„Na čisté konto jsem nemyslel. Nejdůležitější je právě probíhající moment,“ říká Zdenko Kotvan

„Na čisté konto jsem nemyslel. Nejdůležitější je právě probíhající moment,“ říká Zdenko Kotvan
neděle 17.1.2016 | Petr Svoboda

Drtiči prožívají těžké období. Po výprasku v Novém Jičíně došlo ke změně trenéra, se kterou se Oranjes ale vyrovnali velmi dobře. Z posledních dvou zápasů, s týmy z horních pater tabulky, vydolovali oranžovo-modří šest bodů, a to především zásluhou ZDENKA KOTVANA, na něhož letělo dohromady sedmadevadesát střel, z nichž prošly za záda hodonínského gólmana pouhé tři, což dělá skvělou procentuální úspěšnost zákroků bezmála sedmadevadesáti procent.

 
 

Zdenko, na nedostatek práce sis rozhodně stěžovat nemohl. Zejména v první třetině jsi musel vytáhnout několik skvělých zákroků. Chytá se Ti dobře pod tlakem?

Těžko říci, ale asi je to trochu lepší, když se člověk zahřeje a je více v akci, protože se mu pak lépe pohybuje a může rychleji reagovat na situace. Technika každopádně ukázala, že ne nadarmo byla před námi o tři body. Myslím si, že odehráli velmi dobrý zápas, ale nám se dařilo držet taktiku a vyhráli jsme.


V oslabeních jsi musel řešit několik vážných závarů v předbrankovém prostoru, nakonec jsi je však s pomocí svých spoluhráčů zvládl. Vypadá to, že spolupráce s obranou šlape dobře…

Je za námi už spousta zápasů, obránci zhruba ví, jak puky vyrážím, takže tuší, kam si mají najíždět a jak reagovat. Dobře si drží hráče a pomáháme si, takže je to bez problému.


Dlouho jste drželi těsné vedení. Vkrádaly se Ti do hlavy myšlenky na shutout?

Abych řekl pravdu, na čisté konto jsem nemyslel. Snažil jsem se vždycky soustředit na tu nejbližší situaci a šanci, která přijde. Vždycky je nejdůležitější ten moment, který právě probíhá.


Od Winter Classic uběhly dva týdny. Jaké jsou pro gólmany největší rozdíly v chytání pod širým ledem a na stadionu?

Led je jednoznačně kvalitnější v hale, než pod otevřeným nebem a myslím si, že pokud vyloženě nefouká a nesněží, až tak velký rozdíl to není. Člověk se zahřeje a pak je to bez problému.


Jak sis celý zápas Za Lužánkami užil?

Popravdě, zápasy pod širým nebem bych nechtěl hrávat každý týden, ale přijela nás podpořit velmi počerná skupina fanoušků, kteří vytvořili dobrou atmosféru. Snažili jsme se bojovat, ale bohužel to pro nás skončilo trochu nešťastně. Akce to byla ale skvělá a jednou do roka bych ji určitě přivítal.


Vraťme se k minulému zápasu. Vsetínští na Tebe vyslali neuvěřitelných šestapadesát střel, z nichž Ti za záda prošly pouhé tři. Je třiapadesát zákroků Tvůj osobní rekord?

Můj osobní rekord to není. Pokud si dobře vzpomínám, nejvíce zákroků v jednom zápase bylo dvaašedesát, dokonce s čistým kontem, což nevím, jak se povedlo. Byly to první zápasy playoff za Spíšskou Novou Ves proti Prešovu.


Přestože bez několika klíčových hráčů, vypadá to, že tým se vrací do pohody po nepovedeném zápasu s Novým Jičínem…

Trošku jsme si to všichni museli urovnat v hlavách a srovnat se, protože zápas s Jičínem opravdu nebyl dobrý. Povedlo se nám získat důležitých šest bodů, za což jsme opravdu rádi.


Přinesla nedávná změna trenéra týmu nějaký nový impuls?

Hrajeme trochu jiný styl hry. Každý trenér má své specifické metody a vypadá to, že klukům to celkem sedlo, takže, když to tak půjde dál, bude to skvělé.


V Hodoníně jsi již třetím rokem. Jsi zde spokojen?

Ano, jsem tu spokojený. Nějaké nabídky byly, ale momentálně neplánuji nikam odcházet.


Petr Peš by se rád dotázal, zda stejně soustředěně a klidně jako na ledě, působíš i v kabině.

Já si myslím, že on sám to ví nejlépe (smích).


Jaké jsou Tvoje osobní a týmové vyhlídky na pomalu se blížící playoff?

Rozhodně si soupeře nijak nevybíráme. Snažíme se vyhrát každý zápas, i když se to samozřejmě vždycky nepodaří, ale určitě doufám, že se nám závěr sezóny podaří.


Děkuji za rozhovor.
 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies