„Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku,“ říká kapitán hodonínských Drtičů Petr Peš

„Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku,“ říká kapitán hodonínských Drtičů Petr Peš
sobota 25.3.2017 | Jan Hochman

Poprvé v kariéře vedl Petr PEŠ celou sezonu Drtiče jako vůdce s céčkem na hrudi. A svou roli určitě zvládl na výbornou. „Všichni kluci, kteří tady letos byli, tak sezonu odmakali od začátku až do samotného konce,“ říká hrající ikona slováckého mužstva, která dovedla své mužstvo až do semifinále letošního playoff. Zda ale budeme kapitána SHK vídat v oranžovo-modrém dresu i v příštích sezonách, není v tuto chvíli rozhodnuto. „Uvidíme, jestli budu pokračovat. Je to hlavně z rodinných důvodů,“ přiznává populární hodonínský útočník.

 
 

Petře, jak bys zhodnotil průběh nedávno skončeného ročníku pohledem kapitána mužstva?

Do sezony jsme šli se spoustou nových a vesměs mladých hráčů. Kádr se budoval už před startem ligy a během ročníku už k nějakým velkým změnám v kabině nedocházelo. Už od srpna jsme v podstatě věděli, kdo tady zhruba bude a s čím můžeme počítat. Ambice jsme měli jasné, hrát do čtvrtého místa a čím výše, tím samozřejmě lépe. Mančaft začal sezonu velmi dobře výsledkově na domácím hřišti. Až do toho strašidelného zápasu s Kopřivnicí jsme drželi domácí neporazitelnost.

Věděli jsme, že na hřištích soupeřů to nebude nic snadného. Proto jsme chtěli doma co nejvíce bodovat a hrát co nejlépe, abychom si udrželi přízeň diváků a případně přilákali další a další nové lidi. Měli jsme určitě výkyvy. Od mladého mančaftu se nedá čekat, že bude válcovat všechny soupeře. Mrzí mě trošku, že jsme nedokázali posbírat více bodů s nejlepšími týmy skupiny. V playoff jsme prošli přes silnou a nepříjemnou Opavu do semifinále, ve kterém jsme dokázali potrápit profesionální tým ze Vsetína.


Nejvíc asi ale mrzí ztráty s beznadějně poslední Technikou, které jste přenechali čtyři body.

Rozhodně. Ty ztráty s týmy ze spodních pater tabulky určitě mrzí moc. Technice jsme darovali zbytečně moc bodů, ale ztratili jsme body zbytečně například i s Kopřivnicí. Ta domácí porážka 3:7 mě straší ještě dnes. Na druhou stranu bych chtěl říct, že až na tu sérii čtyř porážek na začátku listopadu, tak kdykoliv jsme byli pod tlakem a to mužstvo muselo zabrat, tak mančaft vždycky zabral.


Po základní části jste brali čtvrté místo, čímž jste splnili první předsezonní cíl. Místo honby za třetím místem jste nakonec museli do posledního kola hájit čtvrtou příčku před dotírající Opavou.

Dívali jsme se pořád jen nad sebe a nesledovali jsme pod námi Opavu, která po novém roce vyhrála tuším šestkrát v řadě. Byli jsme moc zahledění do honby za třetím místem. Když jsme doma zvládli vzájemný zápas s Opavou, mysleli jsme si, že už nás nemůže o čtvrté místo nic připravit, jenže… přišla porážka ve Valmezu, následně jsme nedokázali porazit Šumperk no a najednou jsme tři kola před koncem byli pátí.

Na ty poslední dva duely základní části jsme se semkli a hráli jsme je v podstatě už jako playoff zápasy. Možná i díky tomu jsme pak měli dobrý vstup do čtvrtfinálové série s Opavou, už jsme byli vnitřně nastaveni dopředu na vyřazovací boje.Jak se ti vedla tak mladá kabina?

Kabina fungovala a šlapala celou sezonu na jedničku. Vedení a trenéři to postavili na mladších hráčích. Nás pár starších ale mělo u mladíků respekt a určitě to nebylo tak, že bychom museli kluky nějak umravňovat. Všichni kluci, kteří tady letos byli, tu sezonu odmakali od začátku až do samotného konce. Nechtěl bych nikoho extra vyzdvihovat, ale Kuba Hajný a Kuba Vrána se podle mého zlepšovali zápas od zápasu.

Havran (Jakub Vrána, pozn. red.) exceloval v sérii s Opavou, kde byl podle mě náš vůbec nejlepší hráč. Tito mladí kluci, kteří k nám přišli, mají čas trénovat a mají to v hlavách srovnané. Pracují na sobě a myslím si, že by si v budoucnu mohli zahrát i v nějaké vyšší soutěži.


Nedocházely vám v závěru sezony síly?

To si nemyslím. Neřekl bych, že bychom po zápasech lozili do kabiny po čtyřech. Kromě toho druhého zápasu, ve kterém museli Vsetínští zabrat. Tam nám dali opravdu zabrat, a když jsme se o tom s klukama bavili, tak to byl asi nejtěžší zápas. Další duely už pak od Vsetína nebyly v tak vysokém tempu. Spíš už takticky čekali na nějakou naši chybu nebo propadnutí.

Nemyslím si, že by nás někdo ze soupeřů během sezony fyzicky vyloženě přehrál. Měli jsme skvělou a na druhou ligu určitě nadstandardní letní přípravu. Nepamatuji si, že bychom se kdy scházeli před ledem ještě na suchý trénink. Takže ve fyzičce to podle mě nebylo. Bylo to, když se budeme bavit o semifinálové sérii, čistě o kvalitách obou kádrů.Na poslední dva zápasy přišlo dohromady přes pět a půl tisíce fanoušků. Jak jste si užívali přízně diváků a atmosféru v playoff?

Tohle prostě zahřeje. Po delším čase byla opravdu spousta lidí. Určitě tomu přispělo i to, že jsme hráli se Vsetínem, protože Vsetín pořád láká i lidi, kteří na hokej normálně nechodí. I když nám oproti soupeři asi chyběla hokejovost, tak doufám, že jsme naše fanoušky naší snahou, bojovností a vůlí aspoň trochu potěšili. Výsledkově se nám to nepodařilo, tak snad aspoň hrou jsme se snažili, co to jen šlo.

I když jsme oba domácí zápasy semifinále prohráli, tak nám lidi po skončení zatleskali, což vždycky člověka hrozně potěší. Prohraješ, jsi smutný, ale lidi na tribunách viděli, že ses snažil a nechal jsi na ledě všechno.


Dva dny po konci sezony jste si s fanoušky ještě užili jednu rozlučku v podobě „srandamače“. Jak vnímáš takové akce?

Takové akce jsou super. Letošní sezona se podle mého povedla, tak byla taková akce nasnadě. Pokud fanoušci projeví zájem, tak kabina s ničím takovým nikdy nemá problém. Myslím si, že se srandamač vydařil, a i když to bylo hodně narychlo, tak se to povedlo a bylo to moc fajn.


Po ohlášeném konci Petra Pokorného se staneš nejen služebně ale, i věkově nejstarším hráčem Drtičů, a převezmeš roli doyena…

Uvidíme, jestli ji převezmu. V tuto chvíli nejsem úplně rozhodnut, ale je možné, že tato sezona pro mě byla také poslední. Uvidíme taky, na čem se během léta domluvíme s vedením, protože to už z mé strany také není to, co to bývalo v minulosti. Je to hlavně z rodinných důvodů. Doma jsem po práci hodinku a zmiznu na trénink nebo jsem na zápase. Máme dva malé kluky, a manželce doma během sezony moc nepomůžu. Teď se budu muset o to víc snažit a všem to doma vynahradit.


Děkuji za rozhovor.
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS