Myslím si, že jsme udělali krok správným směrem, věří Matějka

Myslím si, že jsme udělali krok správným směrem, věří Matějka
pondělí 22.10.2018 | Redakce

Na svém kontě má dvanáct startů v nejvyšší české hokejové soutěži a jeden extraligový gól. Víc toho zkušený devětadvacetiletý útočník Jan Matějka ve Zlíně nestihl. Vytáhlý forvard chodil po hostováních, cestoval republikou a bavil se milovaným sportem. Poctivý dříč hrával za Šumperk, Přerov, Vsetín, Beroun nebo Vrchlabí. V Hodoníně působil už v sezoně 2011/2012, letos se na Slovácko vrátil. Drtičům pomohl ven z krize, dvěma přesnými zásahy skolil Opavu a velkou měrou se podílel na jednoznačném triumfu 5:1. „Začátkem bych chtěl říct, že máme velkou radost, že jsme tyhle dva zápasy zvládli. Asi to připisuji tomu, že se udělaly nějaké změny jak ve vedení, tak v týmu, což trochu pročistilo atmosféru,“ prohlásil po povedeném sobotním zápase Matějka.

 
 

Pomohlo mužstvu posílení a změny v kádru?

Pomohlo. Kluci, co přišli, jsou charakterově dobří, což v naší situaci, kdy jsme měli šňůru několika proher, je moc důležité.

Cítíte, že nepříjemné období plné porážek je za vámi a že jde forma nahoru?

Moc si přeji, aby takové období už nedošlo, ale je to sport a v něm se může stát cokoliv. Myslím si, že jsme udělali krok správným směrem. Teď bude důležité nezaspat a stále poctivě pracovat.

Jak hodnotíte zápas s Opavou. Co duel se Slezanem rozhodlo?

Chtěl bych soupeři vyjádřit můj respekt. Opava celý zápas hrála s obrovským nasazením, takovou Opavu neznám. Co rozhodlo? Asi jsme to dnes opravdu chtěli a ten hokejový Pán Bůh nás odměnil za snahu.

Vy jste vstřelil dvě branky. Potěšily vás hodně?

Moc mě potěšily. Jsem rád za každou branku, která pomůže týmu ke třem bodům. Chtěl bych poděkovat spoluhráčům z lajny, protože bez nich by žádné góly nebyly, hráli moc dobře.

Co vůbec od vás trenér Dornič požaduje? S čím chodíte na led?

Jako každý trenér po nás požaduje vyhrávat, ale to chceme všichni. (smích) Já jako bránící centr chodím na led hlavně s tím nedostat gól. A když nějakou branku jako pětka dáme, je to bonus navíc. A tak to jako třetí lajna bereme všichni. V neposlední řadě se snažíme vybojovat přesilovky pro první a druhou lajnu.

Co říkáte na letošní model druhé ligy a soupeře z východní skupiny?

No mám na to dva pohledy. Jeden je, že je to příjemné zpestření pro lidi i pro nás. Hlavně nehrajeme furt dokola s těmi stejnými týmy. Druhý pohled je, že na svazu jsou lidi, co asi nikdy nehráli hokej a ke všemu ještě do toho pracovali, protože jinak by to tak nikdy neudělali. Stále je to liga pro pracující a nevím, jak to máme dělat v práci. Nemohu pořád šéfovi říkat, že zítra nedojdu do práce, protože jedu hrát do Českých Budějovic. Co se týká kvality ligy, tak musím říct, že je to moc vyrovnané a těžké.

V Hodoníně hrajete už podruhé. Dají se srovnat týmy z letošní sezony a z roku 2011/2012?

Nechci a ani nebudu hodnotit týmy z téhle sezony a ze sezony 2011/2012, protože každá sezona je jiná. Jediné co mě mrzí, že jsme v sezoně 2011/2012 nepostoupili. Bohužel tehdejší pravidla nám nedovolila hrát baráž v plné sestavě, což rozhodlo.

Prošel jste spousty klubů. Kde se vám nejlépe hrálo? Na které období rád vzpomínáte?

Každé období ti dá něco, ať pozitivní nebo negativní zkušenost. Já mám v srdci Zlín jak hokejově, tak osobně, proto jsem se tam i usadil a našel jsem si tam moji úžasnou ženu, která mě moc podporuje. Jinak moc dobře bylo ve Vrchlabí, lidé ve vedení a fanoušci hokej milují a dělají ho srdcem. Šumperk byl krásný v tom, že jsem si mohl zahrát s kluky, se kterými jsem vyrůstal. Valmez mě mile překvapil, hlavně rád vzpomínám na spoluhráče. V Hodoníně se mi líbilo, že to je hokejové město, které mělo hlad po první lize. Bohužel letos se Hodonín rozdělil na dva tábory fanoušků SHK a SHKM, což nechápu, protože si myslím, že oba mančafty si zaslouží plnou podporu a plný dům.

Máte v hlavě i nějakou extraligovou vzpomínku, památný zápas?

Památku z extraligy mám, když jsem dal první gól a hned byl ve Zlaté helmě. Puk na památku mi přivezl Jarda Balaštík.

Kamarádíte s nějakými známými hokejisty? Jste v kontaktu s bývalými spoluhráči?

Vždy rád vidím kluky jako je Peťa Čajánek, Peťa Leška, Marťa Hamrlík. Rád s nimi prohodím pár slov. Nedávno jsem na semináři Mariána Jelínka potkal Jardu Balaštíka. Bylo fajn se s ním pobavit. O to lepší, že si ještě vůbec na nějakého Matějku pamatuje. (smích) Jinak se spoluhráči z předešlých angažmá jsem v kontaktu a vždycky je rád vidím. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. ZNO Znojmo 5 27:10 15
2. HOD Hodonín 6 21:18 12
3. KOP Kopřivnice 6 20:16 10
4. ZNS Žďár nad Sázavou 5 20:17 9
5. VEL Velké Meziříčí 2 8:8 3
6. OPA Opava 5 15:20 3
7. NJI Nový Jičín 5 10:19 3
8. VAL Valašské Meziříčí 4 11:24 2

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS