„Musíme ze sebe vymáčknout veškeré úsilí a urvat bod v náš prospěch," velí před třetím zápasem Martin Miklík

„Musíme ze sebe vymáčknout veškeré úsilí a urvat bod v náš prospěch,
středa 15.3.2017 | Petr Svoboda

Ke druhému utkání semifinálové série nastoupili Drtiči s cílem překvapit favorita podruhé a získat na svou stranu výrazné vedení. Po gólu Daniela Vaňka, ze začátku druhé periody, se tento cíl zdál být velmi reálný. Vsetínští hráči poté však zaúřadovali a strhli vedení na svoji stranu. Závěrečné minuty ještě zdramatizoval gólem v početní výhodě Martin MIKLÍK a přestože Oranjes utkání k vytoužené výhře nedotáhli, zůstávají dále pozitivní a odhodlaní.

 
 

Martine, do včerejšího utkání jste, stejně jako v prvním případě, nastupovali v roli outsidera. Tu se vám však dařilo dlouho popírat a v zápase jste i vedli. Jaké jste měli v tu chvíli pocity?

Pocit, který převládal, byl, aby už rozhodčí pískl konec a bylo po všem. Je těžké držet vedení se soupeřem jako je Vsetín. Velká škoda toho, že jsme to nevydrželi do konce.


Pak ale přišlo vsetínské vyrovnání a následná vedoucí branka. Jak by ses k této sporné situaci vyjádřil?

Rozhodčí ji posoudil tak, jak ji posoudil, a už s tím nejde nic udělat. To je asi vše, co k tomu mohu říci.


Šlo o rozhodující moment utkání?

Myslím si, že ano. Když prohráváte v poslední třetině o dvě branky, už se to velmi těžko otáčí. Ke konci jsme měli ještě nějaké šance na vyrovnání, ale chyběl nám kousek štestí k tomu, abychom kotouč doplácali za brankouvou čáru.


Máte psychickou výhodu v tom, že vy „můžete" a oni „musí"? Zdálo se, že soupeři nenesli nevyhovující stav zápasu dobře...

Určitě v tom nějaká výhoda je. Na druhou stranu, my nemůžeme do zápasu jít s tím, že si jen zahrajeme hokej. To by skončilo velkým debaklem. Musíme hrát každý zápas na 110 %, abychom to zvládli. Navíc, víme, že nehrajeme s nějakou Kometou, ale se Vsetínem, takže určitý respekt tam máme. Na druhou stranu zase nic velkého, co nám svazovalo ruce.


@hckometa #ahojjozko #nejakyhodonin #hckometabrno #jozefkovacik #playoff #banik #drtici #lojzajebuh

Příspěvek sdílený SHK Hodonín (@shkhodonin),


Ty jsi naskočil do utkání po dvoutýdenní pauze. Jak náročné pro Tebe bylo po takové odmlce hrát zápas se suverénním vítězem základní části?

Co se týče kondice, bylo to hodně těžké. Začal jsem ale ve čtvrté formaci a postupem času jsem se do toho dostal. Hlava už byla připravená, ale tělo se do toho dostávalo pomaleji. Věřím, že další zápas už bude o poznání lepší.


Utkání poznamenal možná až zbytečný počet vyloučených hráčů. Je série skutečně tak tvrdá?

Je to hlavně o psychice. Play off se hraje hodně tvrdě. Musíme ustávat souboje a hlavně popichování mimo hru. To k tomu prostě patří. Vyloučených máme skutečně moc, což nám bere hodně sil. Musíme si na to dávat pozor, abychom Vsetín nedostávali zbytečně do tlaku.


Klíčovou postavou duelu se ukazoval býti opět Zdenko Kotvan. Jeho výkon byl však podpořen velkou obětavostí a dodržováním taktiky. Je tohle cesta, jak Vsetín porazit?

Určitě je to základní stavební kámen úspěchu. Zdenko výborně chytá a dodává nám sebedůvěru. My musíme hrát více obětavě a srdíčkem, abychom je porazili. A že to jde, jsme si dokázali u nich.


Co jste si v kabině říkali po druhé přestávce, když byl před poslední třetinou stav vyrovnaný?

Že musíme hrát hlavne poctivě dozadu, dobře bránit, stát jedem za druhým a pomáhat si.


Navzdory očekávání, se Vsetínem se dá hrát, a to docela úspěšně, jak nyní předvádíte. Co bude klíčové v dalším průběhu série?

Hlavně nehrát žádný hurá hokej, ale zůstat věrní naší hře. Musíme ze sebe opět vymáčknout veškeré usilí a urvat bod v náš prospěch. Bude to velmi težké, ale každý z nás bude veřit, že to zvládneme.


Děkuji za rozhovor.
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies