Juniorka si poradila i s Pelhřimovem

pondělí 20.10.2008 | Jan Hochman

Pátý zápas sezony - pátá výhra. Nutno podotknout, že tentokrát nejvydřenější a na domácím ledě také nejtěšnější. Pelhřimovští vzdorovali jak to jen šlo, ale nezastavitelný Jakub Rapant si do statistik zapsal pro obránce velmi ceněný hattrick a vstřelil tak všechny 3 branky mladých Drtičů. Poslední trefu si nechal až na čas 59.40 a nedal tak hostům z Pelhřimova témeř žádnou šanci na rozdílový gól nějak reagovat. Konečné skóre tak zní: SHK Hodonín - HC Spartak Pelhřimov 3:2.

Branky a nahrávky: 31. Rapant J. (Ševela), 58. Rapant J. (Zelinka), 60. Rapant J. (Ševela) - 3. Hubata (Zadražil), 39. Hubata (Zadražil).
Vyloučení: 7:14 - navíc Surový (SHK) 10 minut - Zelený (PEL) 5+OK.
Využití: 3:0.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 72.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Už začiatok stretnutia naznačoval, že budeme vidieť kvalitný hokejový zápas. Preto sme chceli zachytiť začiatok tohto stretnutia už od prvých sekúnd, a tak sme sa do súpera poriadne opreli, žiaľ, ale bez efektu. Boli to hostia čo v 3 min. otvorili skóre a viedli 0:1. Stretnutie bolo vyrovnané a šancí bolo na oboch stranách dosť a dosť. Stav sa do konca prvej tretiny, ale nezmenil.

Do druhej tretiny sme nastúpili ešte s väčšou chuťou. V niektorých momentoch sme súpera dokonca prehrávali, ale gól sme nedokázali streliť. Nedarilo sa nám ani v presilovkách. Až v 31 min., Jakub Rapant konečne v jednej z týchto presiloviek prestrelil strelou spred modrej čiary brankára a vyrovnal na 1:1. Stretnutie začalo naberať na obrátkach. Nervozita rástla na oboch stranách. Udržať vyrovnaný stav do konca druhej tretiny sa nám nepodarilo, lebo v 40 min. hostia zvýšili na 1:2.

Tretia tretina začala lepšie z našej strany. Súpera sme mali pod tlakom, ale nie a nie dať vyrovnávajúci gól. Stretnutie sa rýchlo blížilo ku koncu. Stále sme prehrávali o jeden gól. V 58 min. sme mali opäť možnosť hrať presilovku a možno poslednú príležitosť vyrovnať. Jakub Rapant využil šancu a vyrovnal na 2:2. Nervozita u hostí naberala na obrátkach. V snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu faulovali čo nám umožnilo hrať 30 sekúnd pred koncom presilovku 5 na 3. Netrvalo viac ako 10 sekúnd, keď hetrikovým gólom Jakub Rapant v 60 min. strhol víťazstvo na našu stranu a konečných 3:2. Bojovnosť sa oplatila a bez prehry sa zatiaľ držíme na čele tabuľky.