prošel až do sítě?

Charvi (Matěj Charvát, pozn. redakce), mi to tam přihrál na modrou, já jsem chtěl původně přihrávat na střed, ale viděl jsem, že obránce jede proti mně, tak jsem mu to vystřelil kolem nohy a golmanovi na lapačku a naštěstí to tam spadlo.


Ve středu zajíždíte na horký porubský led. Vy i soupeř máte v tabulce shodně 41 bodů a půjde tak o přímý souboj o třetí místo. Co bude potřeba změnit, aby byl výkon lepší, než tomu bylo včera?

Proti Porubě musíme hrát úplně jinak. Musí tam být větší nasazení a zodpovědnější hra dozadu. Jinak to nepůjde. Bude to těžké utkání, ale věřím, že máme dostatečně kvalitní a silný tým na to, abychom to v Porubě zvládli.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies