„Musel jsem si jen v práci zařídit, aby mě pouštěli dřív a pak už nebylo co řešit,“ říká novic Dominik Hladiš

„Musel jsem si jen v práci zařídit, aby mě pouštěli dřív a pak už nebylo co řešit,“ říká novic Dominik Hladiš
čtvrtek 16.11.2017 | Jan Hochman

V úterý se hlásil v novém působišti na prvním tréninku, ve středu už nastoupil do prvního ostrého zápasu proti Opavě. Obránce Dominik HLADIŠ má za sebou vítěznou premiéru. V duelu proti poslednímu Slezanu si sice nepřipsal žádný kanadský bod, ale tři body na týmové konto se rozhodně počítají. Teď už ale vyhlíží sobotní zápas proti „svému“ Valmezu. „Moc se na ten zápas těším. Bude to pro mě zvláštní, ale tak to už bývá. Valmez má kvalitní mužstvo, věřím ale, že odvezeme tři body,“ říká odhodlaně jedenadvacetiletý zadák.

 
 

Dominiku, máš za sebou vítěznou premiéru v hodonínských barvách. Jaké bylo utkání s Opavou tvýma očima?

Utkání jsme začali výborně. Už v šesté minutě jsme vedli 2:0. Sice jsme dostali kontaktní gól, ale nepřestali jsme hrát, a ve druhé třetině jsme dali další tři branky, a bylo téměř rozhodnuto. Třetí třetinu jsme si pohlídali. Cely zápas jsme měli převahu, takže jednoznačné a zasloužené vítězství.


V zápase sis připsal jeden plusový bod a dvě střely na bránu, jak jsi spokojen se svým výkonem?

Dlouho jsem nehrál, kvůli problémům se zády, takže to nebylo úplně optimální. Věřím ale, že se do toho budu postupně dostávat, a bude to zapas od zápasu lepší.


V Hodoníně jsi jen pár hodin, jaké jsou tvé bezprostřední pocity po příchodu k Drtičům?

V Hodoníně se mi líbí. Je tu dobra parta. Navíc spoustu kluků znám. Je tu výborné zázemí a podmínky, Ambice a skvělí fanoušci, kteří dělají parádní atmosféru. Takže příjemná změna.


Sehrál ve tvém příchodu na Slovácko roli i fakt, že Drtiče převzal trenér Roman Čechmánek?

Ano, volal mi jestli, bych neměl zájem hrát za Hodonín. Musel jsem si jen v práci zařídit, aby mě pouštěli dřív a pak už nebylo co řešit.


Ve Valmezu jsi odehrál jedenáct utkání, naposledy jsi hrál za Bobry ve 14. kole. Pak jsi byl veden na marodce, co tě trápilo?

Jak už jsem říkal, trápila mě záda. Nebylo to nic vážného, jen přetížené. Naposledy jsem hrál vlastně tady v zápase proti Hodonínu.


Patříš mezi silnou zlínskou enklávu, která momentálně je v hodonínské kabině. Se kterými z Drtičů jsi v minulosti už někdy hrál v jednom týmu?

Vlastně se všemi, kromě Dana Vaňka. Třeba s Ondrou Halodou a Kubou Kužílkem jsme spolu od 5. třidy chodili i do školy.


Byl jsi s bývalými spoluhráči v kontaktu? Probírali jste spolu tvůj přestup do Hodonína?

Ano, probírali jsme to s klukama ze Zlína cestou z Valmezu. Jsou rádi, že jsem šel pryč, bude víc místa v autě a nebudou se tolik mačkat, jako když jsme jezdili v pěti (směje se).


V sobotu vás čeká zápas právě ve Valašském Meziříčí. Jak se na souboj s bývalými spoluhráči těšíš?

Moc se na ten zápas těším. Bude to pro mě zvláštní, ale tak to už bývá. Valmez má kvalitní mužstvo a herně se hodně zvedl, takže to určitě nebude jednoduchý zápas. Věřím ale, že odvezeme tři body.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS