„Mohli jsme před jejich brankáře chodit více a snažit se puky dorážet,“ říkal po zápase Marek Haloda

„Mohli jsme před jejich brankáře chodit více a snažit se puky dorážet,“ říkal po zápase Marek Haloda
neděle 18.3.2018 | Adam Krátký

Docela velkou část základní části promarodil, před playoff se ale dal do pořádku a ve vyřazovacích bojích už je obránce Marek HALODA opět jedním ze stavebních kamenů hodonínské defenzivy. V první třetině poslal pětadvacetiletý obránce Drtiče do vedení, když jeho ne úplně prudké nahození skončilo až za Lakosilem. „Šťastný gól, ale jak se říká - když nevystřelíš, nemůžeš dát gól,“ reaguje otřepanou, ale pravdivou frází hodonínský zadák.

 
 

Marku, otevíral jsi skóre utkání docela kuriózním gólem. Jak jsi branku vlastně vstřelil?

Já jsem ten gól taky moc neviděl (směje se). Dostal jsem puk od Davida Pešky, stál jsem asi metr za modrou čárou a věděl jsem, že na mě jede jejich hráč, tak jsem puk nahodil po zemi na brankáře. Jemu to propadlo mezi betony, asi neviděl. Šťastný gól, ale jak se říká - když nevystřelíš, nemůžeš dát gól.


V první polovině zápasu jste obdrželi několik trestů, někdy možná až za zbytečné fauly. Proti týmu jako je Šumperk se pak přesilové hry brání těžce...

Vyloučených bylo moc. Pořád si říkáme, že si na to musíme dávat pozor, ale někdy ten faul uděláš i když se sebevíc snažíš hrát čistě. Šumperk má přesilové hry výborné, nám v nich ubývaly síly, ale zvládli jsme to dobře.


V první třetině u vás stálo štěstí. Jednou skončil puk na brankové čáře a Zdenko Kotvan jej chytil, podruhé jej z brankové čáry musel dostat pryč Martin Miklík...

Štěstí to určitě bylo, ale taky se tomu musí jít trochu naproti, aby to štěstí při tobě stálo a potom se ti to vrátí. Samozřejmě se mohlo klidně stát, že mohli vést 2:0, ale jak říkám, štěstí při nás v těchto momentech stálo.


V první třetině brankáři Lakosilovi po vašich střelách hodně vypadávaly puky. Určitě si toho trenér všimnul a upozorňoval vás na to...

Trenér si toho všimnul, všimnul si toho i můj bratr (Ondřej Haloda, pozn. red.), který nám na střídačce říkal, že si myslí, že by mohl být jejich brankář unavený, tak se možná nedokázal tolik soustředit. Mohli jsme před něj chodit více a snažit se puky dorážet.


Třetí gól Šumperka byl hodně sporný. Jejich hráči si přihráli rukou a fanouškům se to moc nelíbilo. Jak jsi tuhle situaci vidět ty?

Ta situace vlastně začala u mě. Já jsem chtěl kotouč vyhodit ven z pásma, ale jejich hráč to rukou zachytil a puk se odrazil k druhému hráči, takže se asi měla pískat přihrávka rukou.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 40 211:89 103
2. OPA Opava 40 146:132 68
3. HBR Havl. Brod 40 148:133 67
4. HOD Hodonín 40 148:140 65
5. VAL Val. Meziříčí 40 138:123 64
6. KOP Kopřivnice 40 125:122 58
7. ZNS Žďár n/S 40 138:152 52
8. NJI Nový Jičín 40 118:165 45
9. MBU Mor. Budějovice 40 105:221 18

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS