„Největší síla našeho mužstva je jednoznačně parta,“ říká útočník juniorky Vít Černohous

„Největší síla našeho mužstva je jednoznačně parta,“ říká útočník juniorky Vít Černohous
neděle 31.8.2014 | Jan Hochman

Hodonínští junioři v utkání se Skalicí dokázali, že žádný zápas není ztracený. I přes to, že prohrávali už o čtyři branky, dokázali nakonec zvítězit. Dvěma góly se na tom podílel i osmnáctiletý forvard Vít Černohous, který tvrdí, že takovou partu, jaká se vytvořila v kabině juniorského týmu SHK Hodonín, ještě nezažil.

 
 

Víťo, včerejší utkání na ledě slovenské Skalice bylo, jak se říká, jako na houpačce. Zažil jsi někdy podobný zápas?

Takový zápas jsem zažil naposledy možná někdy v žácích, ale určitě ne proti takovému soupeři, jako je extraligová Skalica.


Po úvodní třetině to přitom na nějaké brankové hody nevypadalo. Vám však utekl začátek druhé třetiny. Co se v prvních minutách prostřední části stalo, že jste během krátké doby inkasovali čtyři branky?

Nastoupili jsme do druhé třetiny hned do oslabení, a to je nepříjemné. Góly to byly většinou z nedůrazu a nedisciplinovanosti v obranném pásmu. Možná přišlo uspokojení po první třetině a tohle byl trest, každopádně se to nesmí stávat.


Ve třetí třetině jste ale předvedli parádní obrat. Co se odehrávalo během druhé přestávky v kabině?

Tak veselo tam nebylo, to je jasné. Museli jsme se vrátit ke své hře, která na Skalici platila. V rychlosti se probralo pár chyb, a pak už to bylo spíš o hecování na posledních dvacet minut.


Domácí nasadili do poslední části do brány nerozchytaného brankáře, kterému jste za osm minut nasázeli tři branky. Věděli jste o změně v domácím brankovišti, nebo jste si toho zprvu ani nevšimli?

Hned po prvním střídání to na střídačce někdo řekl. Nám to v tu chvilku hrálo do karet, protože jsme s tím zápasem chtěli jednoznačně něco udělat a nerozchytaný brankář nás motivoval k více střelám.


Stíhací jízdu závěrečné pasáže odstartovala Tvá druhá trefa v utkání. Můžeš nám ji popsat svým pohledem?

Co si pamatuju, tak jsem se dostal do pozice jeden na jednoho. Puk vyletěl do vzduchu, já si ho rukou sklepl na led a přebruslil obránce. Natlačil jsem se před bránu a zkusil jsem střelu mezi betony. Naštěstí to vyšlo.


Na obě trefy Ti přihrál Michal Venclík, který zaznamenal celkem čtyři body. Vypadá to, že toto složení útoku, do kterého patří ještě Pavel Flora, docela funguje a že Vám to, jak se říká, šlape…

Tak určitě, sedli jsme si jak hokejově, tak i lidsky, což je důležité. Venca se do toho dostává po zranění a každý zápas se lepší. Ve Skalici jsme myslím celý útok ukázali, že góly dávat umíme a já věřím, že to tak půjde dál hlavně v sezoně.


V přípravě se ale daří celému týmu. Ani jednou jste zatím neprohráli. Kde vidíš největší sílu vašeho mužstva?

Největší síla je jednoznačně parta a odhodlání k tomu, aby se udělal dobrý výsledek. Takovou partu jsem ještě nezažil. Ze začátku přípravy ale náš herní projev nebyl ideální, i když se neprohrálo. Ale od toho je příprava, aby se vše ladilo na ligu.


Za necelé dva týdny odstartuje nový ročník juniorské ligy. Jak se těšíš na první mistrovské duely?

Už aby to bylo. Každý se na to hrozně těší. Příprava byla dlouhá a my už chceme hrát o body. Má to úplně jiný náboj než přáteláky. Důležité bude chytit začátek.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 200:88 97
2. HBR Havl. Brod 38 144:125 66
3. OPA Opava 37 134:127 61
4. HOD Hodonín 37 139:131 60
5. VAL Val. Meziříčí 37 129:113 59
6. KOP Kopřivnice 39 124:116 58
7. ZNS Žďár n/S 37 122:144 46
8. NJI Nový Jičín 38 112:154 45
9. MBU Mor. Budějovice 37 101:207 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS