„Neřekl bych, že hraju pod tlakem. Beru to jako každý jiný zápas," komentuje atmosféru playoff Jakub Kužílek

„Neřekl bych, že hraju pod tlakem. Beru to jako každý jiný zápas,
neděle 26.2.2017 | Petr Svoboda

Jedenadvacetiletý obránce Drtičů včera přispěl velkým dílem k první výhře v letošním playoff, když dvakrát dobře vyhodnotil situaci u modré čáry a umožnil Jakubu Kadlecovi skórovat. Baníku tyto góly dodaly potřebný klid, který jim nakonec pomohl překonat Opavu a zapsat si důležité domácí vítězství. Hlavním aspirantem na pozápasový rozhovor byl Jakub KUŽÍLEK.

 
 

Jakube, pokud by člověk utkání hodnotil jenom podle skóre, jistě by si řekl, že mělo jednoduchý průběh, ale Opava nebyla snadný soupeř, mám pravdu?

Ano, určitě. Opava hrála velmi dobře. Mají zkušený tým, který dokáže potrápit. Hodně se spoléhají na brejky, což je nepříjemné pro každého, zvláště pak pro obránce.


Začátek zápasu pro vás byl těžší, protože jste již ve čtvrté minutě inkasovali. První třetinu se vám ale nakonec povedlo vyhrát. Byl tohle zlomový moment?

Opava na nás vletěla a dokázala potrestat naši chybu v obranném pásmu. Důležité bylo, že nás to nepoložilo a dokázali jsme se vzápětí vrátit zpět do hry. Rozhodující moment byl dle mého třetí gól, který nám gólman Opavy v podstatě daroval.


Ty jsi dvakrát v zápase velmi podobně asistoval Jakubu Kadlecovi na branku. Jak tyto góly padly?

Oba góly padly fakt dost podobně. Jelikož jsem neměl výhodnou pozici na střelu, snažil jsem se to nahodit gólmanovi na betony, aby se puk odrazil do předbrankového prostoru. Naštěstí se puk vždy odrazil ke Kácovi (Jakub Kadlec, pozn. redakce), který v obou případech dobře zareagoval a dal gól.


V zápase jste ubránili pět oslabení bez inkasované branky. Na takové bilanci se dá v sérii stavět...

No, spíše se musíme vyvarovat vyloučení, stojí nás to spoustu sil. Opava ma zkušený tým, který umí velmi dobře sehrát přesilovku a do příštích zápasů by to mohlo byt rozhodující. Na druhou stranu, je pozitivní, že jsme je i se štěstím dokázali ubránit.


Několikrát vás neskutečně podržel Zdenko Kotvan a když už se zdálo, že byl překonán, zachránila vás branková konstrukce. Byl jeho výkon základem úspěchu?

Ano, Zdenko to zachytil velmi dobře. On to ukazuje celou sezónu, jak je výborný brankář.


Zatímco v sezóně vás trápil velký počet inkasovaných branek, včera se vám povedlo skvěle bránit. Je tohle dobré znamení pro zbytek série?

Měli jsme daný svůj styl hry a taktické pokyny, které se nám po většinu času dařilo naplňovat. Pokud by to takhle pokračovalo dále, určitě je to jen dobře.


Byli jste velmi střelecky aktivní. Vyhovoval vám systém, jakým Opava hrála?

Oni hráli spíše takového „zanďoura", kdy nás nechali v klidu založit útok a jelikož máme dobré a rychlé útočníky, je pro ně snažší objet obránce, který není v pohybu.


Ve vyřazovací části může jedna chyba rozhodovat o osudu série. Hraješ rád pod tlakem?

Ano, to může, ale neřekl bych, že hraju pod tlakem. Spíše to beru jako každý jiný zápas. Samozřejmě, ta atmosféraje jiná než v průběhu sezóny, ale snažím se to nevnímat a soustředit se na svoji hru.


V zápase vás celou dobu držela výborná kulisa. Co bys vzkázal fanouškům?

Ať fandí jako včera, po celou dobu a za jakéhokoliv stavu. V domácím prostředí jste našim šestým hráčem (úsměv).


Kdyby ses ohlédnul za základní částí, co mohlo být lepší a co se naopak dařilo?

Těžko říci. Měli jsme výkony jako na houpačce, kdy jsme jednou dokázali zahrát zapas výborně a další úplně na nic. Lepší mohla být nejspíše hra v obranném pásmu, kde jsme dělali spoustu chyb a dostávali zbytečně góly. A co se dařilo? Když jsme dodržovali danou taktiku, dokázali jsme být rovnocenným soupeřem Vsetínu, Porubě i Šumperku.


Jaké je tvé očekávání pro zbytek série?

Očekávání pro zbytek série je jasné. Převálcovat Opavu a postoupit dále (smích).


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS