„Jsem samozřejmě rád, že i mně tam něco padne a pomůže to týmu k vítězství,“ říká Matěj Charvát

čtvrtek 14.12.2017 | Jan Hochman

V poslední minutě prodloužení ujel spolu s Markem Halodou do brejku, který zakončil vítěznou trefou. Útočník Matěj CHARVÁT tak svou třetí brankou v sezoně přiřknul Drtičům druhý bonusový bod v těžkém zápase s Valašským Meziříčím. „Já nejsem žádný střelec, ale jsem samozřejmě rád, že i mně tam něco padne a pomůže to týmu k vítězství,“ říká neúprosný hodonínský bojovník, který v žádném zápase nevypustí jediné střídání.

Matěji, s Valmezem to jsou letos těžké a vyrovnané zápasy a ten včerejší nebyl výjimkou. Jaké bylo utkání tvým pohledem?

Letos není žádné utkání lehké. Všechny zápasy jsou velmi vyrovnané a rozhodují maličkosti. Začali jsme dobře, a po našem dlouhém dvojnásobném oslabení se hra otočila, naštěstí jsme závěr zvládli a vyhráli jsme.

Nemohlo vám trochu uškodit to, že jste po dvou předchozích vysokých vítězstvích nad Šumperkem a Opavou nad Bobry relativně brzy vedli o dvě branky?

Možná jsme trochu měli v hlavách, že nám to tam bude dál padat i za stavu 2:0, ale soupeř nám brzo ukázal, že tomu tak nebude.

Trenér po utkání říkal, že se vám v prvních dvou třetinách nedařilo hrát vaši hru. Proč tomu tak podle tebe bylo?

Naši hru určitě poznamenala spousta vyloučení, díky čemuž se nedostávali na led všichni hráči.

V poslední třetině jste dotáhli dvoubrankové manko, co se ve vaší hře, nebo ve hře soupeře, změnilo?

Myslím si, že soupeři trochu začaly docházet síly. My jsme naopak začali více bruslit, dohrávat souboje a povedlo se.

Bobři přijeli jen v patnácti lidech, myslíš si, že v závěru zápasu pro vás mohlo hrát i to, že jste mohli mít více sil, než soupeř?

Na to, že Bobři hráli na patnáct lidí, tak měli celý zápas dobrý pohyb. Je ale pravda, že v poslední třetině jim síly asi trochu docházely.

Sudí rozdali celkem 23 nižších trestů. K vidění bylo i několik potyček. Bylo utkání více vyhrocené, než jiné zápasy?

Rozhodčí jsou bohužel pány na hřišti, ale podle mě to bylo klasické utkání.

Duel nakonec dospěl až do prodloužení, v němž jsi 46 vteřin před koncem rozhodl vítěznou trefou. Jak se tato gólová akce zrodila?

Sajdlík (Jakub Sajdl, pozn. red.) vybojoval puk u nás v pásmu, dal pěknou přihrávku Marovi (Marek Haloda, pozn. red.) a vzniklo z toho přečíslení dva na jednoho. Mara mi to posunul a já to zkusil na bližší tyč, naštěstí to vyšlo.

Už druhým rokem se nastavený čas hraje jen se třemi hráči na obou stranách. Jak se ti tento model líbí?

Pro diváky to je určitě atraktivnější, může rozhodnout jakákoliv maličkost a mně se ten model tři na tři líbí.

Na první gól sezony jsi čekal až do poloviny listopadu, teď ses dokázal střelecky prosadit v posledních dvou zápasech. Jak se momentálně na ledě cítíš?

Já nejsem žádný střelec, ale jsem samozřejmě rád, že i mně tam něco padne a pomůže to týmu k vítězství. Dostávám se na led často a teď se cítím dobře, uvidíme, jak to půjde dál.

V sobotu vás čeká poslední domácí zápas před vánoční pauzou. Na hodonínský stadion přijedou Ďáblové z Nového Jičína, kteří před necelým týdnem dokázali porazit vedoucí Porubu. Co povede k úspěchu v tomto zápase?

Jak jsem už říkal, všechny zápasy jsou vyrovnané. Musíme hrát aktivně, bruslit od začátku do konce a vyvarovat se faulů a to bude cesta k úspěchu.

Když jsme už nakousli Vánoce… napsal jsi už Ježíškovi? A byls hodný?

Ještě na to nebyl čas, asi se nechám překvapit. A já jsem hodný celý život (směje se).