Neproměněný nájezd a pak vyloučení. Byly to těžké momenty pro moji hlavu, přiznává střelec Matula

pondělí 3.12.2018 | Redakce

Dlouho to byl pro něj zápas blbec. Útočník Dominik Matula nejprve za stavu 1:0 neproměnil trestné střílení, pak se nechal vyloučit a Drtiči v oslabení inkasovali vyrovnávací branku. V závěru však čtyřiadvacetiletý hokejista prokázal šikovné ruce a výbornou střeleckou formu, když v dramatickém závěru vystřelil Hodonínu tři body na ledě HC David Servis. „Naše lajna nehrála moc dobře, ale Růžovi jsem deset minut před koncem říkal, že stejně věřím, že to ještě rozhodneme a ono se povedlo,“ usmíval se produktivní forvard, který v letošním druholigovém ročníku patří mezi klíčové muže Dorničova týmu.

Jak hodnotíš utkání v Českých Budějovicích?

Byl to velice těžký zápas. Malá hala, dobře bruslící a připravený soupeř. Až jsem byl překvapený, jak domácí dobře hrají.

Projevila se na výkonu či výsledku dlouhá cesta nebo menší kluziště?

Nemyslím si, že by se na zápase projevila cesta nebo cokoliv jiného. Od první do poslední minuty to byl prostě vyrovnaný zápas, ve kterém rozhodovaly nejmenší detaily ve hře.

Na sociální síti se objevilo video z vašeho obědu ve Velké Bíteši. Mohli jste si s kluky vybrat, co si dáte, nebo jste všichni měli stejné menu?

Jídlo bylo dopředu dané, pro všechny stejné. Jediné, co se dalo vybrat, byla rýže nebo brambory k masu.

Jak moc těžké je nahecovat na zápas, na který přijde pár desítek diváků?

Jsme v situaci a v tak vyrovnané lize, že o nějaké motivaci na zápas nemůže být ani řeč. Musíme být připravení pokaždé na sto procent, a je jedno, zda je na stadionu tisíc nebo sto lidí, protože každý bod se sbírá velice těžko a má cenu zlata.

V zápase jsi neproměnil nájezd. Věděl jsi hned, co uděláš, nebo jsi improvizoval a čekal na pohyb domácího brankáře?

Věděl sem, že chci střílet mezi nohy, ale kdybych teď jel znovu, tak už to neudělám. Prostě rozhodnutí jsem udělal v danou chvíli před nájezdem, bohužel bylo nesprávné.

Jak moc tě mrzelo vyloučení, po kterém jste inkasovali vyrovnávací gól?

Byl jsem po druhé třetině na sebe moc naštvaný. Neproměnil jsem nájezd, při kterém jsme mohli odskočit soupeři o dva góly, pak jsem šel na trestnou a dostali jsme gól. Byly to těžké momenty pro moji hlavu.

Je pro tebe velký problém, když nastupuješ proti soupeři, o kterém toho moc nevíš, nebo radši hraješ proti tradičnímu účastníkovi z východní skupiny?

Právě že mě to baví, když hrajeme s někým jiným. Poslední roky se hrálo pořád proti stejným týmům i třeba sedmkrát za sezonu, takže tyhle zápasy mě baví. Jediné minus jsou delší cesty.

Zvítězili jste počtvrté z pěti posledních zápasů. Je cítit, že se mužstvo po doplnění kádru zvedá?

Mužstvo máme silné, to víme celou dobu, jen se chtělo dostat na nějakou vlnu a nasbírat trošku sebevědomí. Věřím, že půjdeme ještě výš.

Daří se i tobě. Jsi spokojený s počtem branek a asistencí? Čím si dobrou formu vysvětluješ?

Mám spoustu prostoru na ledě a nasbíral jsem sebevědomí. Navíc mám vedle sebe výborné spoluhráče. Je to práce cele lajny, zatím nám to klape. Ted jsme měli zápas, ve kterém jsme jako lajna nehráli moc dobře, ale i přesto jsem věřil a říkal Růžovi deset minut před koncem, že stejně věřím, že to ještě rozhodneme a ono se povedlo.

Nyní vás čekají dva domácí zápasy. Co bude potřeba k tomu, abyste před vlastním publikem získali šest bodů?

Předvést naši hru a dodržet nastavený systém. Když každý podáme stoprocentní výkon a nikdo neuhne z toho, co má hrát, tak věřím, že za týden budeme v tabulce sahat po nejvyšších příčkách.

Začal advent, blíží se Vánoce. Už vyhlížíš svátky a nakupuješ dárky?

Zatím jsem to pocítil jenom v práci, kde absolutně nic nestíhám. (smích) Ale jak se to uklidní, tak si to určitě začnu víc užívat a pokoupím i nějaké dárky.

1. SUM Šumperk 22 83:47 45
2. HOD Hodonín 21 95:69 37
3. VAL Val. Meziříčí 20 64:63 34
4. NJI Nový Jičín 22 60:65 34
5. OPA Opava 22 76:70 32
6. KOP Kopřivnice 21 72:74 32
7. ORL Orlová 20 59:93 17
Copyright © 2003-2018 SHK iClinic Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS