„Nesmíme se dívat na to, že jsme teď třetí, ale dál pracovat," velí Petr Peš

„Nesmíme se dívat na to, že jsme teď třetí, ale dál pracovat,
čtvrtek 29.12.2016 | Petr Svoboda

Drtiči splnili očekávání a po dobrém výkonu porazili houževnatou Kopřivnici, která už v tomto roce ukázala, že umí potrápit favority, o to byla tato výhra důležitější. K výhře v tomto vypjatém utkání vedli Baník Jakub Kadlec, Daniel Vaněk a Petr PEŠ, jenž se jako správný kapitán dostal ke zhodnocení celého kalendářního roku a prozatímního průběhu soutěže. „Přeji si, abychom letos udělali víc než čtvrtfinále a potrápili nějakého favorita," hlásí lídr Drtičů.

 
 

Zápas začal velmi zhurta, v první minutě padly dvě branky, takže jste asi neměli problém se dostat do tempa. Jak se vám hrálo?

Domlouvali jsme se v šatně, že začneme aktivně a z toho hned vyšel, díky dobrému důrazu, gól první lajny. Bohužel naše lajna hned vzápětí inkasovala vyrovnávací gól, takže taková ta euforie rychle opadla a chvíli jsme se z toho dostávali. Věděli jsme, že soupeř bude houževnatý, hráli rychlý, agresivní hokej až do poslední vteřiny. Ve Vsetíne bojovali o body až do konce a nás doma taky pěkně vycvičili těmi sedmi góly, takže jsme byli připravení na to, že budou hrát dobře. Pak jsme se pomalu dostali do našeho stylu hry, dali jsme nějaké branky a vyhráli jsme.


Asi to bylo lepší, než kdyby se dlouho čekalo na první branku...

Hlavní bylo, že jsme ji dali my, protože naposledy tady vedli oni, to jim ještě nalilo krev do žil a byli hodně nebezpeční. Teď jsme vedli my, sice ne dlouho, ale ukázalo nám to, že pokud budeme důrazní v předbrankovém prostoru, góly přijdou.


Dnes (28.12. v den zápasu, pozn. redakce) se vám povedlo dát klíčový gól zápasu na 2:1 při hře v oslabení.

Ano, tam to Kuba Kadlec výborně odtáhl přes beka, který jej při zakončení fauloval, jemu se ale povedlo zasunout puk mezi betony. Byla to výborná akce, která nás dostala do dvoubrankového vedení.


V přesilovkách se vám nedařilo procházet do útočného pásma. Kde byl problém?

Soupeř nás dobře četl. Máme určité styly rozjetí přesilovkové akce, ale oni dobře drželi blok, takže jsme museli improvizovat a bohužel nám to moc nešlo. Na třetí třetinu jsme se domluvili, že to zkusíme zahrát jinak. Bylo to takové kostrbaté. Kopřivnice dobře bránila, takže jsme si museli více měnit pozice a přenášet puk.


Kopřivnice je velmi nevyzpytatelný soupeř. Jak těžké je hrát proti takovému týmu?

No, doma je to obrovsky těžký soupeř, venku se nám s nimi hrálo přece jen lépe. Tam se nám povedlo dvakrát vyhrát. Doma nás trápí až až, ale venku jsou skutečně výborní.


V průběhu ročníku jsi vyměnil křídla a nyní hraješ centra druhé formace. Jak se s kým hraje? Našel jsi s někým takovou chemii, jakou jsi měl se svým bývalým parťákem, Zdeňkem Juráskem?

Náhradu za Šeďu (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) nehledám. S ním jsme hráli jiný styl hokeje, více do nahrávky. Teď hraju s mladýma klukama. Oni dobře bruslí a já se jim snažím více nabízet puky, aby se dostávali do nějakých těch přečíslení.


Ale bodově se ti daří, takže žádná změna...

Nějaké body tam mám, ale mohlo by tam padnout i víc branek. Těch tam moc nemám.


Jak probíhaly svátky u Pešů?

Taková klasika. Byli jsme se podívat ve Znojmě u rodičů a tak. V rodinném kruhu.


Jak probíhal návrat k tréninku po několika dnech vánočního relaxu?

Neměli jsme moc dlouhou pauzu, mám pocit, že to byly asi tři dny, takže na nějaké válení čas nebyl. Pak jsme se zase vrátili do tréninku a tam nás trenér rychle z nějaké pohody vyvedl (úsměv).


Jak bys zhodnotil tento kalendářní rok z pohledu kapitána týmu a z pohledu osobního?

Předchozí sezóna byla dobrá, pak jsme ale ztratili před playoff hodně bodů, spadli jsme trochu dolů a museli jsme vyřazovací část začínat venku. Narazili jsme opět na Porubu, se kterou už nám to nějakou dobu nevychází a v tom pátém zápase jsme to bohužel nezvládli. To bylo pro nás velké zklamání. Před letošní sezónou se kádr hodně obměnil, je tu hodně mladých a dravých kluků, a myslím, že pro hodonínského diváka je to dobré, protože tihle mladší hráči se chtějí někam hokejově dostat, takže skvěle pracují v tréninku a myslím, že o některých ještě v budoucnu možná uslyšíme. A co se týče mě, jsem spokojen. Kluci jsou zdraví a je s nimi veselo. A ze sportovního hlediska se dívám dopředu a přeji si, abychom letos udělali víc než čtvrtfinále a potrápili nějakého favorita.


Máš nějaké novoroční předsevzetí?

(Po dlouhém přemýšlení) ne.


Dále se přetahujete s Šumperkem a Novým Jičínem o třetí místo, takže jaká jsou očekávání do zbytku ročníku?

Bude to ještě velmi vyrovnané. Šlo to vidět i dnes. Hráli jsme s Kopřivnicí, která je níž, ale byla dobrá. Je tam Šumperk, my, ale i další týmy. Od třetího místa je to všechno velmi vyrovnané, takže stačí jedna šňůra proher a můžeme být hned sedmí. Nesmíme se dívat, že jsme teď momentálně třetí, ale dál pracovat a pracovat (úsměv).


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS