„Měli jsme od druhé třetiny otěže zápasu ve svých rukou, ale nebyli jsme schopni dát gól,“ smutní Martin Špok

„Měli jsme od druhé třetiny otěže zápasu ve svých rukou, ale nebyli jsme schopni dát gól,“ smutní Martin Špok
čtvrtek 11.2.2016 | Adam Krátký

V rámci 41. kola zajížděli Drtiči na led nepříjemných Moravských Budějovic. Hosté věděli, že je na Vysočině nečeká snadné utkání, což vývoj samotného zápasu nakonec i potvrdil. Baník byl sice od druhé třetiny lepším týmem, ale ani jedna z dvaačtyřiceti střel neprošla za zády vynikajícího domácího brankáře. „Domácí gólman zachytal dobře. Přidala se k němu velká porce štěstí a naše střelecká nemohoucnost,˝ posteskl si po zápase útočník SHK MARTIN ŠPOK.

 
 

Jako první jste početní výhodu měli vy, ale byl to soupeř, kdo udeřil. Jaké to je pro tým inkasovat ve vlastní přesilovce prakticky na začátku zápasu?

Z posledních zápasů jsme na to už "zvyklí." Je to taková rána pod pás. Tým čeká, že dáme rychlý gól, ale při tom ho dostaneme. Ale byl to začátek zápasu, s jedním inkasovaným gólem jde ještě něco dělat.


S čím jste do zápasu šli? Moravské Budějovice jsou nepříjemný soupeř, který vás dokázal letos dvakrát porazit...

Věděli jsme, že doma jsou silní. Je tam malé hřiště, hrají hodně fyzicky. Samozřejmě jsme chtěli urvat nějaké body. Nemáme s nimi pozitivní bilanci, tak jsme to chtěli změnit, ale bohužel se to nepodařilo.


Vypadalo to, že váš výkon šel od druhé třetiny nahoru, ale přesto jste ke konci třetiny inkasovali. V čem jste se museli zlepšit, abyste mohli pomýšlet na bodový zisk?

V jediné věci. V produktivitě. Měli jsme od druhé třetiny otěže zápasu ve svých rukou, ale nebyli jsme schopni vstřelit branku. Domácí gólman zachytal dobře. Přidala se k němu velká porce štěstí a naše střelecká nemohoucnost. A paradoxně jsme to byli my, kdo inkasoval.


Co Vám říkali trenéři v kabině před poslední třetinou?

Letos jsme spoustu zápasů otáčeli za nepříznivého stavu v poslední třetině, takže nás nabádali k tomu, abychom je napadali a na nic nečekali. Chtělo to dát jednu branku a byli bychom na koni. Jenže jsme nebyli schopni a naopak jsme inkasovali.


Třicáté narozeniny dnes slaví útočník Drtičů MARTIN ŠPOK. Všechno nejlepší, Špoky!

Zveřejnil(a) SHK Hodonín dne 11. únor 2016


Do konce základní části zbývají tři zápasy a vypadá to, že o čtvrtou příčku budete do konce bojovat s Porubou.

Abych řekl pravdu, to mě teď momentálně moc nezajímá. Musíme v první řadě porazit Opavu potom Nový Jičín a pak můžeme přemýšlet nad dobrým umístěním v tabulce. Pokud nejsme schopni porazit týmy, které jsou pod námi v tabulce, jak chceme potom pomýšlet na čtvrté místo.


V zápase jste měli několik přesilovek, ale ani jednu se vám nepodařilo využít. Co budete muset v téhle disciplíně zlepšit?

Prostě jsme nedali gól. Teď už se toho nedá moc změnit, když play-off klepe na dveře. Šance jsme měli, ale bohužel nám tam nic nespadlo. V minulých zápasech nám nějaké přesilové hry vycházely. Dnes bohužel ne.


Kdyby sis mohl vybrat, kterého soupeře by sis přál do prvního kola play-off?

Na play-off se soupeř nevybírá, to se většinou vymstí. Je nutné přijmout toho soupeře, který na nás padne. Takže to vypadá, že se budeme muset začít připravovat na Porubu.


V sobotu vás čeká zápas s Opavou, která stále bojuje o místo v play-off. Slezan bude určitě nebezpečný a nenechá vám nic zadarmo...

Žádný soupeř nám nenechá nic zadarmo. Každý chce na poslední chvíli urvat co nejvíce bodů. Proto se teď musíme soustředit hlavně na sobotní zápas a naši produktivitu.


Děkuji za rozhovor

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

Swietelski MetLife vista car Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro vinný dům repress gapa teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS