„Není to nic příjemného, inkasovat z první střely na branku,“ povídá druhá hvězda zápasu Zdenko Kotvan

„Není to nic příjemného, inkasovat z první střely na branku,“ povídá druhá hvězda zápasu Zdenko Kotvan
čtvrtek 24.9.2015 | Adam Krátký

Ve středu v podvečer přivítali Drtiči na svém ledě ambiciózní Frýdek-Místek. Domácím hokejistům nevyšel vstup do utkání, když z první střely inkasovali. Domácí se z této chvíle brzy vzpamatovali a zásluhou Vrby a Juráska strhli vedení na svou stranu. Začátek druhé třetiny měl stejný scénář jako ta první a bylo srovnáno. Poslední přesný zásah přidali hosté v poslední části hry a odvezli si zpátky domů plný počet bodů. Po tomhle pěkném a vyrovnaném utkání jsme se zeptali brankáře Drtičů ZDENKA KOTVANA na pár otázek ohledně zápasu.

 
 

Zdenko, jak by si zhodnotil dnešní zápas proti silnému Frýdku-Místku?

Věděli jsme, že Frýdek má hodně silné mužstvo, které se netají ambicemi na postup. Začátek utkání nám ukázal, že budou hodně bruslit a tlačit se do brány. Byli hodně rychlí, ale kluci to stíhali, myslím si, že dobře. Když řeknu, že jsme s nimi odehráli vyrovnaný zápas, tak určitě nebudu lhát.


Co si myslíš, že bylo hlavní příčinou těsné prohry?

Je to škoda. Bohužel nám dvakrát nevyšel vstup do třetiny a to se nakonec ukázalo jako rozhodující. Kdybychom využili šance nebo přesilové hry, které jsme měli, tak zápas mohl dopadnout jinak. Oni jednu přesilovou hru využili, a proto vyhráli.


První gól jste dostali hned z kraje utkání. Nebyli jste na začátku zápasu dostatečně koncentrováni?

Pro mě jako pro gólmana to nebylo nic příjemného, dostat z první střely na branku gól. Myslel jsem, že mi to jde na lapačku, ale nějakou nešťastnou náhodou se mi kotouč zamotal bod beton a odrazil se až do branky.


Co říkáš na Frýdek-Místek, který veřejně hlásí, že chce s pomocí extraligového Třince postoupit do první ligy?

Zatím to tak vypadá. Ze čtyř zápasů mají plný počet bodů a myslím si, že každým zápasem se budou jen zlepšovat, takže každý kdo proti nim bude hrát, to bude mít nesmírně těžké a nebude to nic jednoduchého. Mají tam extraligové hráče, takže na postup určitě mají.


Jak se zatím díváš na postavení Drtičů v tabulce?

Není to samozřejmě nic příjemného, jak pro nás tak pro fanoušky. Musíme dál tvrdě pracovat a zlepšovat se. Pokud chceme začínat play-off doma, tak nám nic jiného ani nezbývá. Věřím tomu, že se to otočí, přikloní se k nám štěstí a bude to lepší.


V sobotu zajíždíte do Kopřivnice, která je nováčkem soutěže. Co od tohoto soupeře očekáváš?

Vůbec nevím. Nikdy jsem proti nim nehrál, je to pro mě vlastně úplně nový klub. Každopádně mají zatím dobré výsledky a nesmíme nic podcenit. Musíme se na ně dobře připravit a budeme se snažit, abychom si domů přivezli plný počet bodů.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS