„Nechápu, co se to letos děje, snad už to je poslední kapka,“ doufá zraněními sužovaný útočník Drtičů Martin Špok

„Nechápu, co se to letos děje, snad už to je poslední kapka,“ doufá zraněními sužovaný útočník Drtičů Martin Špok
úterý 30.9.2014 | Jan Hochman

V letošní sezoně zatím stihli hodonínští Drtiči odehrát deset přípravných a čtyři soutěžní utkání. Nejproduktivnějšího hráče minulé sezony Martina ŠPOKA ale do více než poloviny z nich nepustila zranění, která osmadvacetileté křídlo první formace v úvodu ročníku bohužel doprovází snad na každém kroku. Naposledy nedohrál odchovanec třineckého hokeje sobotní derby s brněnskou Technikou. Po střetu s brněnským Karlem Benýškem pro něj utkání skončilo a zatím není jisté, na jak dlouho si bude muset hodonínská „patnáctka“ od hokeje odpočinout.

 
 

    Martin ŠPOK

Martine, sobotní derby s Technikou pro Tebe skončilo už v poslední minutě první třetiny. Co se vlastně v tu chvíli na ledě přihodilo?

Jel jsem s pukem přes střední pásmo, tři hráči Techniky stáli na modré, tak jsem chtěl na sebe navázat hráče, aby se uvolnil spoluhráč nalevo. Po odehrání jsem koukl před sebe a už nešlo uhnout.


Sudí Dědek ohodnotil Benýškův zákrok trestem na pět minut plus do konce utkání. Pak ale hlasatel oznámil, že trest po Tvém upozornění ruší. Tomuto gestu fair play celý stadion aplaudoval. Co jsi rozhodčímu řekl?

V tu chvíli jsem moc nevnímal, jaký trest dostal, nebo že to bylo do konce. Měl jsem svých starostí dost (usmívá se). Ale zaslechl jsem, že vylučuje za sekání, což byl nesmysl, protože sekání to nebylo. Bohužel jsem na něj sám najel a dostal jsem ránu, ale sekání to nebylo. A to jsem řekl rozhodčímu - že mě nesekl, ale že jsem si tím nárazem vytočil zápěstí.


Všem na tribunách při pohledu na Tvou bolestivou grimasu zatrnulo. Co sis v prvních momentech myslel?

Z posledního přípravného zápasu, co jsem letos odehrál, shodou okolností taky s Technikou, jsem si totiž odnesl malou zlomeninu v zápěstí. Proti Vsetínu a stejně tak proti Technice jsem sice nastoupil, ale ruka ještě bolela, proto jsem ji měl preventivně fixovanou ortézou, abych ji měl pevnější. Takže v první chvíli jsem myslel, že ji mám zpřelámanou celou (usmívá se).


V letošní sezoně Tě vůbec zatím provází velká smůla se zraněními. Zažil jsi někdy podobně nešťastné období?

Nikdy! Vážnější zranění jsem měl akorát dva roky zpátky, kdy jsem marodil s kolenem, jinak to byly povětšinou drobnosti, které za pár dní odezní. Ale co se děje letos nechápu, a doufám, že toto už byla poslední kapka, protože to má zatím vzestupnou tendenci, co se týče vážnosti.


Smůla ale neprovází jen Tebe. Tolik zranění a nemocí, která postihla celou kabinu Drtičů, to se občas nevidí za celou sezonu…

Dělali jsme si v kabině srandu, že ty zlomeniny jsou infekční a nakazil jsem Koubu a Pešáka (Michal Kuba a Petr Peš, pozn. redakce) (směje se). Je pravda, že letos je bilance - co zápas, to alespoň jeden zraněný. K tomu se nedá nic říkat, to si člověk nevybere. Můžeme být rádi, že to je na začátku a ne na vrcholu sezóny.


Tvým povoláním je „zubařina“. Ovlivňuje zranění nějak Tvoji práci?

Ovlivňuje, ale mnohem víc teď ovlivňuje práci mojí sestřičky, protože musí pracovat tak, jakoby měla tři ruce. Já jsem naštěstí levák, takže pracovní ruka je v pořádku, ale často v puse potřebuju využít obě, takže si musím půjčit tu od sestřičky (směje se). Ale vesměs to zvládáme, jen to někdy trvá déle.


Jaká je momentálně prognóza lékařů? Kdy zase budeš moci vzít do ruky hokejku?

Prognózu zatím sám nevím, jelikož je ruka hodně oteklá, tak nic kromě rentgenu teď vyšetřit nejde. Žádná zlomenina naštěstí nepřibyla, odnesly to jen měkké tkáně, ale i tak mi ruku fixovali sádrou, abych eliminoval jakýkoliv pohyb v zápěstí.


Po čtyřech odehraných zápasech máte na svém kontě šest bodů a patří vám šestá příčka v tabulce. Jak hodnotíš start do nového ligového ročníku?

Vyzkoušeli jsme si všechny možné konce zápasů, výhra, prohra, úspěšné a neúspěšné prodloužení, tak teď už bychom mohli zůstat jen u těch výher (usmívá se). Pokud tedy nebudeme po deseti zápasech hrát v deseti lidech, a zbytek bude na marodce.


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS