„Musím konstatovat, že osmička je pro nás dnes ještě milosrdná,“ přiznává bez okolků útočník Petr Peš

„Musím konstatovat, že osmička je pro nás dnes ještě milosrdná,“ přiznává bez okolků útočník Petr Peš
pátek 27.2.2015 | Jan Hochman

V dresu s logem SHK Hodonín na prsou odehrál už přes 450 utkání, to dnešní na porubském zimním stadionu ale patří rozhodně mezi ty, na které nebude útočník PETR PEŠ vzpomínat v dobrém. Jemu ani nikomu z jeho spoluhráčů se nepodařilo překonat ostravského brankáře, naopak domácí střelci měli svůj den a celkem osmkrát rozsvítili světlo za brankou Baníku. A mohlo být i hůř. „Nebýt Kevina, který spoustu dalších šancí soupeře pochytal, mohlo to být ještě horší,“ říká po zpackaném utkání upřímně hodonínská čtyřicítka.

 
 

    Petr PEŠ

Petře, první čtvrtfinálové utkání se vám vůbec nepodařilo. Byl rozdíl mezi vámi a Porubou opravdu takový rozdíl, o jakém vypovídá konečné skóre?

Bohužel musím konstatovat, že osmička je pro nás dnes ještě milosrdná. Nebýt Kevina, který spoustu dalších šancí soupeře pochytal, mohlo to být ještě horší. Nejezdily nám nohy, všude jsme byli pozdě a z toho vznikal nedůraz v osobních soubojích. V defenzivě nám chyběla kompaktnost, v útočné třetině jsme byli neškodní, a když už jsme se do nějaké šance dostali, tak jsme ji lehkovážně zahodili.


Po první třetině jste prohrávali o dvě branky, což nebyl neřešitelný problém. Druhá třetina ale skončila výsledkem 5:0. Kdy se podle Tebe zápas zlomil?

Asi po čtvrtém gólu. To byl vrchol bezmoci. Měli jsme v oslabení kotouč na hokejce, vyhazovali jsme jej z pásma, ale jejich hráč skokem na modré čáře puk zastavil, jen tak do něj plácl a ten skončil po odrazu od tyčky v brance. To nás asi zlomilo.


Do poloviny duelu byl poměr vyloučení 2:7 ve váš neprospěch. Nakonec jste v oslabení třikrát inkasovali. Proti tak zkušenému týmu, jakým Poruba je, je takový počet vyloučení sebevražda…

Trenér nám o tom samozřejmě před utkáním nejednou říkal a upozorňoval nás na to, že Poruba není Břeclav a že jejich přesilovky budou smrtící. A stejně jsme jim tyto možnosti darovali. Je to o pohybu a o šikovnosti. My ty fauly prostě většinou děláme moc okatě. Zkušený hráč Tě podrží jen v daný moment, když máš náskok a hned Tě pustí, čímž ztratíš výhodu, ale faul není až tak vidět.


Oproti plánu se v Ostravě hrálo už dnes, místo původně naplánované sobotě. Mělo to na dnešní utkání nějaký vliv?

Trochu jsem únavu z derby v nohou cítil, ale je to play-off, takže teď se bude hrát obden pořád. Je potřeba dnešek hodit za hlavu a myslet na nedělní zápas.


V závěru utkání Tě sudí Fiala poslal předčasně do sprch za protesty. Co tomu vyloučení předcházelo?

Prvně mě rozčílil odpískaný, podle mě, nefaul, který sudí posuzoval z velké dálky, ale spíš ve mně asi bublaly emoce z průběhu utkání a naší dnešní bezradnosti.


Do Ostravy za vámi přijelo asi i třicet věrných fanoušků, kteří vás i přes nepříznivý vývoj podporovali až do samotného konce. Taková podpora i v tak těžkých chvílích určitě hodně potěší…

Na začátku utkání mě strašně potěšilo, že vidím naše věrné fanoušky v takovém počtu, ale s přibývajícím časem mě jich bylo líto. Trmácí se přes celou Moravu, v pracovní den, a my je „odměníme“ takovým výkonem. Určitě jsme si neudělali dobrou reklamu před domácím odvetným zápasem.


Jak jsi už sám zmínil, již v neděli vás čeká na domácím stadionu odveta. Dnešní výsledek asi nebyl úplně nejlepší pozvánkou, přesto - máš nějaký vzkaz pro fanoušky?

Jak jsem už říkal, určitě jsme si dnešním výkonem neudělali dobrou reklamu. O to víc ale musíme makat v nedělním zápase a vrátit úsměv na tvář našim fanouškům, kteří nás celou sezonu podporují.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS