„Na utkání jsme se dobře připravili a jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ ulevilo se po zápase Dominiku Matulovi

„Na utkání jsme se dobře připravili a jsme rádi, že jsme jej zvládli,“ ulevilo se po zápase Dominiku Matulovi
neděle 10.9.2017 | Adam Krátký

Vloni čekal útočník Dominik MATULA na svůj první sezonní zásah sedm zápasů, letos se třiadvacetiletý Drtič dočkal o poznání dříve. Na začátku poslední třetiny včerejšího prvního ligového duelu zvyšoval zlínský odchovanec svým gólem vedení Baníku už na 4:0. „Na utkání jsme se dobře připravili a jsme rádi, že jsme jej zvládli. Byl to pro nás důležitý zápas, který nám snad dodá sebevědomí do dalších bojů,“ říká odhodlaně křídlo druhé hodonínské formace.

 
 

Dominiku, první ostré utkání jste zvládli. Jak moc těžký zápas to byl?

Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Každý soupeř v téhle soutěži je nepříjemný a každý může porazit každého. Na utkání jsme se dobře připravili a jsme rádi, že jsme jej zvládli. První zápas v sezoně je vždy důležitý pro sebevědomí mužstva.


Po celkem nevydařené přípravě jste určitě rádi, že jste zápas zvládli...

Jak jsem již říkal. Byl to pro nás důležitý zápas, který nám snad dodá sebevědomí do dalších zápasů, a půjdeme si svou cestou.


Co bylo hlavním klíčem k dnešnímu vítězství?

Celých šedesát minut jsme dobře bruslili a hráli jednoduchý a důrazný hokej. Trenéři nás na sezonu fyzicky dobře připravili a to je taky určitě jeden z nejdůležitějších faktorů, který může vyhrávat zápasy.


Kdy se podle tebe zápas zlomil?

Hodně nám pomohl druhý gól, který nás dost uklidnil, protože i Nový Jičín měl ve druhé třetině několik dobrých možností ke vstřelení gólu, ale Zdenko Kotvan opět výborně zachytal a uchránil naše vedení.V přípravných utkáních se ti dařilo, když sis do statistik připsal celkem 8 kanadských bodů. Jak se na začátku soutěže cítíš?

Já se cítím velice dobře. Měl jsem kvalitní suchou přípravu před nástupem na led. Hodně věcí jsem změnil a jsem připraven tak, jak jsem dlouho nebyl. Takže já jsem spokojený.


Nastupuješ ve druhé formaci po boku Peše a Sajdla. Jak se ti s nimi hraje?

Jak s Pešákem (Petr Peš, pozn. red.) tak se Sajdlíkem (Jakub Sajdl, pozn. red.) jsem už hrál. Můj první rok v Hodoníně jsem hrával s Kubou a druhý rok s Pešákem, takže se dobře známe. Sedíme si i jako lidé, v kabině se bavíme, takže jsem moc rád, že s nimi hraji. Snad se nám bude dařit a vydrží nám to celou sezonu, a co nejvíce pomůžeme týmu, který to od nás samozřejmě čeká.


V utkání si zvyšoval na 4:0. Jak se tvá branka zrodila?

Měli jsme dlouhé střídání, kdy jsme Jičín zamkli před jeho brankou. Podařilo se nám je utahat, puk se dostal k Sajdlíkovi za branku, který mi jej šikovně prostrčil před branku a já jsem to tam nějak se štěstím těsně před brankářem zametl.


Do zápasu jste nastoupili v nových dresech. Jak se ti nový design líbí?

Dresy se mi moc líbí. Jsou podobné jako má v NHL Edmonton, což je dobře, protože já mám Edmonton rád (směje se).


Ve středu vás čeká výjezd do Kopřivnice, která možná trochu překvapila a v prvním kole porazila Šumperk. Určitě vás tam nečeká nic jednoduchého…

To nečeká, v Kopřivnici to jsou vždy těžké zápasy. Doma jsou hodně nebezpeční do útoku a dávají hodně branek, ale věřím, že když budeme hrát naši hru, jako jsme hráli s Jičínem, tak si z Kopřivnice dovezeme tři body.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS