„Lidi jsou skvělí. Když fandí celý stadion, je to pěkný rachot,“ chválí hodonínské fanoušky Marek Haloda

„Lidi jsou skvělí. Když fandí celý stadion, je to pěkný rachot,“ chválí hodonínské fanoušky Marek Haloda
pondělí 6.3.2017 | Jan Hochman

Ve svých čtyřiadvaceti letech patří mezi nejzkušenější obránce hodonínského mužstva. Nositel dresu s číslem 81 patří k nejvytěžovanějším obráncům Beťkovy družiny a často se zapojuje i do ofenzivní činnosti. „Střel mám hodně, ale góly žádné,“ směje se zlínský odchovanec ve službách Drtičů, který si náramně užil včerejší postupovou radost. „ Jsem hlavně rád za to, že jsme mohli sérii ukončit doma před našimi fanoušky,“ říká Marek HALODA.

 
 

Marku, včerejší výsledek 4:0 hovoří jasně, ještě na začátku poslední třetiny to ale bylo jen o gól. Jak bys utkání zhodnotil?

Ten výsledek se nerodil vůbec lehce. Za toho stavu 1:0 tam měla Opava několik možností na skórování, ale Zdenko to všechno pochytal a tím nás podržel. Já jsem pořád věřil, že se nám podaří vstřelit druhý gól a ten že nás uklidní, což se podařilo. Byla škoda, že se nám následně nepodařilo využít přesilovku pět na tři, možná jsme ten zápas mohli zlomit o poznání dřív.


Uklidnila vás brzká branka Jakuba Vrány?

Určitě z nás díky tomu spadlo takové to napětí. Bylo důležité, že jsme první gól dali my. Ještě ke všemu, když to byla taková akce pomalu na Zlatou helmu (směje se).


V závěru druhé třetiny jsi měl velkou příležitost navýšit vedení na 2:0, Urbisch ale tvou bombu dokázal zneškodnit…

Matulka (Dominik Matula, pozn. red.) mi krásně protečoval puk za jejich obránce do středního pásma a já jel ze strany sám na bránu. Snažil jsem se ho prostřelit. Ani jsem nějak nemířil, jen jsem zavřel oči a vystřelil. Na střídačce jsem si pak říkal, že jsem to mohl zkusit do blafáku, ale to už bylo jedno (úsměv).


Ty vůbec patříš mezi časté střelce. V součtu základní části a playoff jsi vyslal už téměř stovku střel, což je na obránce velmi slušný počet…

Střel mám hodně, ale góly žádné (směje se). Pořád ale říkám, že si to nechávám na nějaký důležitý zápas, tak uvidíme (směje se).


Pojišťující druhý gól tak přišel až v úvodu poslední periody. Věřili jste po gólu Dominika Matuly, že už to dotáhnete do vítězného konce?

Určitě. Myslím si, že tento gól soupeře zlomil. Za stavu 1:0 se pořád mohlo stát cokoliv. Opava stále kousala a měla tam i nějaké šance na vyrovnání, ale Zdenko jim to pochytal a gól Matulky nás uklidnil. Potom jsem už věřil, že si to pohlídáme.


Co byl podle tebe rozhodující faktor nebo faktory série s Opavou?

Šli jsme si za tím od prvního zápasu. Z kabiny byl po tom postupu cítit hlad. Myslím si, že důležitý faktor byl čtvrtý zápas série v Opavě, který jsme zvládli, vyhráli jsme a měli jsme před sebou mečbol. Jsme všichni strašně rádi, že se nám to podařilo dotáhnout už včera, protože do Opavy se už nikomu nechtělo. Roman Bárta (vedoucí mužstva, pozn. red.) z toho už měl i noční můry. Dokonce ani neměl zamluvený autobus, takže jsme mu trošku ušetřili práce a starostí, že to nemusel zařizovat (směje se).


Včerejší utkání viděla nevyšší návštěva sezony. Jak se ti hraje před hodonínským publikem?

Je to jedním slovem paráda. Lidi jsou skvělí. Když fandí celý stadion, je to pěkný rachot. Za to bych jim chtěl za celou kabinu moc poděkovat. Mám rád takovou atmosféru. Nebavilo by mě hrát před prázdnými tribunami. Takhle je člověk víc nahecovaný.


Po zápase jste si se svými fanoušky oslavili postup do další fáze. Jak sis tyto chvíle užíval?

Bylo to parádní. Jsem hlavně rád za to, že jsme mohli sérii ukončit doma před našimi fanoušky. Někteří nám po zápase přišli pogratulovat až do kabiny. Bylo to moc fajn.


Proběhla následně i nějaká týmová oslava?

Měli jsme v kabině nějaké jídlo a padlo tam i pár piv, ale nic divokého. Dnes a zítra máme volno a ve středu se začneme chystat na semifinále, na které se už všichni moc těšíme.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 31 120:72 64
2. NJI Nový Jičín 30 92:99 56
3. OPA Opava 31 101:92 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 29 110:103 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
7. VEL Velké Meziříčí 31 102:122 39
8. HOD Hodonín 30 84:113 30

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies