„Jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa,“ říká Michal Romančík

„Jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa,“ říká Michal Romančík
středa 28.2.2018 | Ivan Hochman

Včerejším zápasem na ledě Valašského Meziříčí zakončili Drtiči základní část. Ta zároveň byla pro Michala ROMANČÍKA v hodonínském dresu premiérová. Během pětatřiceti utkání v ní slovenský útočník posbíral 34 bodů za 16 gólů a 18 asistencí, za což mu patří třetí místo v klubovém kanadském bodování. Ani v zápase s Bobry nevyšel bodově naprázdno a vstřelil první gól svého týmu. „Zpoza obránce jsem vystřelil pod vyrážečku gólmana,“ komentuje svou trefu čtyřiadvacetiletý odchovanec Skalice.

 
 

Michale, máte za sebou poslední utkání základní části, ve kterém jste ale podlehli Valašskému Meziříčí. V čem byl soupeř dnes lepší?

Tak soupeř musel vyhrát, aby nešel na Šumperk do vyřadovacích zápasů a my jsme samozřejmě chtěli uspět, ale nevyšlo to. Začátky všech tří třetin jsme začali hrát vlažně a tam jsme dostali góly, které dnes rozhodly.


Ty jsi poslední zápas proti Valašskému Meziříčí sehrál 10. ledna. Od té doby Bobři posílili. Bylo to znát i na ledě?

Valmez je nepříjemný supeř. Všechny zápasy s nimi byly vždy vyrovnané.


Bobři vám vstřelili rychlé góly na začátku třetin. Nebyli jste ještě úplně koncentrovaní, nebo čím to bylo?

Jak už jsem říkal. Začátky třetin byly od nás pomalé do tempa a předvádět svoji hru nám trošku trvalo.


Po šesti vynechaných zápasech ses vrátil do sestavy, teď už jsi odehrál druhý zápas po sobě a v každém jsi vstřelil gól. Vypadá to, že na play-off ses dostal do formy...

Já jsem rád, že jsem se tak rychle vrátil do zápasového tempa. Forma není ideální z mojí strany, ale teď bude dost času to vypilovat (úsměv).


Můžeš popsat, jak padla tvá branka ze druhé třetiny?

Bylo to v oslabení. S Petrem Jurčou jsme šli na dva jejich obránce, před modrou čárou mi přihrál a já jsem to zpoza obránce vystřelil pod vyrážečku gólmana.


Po základní části končíte na druhém místě. Jak jsi spokojený s výkonem týmu a se svým individuálním výkonem?

Úlohu si myslím, že jsme splnili. Ta byla být nejhůř na druhém místě po základí části, takže si myslím, že spokojenost. Ja mám ješte na čem pracovat, aby byla stoprocentní spokojenost.


Další zápas odehrajete až 14. března. Myslíš, že vám dvoutýdenní pauza prospěje, nebo je podle tebe výhodou být stále v zápasovém tempu?

Určitě v zápasovém tempu, ale teď nás čeká dvoutýdnové trénování, kde bude třeba nabrat fyzičku, abychom měli dost sil na playoff.


Zmíněný zápas už bude semifinálový. Jak moc se těšíš na vyřazovací boje?

Já osobně se teším moc. Každý hokejista si chce zahrát a udělat co nejlepší výsledek. Doufám, že naši fanoušci přijdou na každý zápas v hojném počtu a podpoří nás.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova SaZ Motičák
 

Partneři

tespra Swietelski vista car MetLife Hotel Krystal Reality Veselý Lázně Hodonín levier maspro bytová správa vinný dům repress abprint gapa lesnictví teza rybářská bašta autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Vinný sklep Hotelu Krystal Domi Baterie Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2020 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS