Na ledě i ve statistikách chci být výraznější než minulý rok, říká obránce Ševčík, který se trefil hned v Kopřivnici

neděle 15.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - Byl jediným hodonínským obráncem, jehož střela se v divoké přestřelce ujala. Dvacetiletý bek Ondřej Ševčík v závěru první třetiny vyrovnával na 2:2. A i když Drtiči v prostřední část třikrát inkasovali, málovídaným obratem okradli domácí Kopřivnici o body a domů na Slovácko odvezli výhru 8:6. Tatra zůstala prázdná …

Jak jste si na úvod sezony užil divoký zápas?

Všichni jsme se nemohli dočkat, až konečně sezona začne, tak jsme si zápas v Kopřivnici užili parádně. A ještě jsme vyhráli, takže radost byla dvojnásobná.

Důležitý byl i váš gól v závěru první třetiny na 2:2. Jak byste ho popsal?

Byl důležitý stejně jako všechny ostatní, ale určitě nám pomohl do druhé třetiny.

V prvním zápase jste zaznamenal dva kanadské body. Dáváte si nějakou metu před novou sezonou?

Určitě chci být výraznější než minulou sezonu jak na ledě, tak i ve statistikách.

Jak vám bylo po druhé třetině za stavu 2:5?Věřil jste v obrat?

Myslím si, že po druhé třetině to vypadalo hrůzostrašně, ale byl to náš první zápas a každý chtěl ze sebe dostat maximum. Do toho nás dobře motivovali mezi třetinami trenéři, tak jsme věřili všichni na obrat výsledku v náš prospěch.

Co nakonec bylo pro obrat rozhodující?

První tři kontaktní góly ve třetí třetině nám hodně zvedly sebevědomí. Potom jsme si hodně věřili a nakonec to klaplo.

Pomohla vám i výměna gólmanů po druhé třetině?

To nevím, ale my hráči jsme je moc nepodrželi a žádný inkasovaný gól není jen věcí brankáře, ale všech hráčů na ledě.

Jak těžký byla Kopřivnice soupeř?

Kopřivnice je vždycky kvalitní soupeř. Hraje dost důrazný hokej, má dobrou koncovku.

Co říkáte na sílu hodonínského týmu?

Oproti minulé sezoně máme mnoho nových hráčů a taky znatelně mladších. Máme skvělé bruslaře, hráče s myšlenkou, důraznou hrou na brankovišti, zodpovědné obránce a taky vynikající gólmany, na které se dá spolehnout.

Ve středu hrajeme se Žďárem nad Sázavou. Co od prvního domácího zápasu očekáváte?

Očekávám dobrý rychlý a kvalitní hokej. Žďár určitě přijede v nejlepší formě s nejlepšími hráči. Tak se na ně musíme připravit. Taky doufám, že nás domácí diváci podpoří co nejvíc a co v největším počtu. Všichni si přejeme, ať udělají úžasnou atmosféru.