„Jsem hlavně rád za to, že jsme vyhráli,“ říká skromně hvězda jižanského derby Jakub Sajdl

„Jsem hlavně rád za to, že jsme vyhráli,“ říká skromně hvězda jižanského derby Jakub Sajdl
úterý 29.9.2015 | Jan Hochman

Velkou měrou se podílel na tom, že Drtiči první regionální derby v sezoně zvládli na výbornou. Dal dva góly, přitom paradoxně v utkání ani jednou nevystřelil na bránu. Pětadvacetiletý útočník JAKUB SAJDL nejprve šikovně tečoval Piskořovu střelu, aby o deset minut později ve vlastním oslabení kuriózně „zakončil“ svůj brejk. „Golman se mě ptal, jestli jsem chtěl jít opravdu na kličku do bekhendu… tak jsem mu přiznal, že chtěl,“ usmíval se po utkání spokojený centr prvního hodonínského útoku.

 
 

Jakube, je zá Vámi první derby sezony. Jaké bylo očima Jakuba Sajdla?

Bylo to těžké utkání. Břeclav tam měla spoustu šancí. Peca (Petr Zavadil, pozn. redakce) nás výborně podržel, za což bychom mu chtěli poděkovat. Stejně tak si poděkování zaslouží i fanoušci. Bylo jich docela dost, výborně fandili a věřím, že je to přiláká i na další domácí utkání.


V páté minutě jste se v podstatě z první střely dostali do vedení. Můžeš nám gólovou situaci přiblížit?

Věděl jsem, že Pisky (Dominik Piskoř, pozn. redakce) má puk na hokejce a křičel jsem na něj, ať to vystřelí na branku. Já jsem měl hokejku nad ledem a nějak záhadně jsem to tečoval. Bylo to hodně o štěstí, ale zaplať pánbůh, že to tam spadlo.


Na konci první třetiny jsi zvyšoval na rozdíl dvou branek. Tento gól byl ale hodně nevšední. Jak se vlastně celá situace semlela?

Břeclav hrála přesilovku pět na tři a já jsem naskakoval z trestné do už klasického oslabení o jednoho hráče. Nevím přesně, jestli to byl obránce, nebo útočník soupeře, ale každopádně tam zaváhal na naší modré čáře a mě se podařilo mu vypíchnout kotouč. K puku se dostal Kouba (Michal Kuba, pozn. redakce) a nějak se mu povedlo mi to protlačit do brejku.

Když už jsem jel sám na bránu, tak jsem tušil, že bude trestné střílení, protože ten bránící hráč mě několikrát zezadu sekl. Na poslední chvíli jsem chtěl zkusit kličku do bekhendu, ale puk mi ujel, a jelikož golman šel do toho bekhendu se mnou, tak se kotouč došoural až do branky.


S břeclavským golmanem Michalem Šurým se dobře znáte. Řekli jste si po tomto gólů něco?

Ptal se mě jenom, jestli jsem chtěl jít opravdu na kličku do bekhendu… tak jsem mu přiznal, že chtěl (úsměv). On mi to potom ale vrátil u trestného střílení, kdy mi nedovolil dát gól. Od začátku jsem byl rozhodnut, že si jej natáhnu a vystřelím mu to pod vyrážečku, ale bohužel jsem zamířil vedle.


Kromě dvou branek jsi měl na hokejce dalších několik gólových příležitostí. Kdyby to všechno vyšlo, mohl jsi mít na kontě klidně i pět zásahů…

To už by bylo asi moc (úsměv). Jsem hlavně rád za to, že jsme vyhráli a díky tomu jsme se posunuli v tabulce zase o něco výš.


V přípravě se Tvému útoku moc nedařilo. V soutěži to je ale úplně jiná písnička. Čemu přičítáš tu velkou změnu k lepšímu?

Já si myslím, že jsme se dostali do takové té herní pohody. Už v prvním mistráku nám to celkem šlo, dali jsme i nějaké branky. Byla to jen otázka času, kdy si zase herně sedneme, protože s Kučou (Zdeněk Kučera, pozn. redakce) a Špokym (Martin Špok, pozn. redakce) spolu hrajeme už delší čas. Na začátku sezony Martina výborně zastoupil Vrbis (Lukáš Vrba, pozn. redakce), který je podobným typem hráče. Dobře bruslí, hraje dobře do těla a nám takové rychlé a důrazné křídlo vyhovuje.


Ve třetí třetině už tolik šancí ani na jedné straně nebylo. S čím jste šli do poslední dvacetiminutovky?

O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát pořád stejně. V závěru jsme to ale hráli hlavně pro Pecu, aby udržel čisté konto, protože s nulou to přeci jen vypadá ještě o něco líp. A taky jsme mu to dlužili, protože nás v zápase několikrát podržel, tak jsme mu to chtěli na konci zase vrátit my.


Mezi zápasem v Kopřivnici a derby byl jen jeden den volna. Jak náročné je odehrát dva zápasy ve třech dnech?

Ty dva zápasy sice šly rychle za sebou, ale myslím si, že jsme měli kvalitní letní přípravu, takže jsme to v pohodě zvládli. Navíc podle mě je kolikrát lepší, když se hraje takhle za sebou, než když se třeba tři, čtyři dny trénuje a pak se jde do zápasu. No a taky jsme se všichni moc těšili na to, že si zahrajeme v derby před našimi fanoušky.


Děkuji za rozhovor.

 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies