Junioři vyhráli ve VelMezu vysoko 8:1 a udržují si na prvním místě tříbodový náskok

neděle 18.1.2009 | Jan Hochman

Hodonínští mladíci nadále pokračují ve skvělém vystupování letošního KP JMaV. Po domácí výhře 3:2 nad nebezpečným Pelhřimovem se hráči SHK vydali tuhle sobotu směr Velké Meziříčí k odehrání zápasu dvacátého kola s domácími hokejisty. Hvězdami zápasu se stali - Adam Jurča, který zaznamenal hattrick a pětibodový Roman Průdek (branka a 4 asistence). Jakub Rapant vstřelil devátý gól v sezoně, vítěznou branku si připsal na své konto už ve 13. minutě Adam Jurča.

20. kolo: sobota 17.1.

HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín 1:8 (1:2, 0:1, 0:5)

Branky a nahrávky SHK Hodonín: 11. Krupica, 13. Jurča (Navrátil, Průdek), 22. Jurča (Průdek), 44. Ivan, 48. Jurča (Průdek), 52. Smejkal (Drábek), 53. Průdek (Navrátil, Jurča), 57. Rapant J. (Průdek, Navrátil).

Sestava SHK Hodonín: Šurý - Bilický, Hépal, Ševela, Rapant J., Drábek - Zelinka, Smejkal, Pelikán - Navrátil, Průdek, Jurča - Ivan, Krupica P., Běloch.

Od začiatku prvej tretiny sme nenechali domácim žiadny priestor na ľade. Zatlačili sme ich do obrany a spustili streľbu na bránku. Domáci sa pred nášho brankára ťažko dostávali a preto sa nemohli nijak presadiť. Naša kanonáda pokračovala, ale na úvodný gól sme čakali až do 11 minúty, keď v čase 10:49 Petr Krupica po prvý krát prekonal domáceho brankára 0 : 1. Druhý gól nedal na seba dlho čakať a v čase 12:28 Adam Jurča po prihrávke Romana Průdka zvýšil na 0:2. V snahe o ďalší gól sme robili aj chyby a jedno takúto chybu domáci využili a v čase 18:55 znížili na 1:2.

Druhú tretinu sme začali opäť v tlaku na bránku. Na gól sme dlho nečakali a v čase 21:50, opäť po prihrávke Romana Průdka, nás Adam Jurča svojím druhým gólom dostal do vedenia o dva góly 1:3. Stretnutie sme mali úplne pod kontrolou a domáci pomaly strácali dych a faulovali. Preto vylúčených na strane domácich pribúdalo, ale využiť do konca druhej tretiny sme nedokázali ani jednu presilovku.

V tretej tretine bola vidieť jasná prevaha našich chalanov. Domácich sme zatlačili a uzatvorili v tretine. V niektorých prípadoch to vyzeralo ako hra na jednu bránku. Rozohrávky a vyhodenia sme zachytávali na modrej čiare. V čas 43:14 Lukáš Ivan zachytil jednu rozohrávku a svojím gólom na 1:4 spustil nasledujúci gólostroj. V čase 48:41 Adam Jurča po tretej prihrávke Romana Průdka dovŕšil svoj hattrick a bolo už 1:5. O par minút neskôr sme mali možnosť hrať presilovku a v čase 51:05 sa počas tejto presilovky presadil, po prihrávke Michala Drábka, Michal Smejkal na 1:6. Smrtiaci uder sme zasadili o 38 sekúnd v čase 51:43, keď si role vymenili Adam Jurča a Roman Průdek. Adam naservíroval puk pre Romana a ten sám pred bránkou už nemal čo riešiť než streliť náš ďalší gól na 1:7. Posledný gól tohto stretnutia na konečných 1:8 si zapísal, po viacerých streleckých pokusoch, Jakub Rapant po prihrávke Radima Navrátila.