Matula v rozhovoru pro hokej.cz: Umístění není vůbec špatné. Můžeme být černý kůň play-off

Matula v rozhovoru pro hokej.cz: Umístění není vůbec špatné. Můžeme být černý kůň play-off
úterý 10.12.2019 | Ondřej Mach, www.hokej.cz

H O D O N Í N - Loni byl druhým nejproduktivnějším hráčem druhé ligy a na čele statistik proháněl Kamila Bříšku. Dominik Matula pokračuje v bodové jízdě i letos a svými výkony táhne omlazený Hodonína.

 
 

Přes léto jste výrazně obměnili kádr. Jak si myslíte, že si tým v sezoně prozatím vede?

V Hodoníně se kádr hrozne moc omladil. Loni jsem patřil mezi věkový průměr a letos jsem jeden z nejstarších hráčů, takže už jen kvůli tomu si myslím, že to třetí až čtvrté místo, kde se pohybujeme není vůbec špatné. Spousta kluků hraje první sezonu mužský hokej a postupně se zlepšují.

V tabulce se nacházíte na pátém místě, máte ale stejný počet bodů jako třetí Bobři. Odpovídá to vaším ambicím?

Ambice samozřejmě nejsou takové jako v posledních letech, ale chceme určitě do play-off ze třetí nebo čtvrté pozice, abychom začínali doma a pak už se uvidí, jak se s tím popereme. Takže to je náš cíl a určitě věřím, že v play-off bychom mohli být takový černý kůň.

V čem vidíte největší týmovou sílu a naopak slabinu?

Síla je rozhodně útok, spousta mladých, rychlých a šikovných kluků, doplněné o pár starších, co už mají něco odehráno. Naopak slabina je dozadu, protože zatím dostáváme spoustu gólů a na výhru potřebujeme pravidelně vstřelit třeba pět až šest branek. To není vizitka jen obrany, ale celkově týmu, ta práce dozadu je horší.

Východní skupině dominují šumperští Draci. Myslíte, že se s nimi momentálně někdo může měřit?

Šumperk má letos obrovskou sílu, ale ani tak ne jmény, jako svým herním projevem. Od trenéra Janečka jsou výborně fyzicky připravení. Potkal jsem se s ním v Havířově a vím, jak s týmem pracuje, takže podle mě má zatím velkou zásluhu na tom, jak se Šumperku daří. Ale hlavní část sezony se hraje až v play-off, takže ještě uvidíme, jestli je někdo dokáže porazit. Rozhodně to budou mít těžší v tom, že budou jasný favorit.

Z osobního hlediska se vám velmi daří, jste druhým nejproduktivnějším hráčem v rámci skupiny. Jak jste spokojený se svými výkony?

Jsem typ hráče, jehož hra stojí na bodech. Kdybych je nedělal, tak jsem úplně k ničemu, možná tak dobrý do kabiny (směje se). Zatím se mi to daří, takže jsem spokojený, ale základ je, aby se dařilo týmu.

Bodoval jste neuvěřitelných dvacet zápasů v řadě, až proti Novému Jičínu jste o sérii přišel. Není kvůli tomu na vás větší tlak?

Tlak na sobě necítím. Mám rád takovou roli, kdy mám prostor a vím, že to na mně stojí.

Střelecky se vám dařilo i loni, kdy jste zdolal třicetigólovou hranici a základní část uzavřel s 63 body. Co vidíte za touto bodovou explozí?

Loni se vše parádně sešlo a hrál jsem asi nejlepší hokej v kariéře. Trenér do mě vložil velkou důvěru, měl jsem prostor na ledě, a navíc jsem hrál v lajně s Markem Růžičkou a Lukášem Finsterlem, se kterými jsme si hrozně hokejově sedli.

Myslíte, že byste v této sezoně mohl znovu dosáhnout na gólovou třicítku?

Mohl, ale naše skupina je zase hrozně vyrovnaná a není v ní jediný lehký zápas. Loni jsme jezdili i na utkání do jiné skupiny a oni k nám, a tam bylo par lehčích zápasů.

Dříve jste působil v první lize. Nebyl o vás po loňském ročníku zájem z vyšší soutěže?

Nějaké možnosti po Česku i pro odchod do zahraničí jsem měl, ale rozhodl jsem se zůstat v Hodoníně. Cítím se tam jak doma, našel jsem si spoustu přátel a žádná nabídka neodpovídala tomu, abych se všeho mohl vzdát a odejít. Uvidíme ještě do budoucna, třeba příští rok, ještě tak starý snad nejsem, ale priority už mám trošku jiné.

Mužstvo za poslední dobu přišlo o několik důležitých hráčů jako byli Stanislav Balán nebo Lukáš Finsterle. Jak se s tím vyrovnává?

Samozřejmě jsme oslabili, všichni tito hráči měli velkou kvalitu. U Standy Balána se tak nějak počítalo, že u nás začne a v průběhu odejde někam výš. Ale třeba Lukáš Finsterle mě mrzel, protože věřím, že by do budoucna měl pro tým velký přínos jako loni, a navíc je to můj dobrý kamarád.

Kromě toho nedávno skončil trenér Flašar. Co si o tom myslíte?

Taky další velká škoda. Pan Flašar byl výborný trenér a dbal více na hru dozadu, a naopak druhy kouč pan Konečný zase na útok, takže se to doplňovalo a bylo to fajn. Prostě to dopadlo takto a my se tím nemůžeme zaobírat. To není naše starost, my musíme podávat výkony na ledě.

Čím se vlastně živíte?

Pracuji ve společnosti UPS, takže jsem vlastně kurýr. Je to dobra práce do kombinace s hokejem, navíc tam jsou parádní šéfové, kteří mi ve všem vyhoví, když potřebuju. Akorát teď je pro nás těžké období kolem Vánoc, tak je to složitější, ale vše se dá zvládnout, když se chce.

Jaké máte do budoucna osobní cíle?

Osobní cíle už jsem trošku pozměnil. Samozřejmě bych ještě chtěl hrát hokej, dokud to pro mě bude dávat nějaký smysl, ať už finanční nebo i k osobnímu životu. Žiju ve Zlíně, kde mám rodinu a všechny, takže bych si tady chtěl vybudovat nějaké zázemí. Ale člověk nikdy neví, čím ho život překvapí, takže uvidíme. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 200:88 97
2. HBR Havl. Brod 38 144:125 66
3. OPA Opava 37 134:127 61
4. HOD Hodonín 37 139:131 60
5. VAL Val. Meziříčí 37 129:113 59
6. KOP Kopřivnice 39 124:116 58
7. ZNS Žďár n/S 37 122:144 46
8. NJI Nový Jičín 38 112:154 45
9. MBU Mor. Budějovice 37 101:207 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS