Junioři stále bez ztráty jediného bodu

pondělí 27.10.2008 | Jan Hochman

I šesté utkání sezony hodonínští mladíci zvládli na výbornou a vezou si tak z "VelMezu" další dva body do tabulky. Brankou a dvěma asistencemi přispěl k výhře 5:3 útočník Ondřej Pelikán. I trojice hráčů, která nastupuje za "A mužstvo" - Jakub Rapant, Zdeněk Ševela a Jaroslav Surový - nevyšla z prázdna. Prvně jmenovaný vstřelil první branku utkání, Zdeněk Ševela si připsal do statistik branku a asistenci a Jaroslav Surový na dva góly nahrál.

HHK Velké Meziříčí - SHK Hodonín 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 8. Bartejs (Pokorný), 38. Křipal (Jánský), 45. Křipal (Kavina) - 5. Rapant J. (Ševela, Pelikán), 27. Horňák, 38. Ševela (Pelikán, Surový), 48. Pelikán (Zelinka), 60. Zelinka (Pelikán, Surový).
Vyloučení: 8:9.
Využití: 1:0.
V oslabení: 0:0.
Diváci: 30.
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5.

Sestava HHK Velké Meziříčí: Kočí - Křipal, Trosčák, Kavina, Konečný, Kartůsek, Vondráček, Urbánek, Pokorný, Kypet, Bartejs, Dostál, Jánský

Sestava SHK Hodonín: Šurý - Ševela, Rapant J., Bilický, Hépal, Drábek, Habáň - Zelinka, Surový, Pelikán - Horňák, Maňásek, Ivan - Navrátil, Běloch, Malinkovič

Od začiatku prvej tretiny sa hralo pomerne vo vysokom tempe. na obe strany. Veľkú príležitosť na strelenie úvodného gólu nám ponúkli domáci v 5. minúte keď hrali oslabení o dvoch hráčov. Podarilo sa, Jakub Rapant, strelou od modrej čiary, prestrelil brankára a viedli sme 0:1. Domácim akoby tento gól nalial silu do žíl. Začali nás viacej napádať a nepustili nás poriadne rozohrať. Začali sme robiť chyby a jednu takúto chybu využili a v 8. minúte vyrovnali na 1:1. Do konca prvej tretiny sa bojovalo na oboch stranách a šancí bolo dosť a dosť, ale brankári odolávali.

Druhá tretina sa podobala prvej, pokračovalo dobíjanie bránok. V 27. minúte sa vhadzovalo v obrannej tretine domácich a Matěj Horňák šikovnou strelou, priamo z buly, ponad rameno brankára nás opäť dostal do vedenia 1:2. Domáci nepoľavovali ani po 38. minúte, keď Zdeněk Ševela od modrej prestrelil brankára na 1:3 a v tej istej minúte znížili na 2:3. Do kabíny sme odchádzali s jedno góĺovým náskokom a to bolo málo, ešte nás čakalo dlhých 20 minút. V tretej tretine vyrovnanie nedalo na seba dlho čakať a v 45. minúte v oslabení sme inkasovali na 3:3. Stretnutie sme nechceli pustiť a snažili sme robiť preto všetko, aby sme vyhrali a podarilo sa . V 48. minúte Ondrej Pelikán zvýšil na 3:4. Síl ubúdalo a domáci tlačili a tlačili, aby uchytili aspoň remízu. Kľud na striedačku priniesla až 60. minúta, keď Tomáš Zelinka upravil stav stretnutia na konečných 3:5.

Toto veľmi náročné stretnutie, plné chýb a nepresností, ale víťazné, nám zabezpečilo prvé miesto v tabuľke po prvej štvrtine. Do druhej štvrtiny sa musíme pustiť čo najlepšie, lebo stretnutia aj KPJ JMV nie sú prechádzkou, ale poriadnou drinou, tu nikto nikomu nič nedaruje zadarmo.