Nad restartem druhé hokejové ligy se výrazně stáhla covidová mračna. Letošní sezona se předčasně ukončí

Nad restartem druhé hokejové ligy se výrazně stáhla covidová mračna. Letošní sezona se předčasně ukončí
úterý 22.12.2020 | Redakce

H O D O N Í N - Hokejoví příznivci napříč celou republikou smutní. Minimálně tedy ti, kdo sledují amatérské soutěže a dosud věřili, že podobně jako v extralize a první lize bude časem obnoven jejich jízdní řád. S velkou pravděpodobností se tak nestane, což naznačil výsledek úterního jednání mezi zástupci Českého svazu ledního hokeje s ministerstvem zdravotnictví České republiky.

 
 

To se přímo týkalo osudu druhé ligy, přesněji jejích tří regionálních skupin. A výsledek jednání? MVČR s ohledem na současnou situaci vývoje pandemie covid-19 soutěži neudělí výjimku z opatření přijatých vládou České republiky.

Aby přitom soutěž mohla být regulérně dohrána, stanovil ČSLH již dříve jako nejpozdější datum pro znovuzahájení ligy 3. leden 2021. Tento termín je však nyní vyloučen.

Současně je dle vyjádření svazu vyloučeno, že by mohlo dojít k dohrání druhé ligy v pozdějších termínech. A to ze dvou důvodů. Za prvé 30. dubna dle platných řádů ČSLH vyprší většina uzavřených smluvních vztahů, navíc je u řady zimních stadionů zcela vyloučeno, že by byl jejich provoz umožněn i po 31. březnu 2021.

Výkonnému výboru ČSLH tak bude na nejbližším jednání předložen návrh na předčasné ukončení soutěže II. Ligy, neboť její regulérní dohrání není možné.

Autor: Tomáš Otradovský, Deník

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VEL Velké Meziříčí 3 10:7 9
2. OPA Opava 3 10:6 7
3. NJI Nový Jičín 3 9:15 6
4. KOP Kopřivnice 3 9:9 4
5. VAL Valašské Meziříčí 2 11:3 3
6. ZNS Žďár nad Sázavou 3 12:13 3
7. KMB Kometa Brno B 3 5:9 1
8. HOD Hodonín 2 5:9 0

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS