Kolotoč přípravných zápasů se rozjíždí! Jako první Drtiči změří síly s Moravskými Budějovicemi

Kolotoč přípravných zápasů se rozjíždí! Jako první Drtiči změří síly s Moravskými Budějovicemi
pondělí 7.8.2017 | Ivan Hochman

Prázdniny se přelily do své druhé poloviny a s ní přichází na řadu přípravná utkání. Hodonínští hokejisté po suché letní přípravě vyjeli poprvé na led v pondělí sedmého srpna, o dva dny později je už však čeká první ostrá prověrka ve formě zápasu. Soupeřem Baníku budou moravskobudějovická Žihadla, s nimiž se Hodoňané utkali v rámci přípravy i před rokem. Také Moravské Budějovice tímto utkáním, které se odehraje na neutrální půdě v Třebíči, odstartují zápasovou přípravu na novou sezonu.

 
 

Drtiči v pondělí poprvé vyzkoušeli led

Trenéři Stanislav Beťko a Jan Prčík měli na prvním tréninku na ledě k dispozici téměř tři desítky hráčů, kteří se rozdělili do dvou skupin. „Prvních čtrnáct dní budeme trénovat ve dvou skupinách. Jedna bude na ledě a druhá bude mít suchou přípravu. Pak se obě skupiny prostřídají. Při tomto počtu hráčů, které máme k dispozici, je to takhle pro nás optimální, hráči mají menší prostoje a my máme větší přehled o tom, jak kdo pracuje,“ říká hlavní kouč Baníku Stanislav Beťko.

Úvodní trénink se nesl v pohodovém duchu, hráči si po dlouhé pauze hlavně zvykali na výstroj a „osahávali si“ nový led. „Před tréninkem jsem se trochu obával, že čerstvý led vydrží maximálně patnáct minut, ale byl jsem mile překvapen. Páni ledaři udělali maximum pro to, abychom mohli absolvovat celý trénink, což se jim povedlo a zaslouží si za to velkou pochvalu,“ pronesl obránce Martin Miklík.

Obránce Drtičů nebyl na ledě poprvé, už před pár dny si vyzkoušel nové brusle a byl za to velmi rád. „Nové šneky jsem si už zajel před prvním ostrým tréninkem a vůbec toho nelituju, naopak. Nohy sice od únavy bolely, ale s tím se dalo počítat,“ přiznává s typickým úsměvem pětadvacetiletý zadák.

Podobně hodnotí první minuty na ledě i útočník Vít Černohous. „Byl to klasický první trénink, kdy si člověk zvyká na výstroj a celkově na pohyb na ledě. Bude to teď pár dní hlavně o bruslení, ale všichni jsme se na led už moc těšili. Ta pauza byla hrozně dlouhá, takže je super, že už nám to zase začalo. Já osobně jsem se cítil velice dobře. Zatím mě nic netrápilo, tak doufám, že to tak i zůstane,“ věří rodák z Jablonce nad Nisou.


Nové tváře u Drtičů

Hodonínská kabina posílila hned o několik zvučných jmen. Ofenzívu Drtičů vyztužili Michal Romančík, Ondřej Stehlík a také navrátilec Jakub Sajdl. První jmenovaný minulý rok oblékal dres Skalice, se kterou se probojoval až do báráže o slovenskou nejvyšší soutěž. Ondřej Stehlík je hodonínským fanouškům známý svým působením v brněnské Technice, kde patřil mezi mezi tahouny mužstva. Posledním do třetice útočníků je Jakub Sajdl, jenž se po roce působení ve francouzském Marseille vrací na Slovácko a bude opět hájit hodonínské barvy.

Posílení se dočkaly také obranné řady. Z Techniky Brno společně se Stehlíkem zamířil do Hodonína Jan Sedlák. Další novou tváří v hodonínské defenzívě je Zbyněk Žabčík, který minulou sezonu oblékal dres Valašského Meziříčí. Roli nejzkušenějšího obránce bude plnit Pavel Mojžíš, který k Drtičům přichází z dnes již prvoligového Vsetína.


Kdo se zúčastnil prvního tréninku na ledě?

Brankáři: Ondřej Haloda, Zdenko Kotvan, Adam Štěpanovský, Jakub Zollpriester.

Obránci: Marek Haloda, Martin Miklík, Pavel Mojžíš, David Polesný, Jan Sedlák, Zbyněk Žabčík, Richard Kobylík, Kamil Rýpar, Patrik Weber.

Útočníci: Vít Černohous, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Michal Kuba, Dominik Matula, Petr Peš, Tomáš Račický, Michal Romančík, Jakub Sajdl, Ondřej Stehlík, Daniel Vaněk, Michal Venclík, Michal Hlaváč, Daniel Hroudný.
Také Žihadla vlétnou do prvního přípravného zápasu

S Moravskými Budějovicemi se Drtiči naposledy utkali 6. září minulého roku v rámci přípravy na sezonu 2016-17. Tehdy oplatili Žihadlům pět dnů starou porážku (3:5) a na svém stadionu zvítězili jasně 8:1. Žihadla si následně v sezoně nevedla vůbec špatně. Po základní části skončila na třetím místě druholigové skupiny Střed a v osmifinále je čekal tak Děčín, který nakonec zdolala 4:3 na zápasy. Přes čtvrtfinále se Moravské Budějovice dostaly snadněji, na zdolání Klatov jim stačily pouze čtyři utkání a v sérii zvítězily 3:1. Stopku jim vystavil až Havlíčkův Brod, který přes semifinále prošel až do kvalifikace o první ligu.

Žluto-černí mají naplánovanou hned desítku přípravných zápasů, převážně s druholigovými týmy. Kromě HC Bratislava, který hraje 1. slovenskou ligu, se Moravské Budějovice utkají s týmy, s nimiž se budou potkávat ve skupině Střed během druholigové sezony. Druhé utkání ve dvou dnech odehrají ve čtvrtek 10. srpna ve Žďáru nad Sázavou, odveta na hodonínském ledě je pak na programu ve čtvrtek 24. srpna.


Soupiska Budějovic? Zatím jedna velká tajenka

Tým, s nímž Žihadla vstoupí do letošních přípravných zápasů, je zatím dokonale zahalen tajemstvím. Ani přes velké úsilí se nám nepodařilo zjistit téměř žádné informace. Co je ale zcela jasné, je to, že největší posilou, kterou se manažerovi Zdenku Stojánkovi podařilo do Moravských Budějovic přilákat, je prešovský rodák a ikona nedalekého Znojma Peter Pucher. Dvaačtyřicetiletý mistr světa z roku 2002 bude patřit k největším hvězdám celé soutěže.

Kabinu Žihadel naopak opustila dvojice golmanů Milan Dudáček - Lukáš Dusík. Jedenadvacetiletý Dudáček bude v letošní sezoně hájit barvy David Servisu České Budějovice. O čtyři roky starší Dusík měl namířeno do Šumperku, odchovanec Třebíče se s Draky ale nakonec ze zdravotních důvodů dohodl na ukončení smlouvy a letos pravděpodobně hokej vůbec hrát nebude.

Velkou ztrátou pro tým trenéra Augustina Žáka je odchod nejproduktivnějšího obránce minulé sezony, dvaadvacetiletého Ondřeje Šťávy, který bude nově působit v Šumperku. Neméně citelnou bude absence třetího nejproduktivnějšího hráče loňského ročníku Lukáše Nováčka. Urostlý forvard kývl na nabídku týmu Schönheider Wölfe, hrajícího čtvrtou německou ligu.

 
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS