Jurča poprvé skóroval ve čtvrtém zápase. „Věděl jsem, že je to jenom otázka času, kdy mi to tam padne,“ usmívá se

Jurča poprvé skóroval ve čtvrtém zápase. „Věděl jsem, že je to jenom otázka času, kdy mi to tam padne,“ usmívá se
čtvrtek 26.9.2019 | Redakce

H O D O N Í N - V úvodních třech zápasech vyšel střelecky naprázdno, nervózní z toho ale nebyl. Hodonínský kanonýr Petr Jurča dobře věděl, že branky přijdou. Byl trpělivý a čekal na další příležitosti. Hned dvě z nich proměnil ve středečním zápase v Moravských Budějovicích, kde se zkušený šestatřicetiletý hokejista blýskl dvěma přesnými zásahy.

 
 

Poprvé kanonýr SHK udeřil ve 32. minutě, druhou trefu přidal ve třetí třetině, kdy zvyšoval na 4:2. Nad hattrickem ve vyhroceném závěru ale nepřemýšlel. „Spíš jsem chtěl hlavně urvat vítězství,“ přiznává s úsměvem jeden z lídrů slováckého celku. „Vždycky, když jsme vyhrávali o dvě tři branky, tak jsme udělali chybu a zápas si zkomplikovali. Nakonec jsme ale nervózní závěr zvládli,“ oddechl si.

Je úleva po prvních letošních vstřelených brankách velká?

Samozřejmě jsem si letos trošku počkal, ale vyloženě mě to nestresovalo. Šance jsem si vytvářel, skoro pravidelně jsem se do nich dostával. Věděl jsem, že je to jenom otázka času, kdy mi to tam padne.

Jak byste popsal vaše první letošní góly?

První byl docela jednoduchý. V našem obranném pásmu jsem si vzal puk, který vyrazil náš gólman. Projel jsem hřiště a utíkal na bránu. (úsměv) Společně s Bulínem jsme jeli dva na jednoho. Já jsem se rozhodl pro střelu a vyšlo to. Druhý gól jsem dal v přesilovce pět na tři. Matula mi přihrával před brankoviště a já to propálil.

Jak se cítíte na začátku sezony?

Top forma to určitě ještě není, ale celkově je to dobře nastavené. Až těžké zápasy s Havlíčkovým Brodem, Šumperkem nebo Valašským Meziříčím ukáží, jak na tom doopravdy jsme. Až po této konfrontaci můžeme říkat, zda máme formu anebo silný tým.

Vraťme se ještě ke středečnímu utkání. Byl duel v Moravských Budějovicích opravdu tak vyhrocený, jak tvrdí i trenér Konečný?

Popravdě si myslím, že to docela vyhrocené bylo. Nemyslím si, že bychom my dělali vyloženě zákeřné věci byly. Několik soubojů jsme čistě dohráli. Ani rozhodčí to nezapískal, přesto to domácí neunesli a hned se po nás sápali a chtěli se rvát. My jsme ale ukázali, že se nenecháme mlátit. Jsme dobrá parta a držíme při sobě.

Čím si si tu agresivitu domácích hráčů vysvětlujete?

Nevím. Ze začátku až tak moc důrazně nehráli. Samozřejmě, chtěli stejně jako my vyhrát. Podle mě to ale za nepříznivého stavu nezvládli psychicky.

Zatímco Žihadla na první body stále čekají, vám se zatím daří. Čekal jste tak dobrý vstup do sezony?

Chtěli jsme, aby nám start vyšel, což se povedlo. Každý tým chce na začátku sezony získat nějaké body a pak hrát postupně líp a líp. Neříkám, že soupeři byli vyložené špatní, protože druhá liga je celkově hodně vyrovnaná a třeba i Moravské Budějovice nás chvilku tlačily, ale třeba Šumperk, Havlíčkův Brod nebo Valmez budou jistě patřit k té špičce a mají o chloupek lepší kádry. A právě s těmito třemi týmy se chceme letos poměřovat a porážet je.

Co vůbec říkáte na současný hodonínský tým?

Tým se jeví dobře, ale celková síly se projeví, až když bude nějaká krize, kterou tedy v žádném případě nechci přivolat. (úsměv) Až když se nedaří, tak se pozná charakter lidí. Jak fungují, jestli táhnou za jeden provaz nebo jsou ty vztahy povrchní. Podle mě ale trenéři to zatím mají dobře nastavené. Mužstvo se omladilo, snažíme se hodně bruslit. Hrajeme na čtyři kompletní útoky a zatím nám to přináší ovoce.

V sobotu jedete do Nového Jičína. Co očekáváte od souboje s Ďábly?

Zase to bude těžký zápas. Všichni víme, že jejich fanoušci budou za naší střídačkou a nadávat nám. (úsměv) S tím už ale člověk počítá. Když se budeme soustředit na naši hru, nebudeme dělat zbytečné fauly a chyby, máme na to, abychom tam zvítězili.

 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 38 200:88 97
2. HBR Havl. Brod 38 144:125 66
3. OPA Opava 37 134:127 61
4. HOD Hodonín 37 139:131 60
5. VAL Val. Meziříčí 37 129:113 59
6. KOP Kopřivnice 39 124:116 58
7. ZNS Žďár n/S 37 122:144 46
8. NJI Nový Jičín 38 112:154 45
9. MBU Mor. Budějovice 37 101:207 15

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS