Ještě jsme nepředvedli to nejlepší, co v nás je, tvrdí po první výhře gólman Kubáň

Ještě jsme nepředvedli to nejlepší, co v nás je, tvrdí po první výhře gólman Kubáň
neděle 3.3.2019 | Redakce

Byl ústřední postavou Hodonína, klíčovým mužem v úvodní čtvrtfinálové partii. Sedmadvacetiletý gólman Andreas Kubáň bravurními zákroky deptal budějovické střelce. V sobotním zápase byl dokonce blízko vychytané nule, ale v 54. minutě o čisté konto přišel, když ho překonal hostující Kadela.

 
 

Byl však jediným střelcem celku z Vysočiny, takže spolehlivý brankář po vítězné bitvě nesmutnil. „Vůbec mě to nemrzí. Pro nás je důležité vítězství, to se počítá. Výsledek je naprosto druhořadý,“ připomíná bývalá opora Poruby.

„Možná psychologicky, že by to na soupeře zapůsobilo, ale přiznám se, že je mi úplně jedno, kolik dostanu gólů. Pro mě je důležité vítězství,“ přidává skromně.

A na výhru se Drtiči pořádně nadřeli. Před zaplněnými ochozy to nebyla žádná selanka, ale pořádná lopota. Žihadla rivala z východní skupiny pořádně potrápila, Drtiči museli fárat až do konce. Oddych neměli ani za stavu 3:0 ve třetí třetině. „Přiznám se, že mě Moravské Budějovice hodně překvapily. Měly výborný pohyb, docela jsme se trápili. Byl to hodně těžký zápas,“ uznal Kubáň, který byl v permanenci celých šedesát minut. Těžké momenty prožil paradoxně při vlastní přesilovce. „Což mě trošku překvapilo,“ usmívá se jednička Drtičů.

Právě početní výhody slováckému celku v prvním čtvrtfinále příliš nešly. „Na některých věcech musíme ještě zapracovat,“ ví Kubáň.

Pokud hodonínští druholigoví hokejisté vypilují drobné detaily, mohou dojít letos daleko. „Nemusíme se ničeho bát,“ prohlašuje zkušený gólman. „Myslím, že jsme ještě nepředvedli to nejlepší, co v nás je,“ přidává.

Moravské Budějovice jsou ale nepříjemný protivník a před vlastním publikem budou ještě silnější. Právě domácí prostředí může hrát v celé sérii významnou roli. „Oba týmy jsou doma silné, chodí na ně spousta lidí. V Moravských Budějovicích je navíc hřiště hodně specifické. I to může být jeden z faktorů,“ soudí Kubáň.

Drtiče navíc čeká ve čtvrtfinále přesila. Zatímco SHK iClinic Hodonín hrají jenom na tři formace, Žihadla vyrukovala se čtyřmi kompletními pětkami, což bylo místy znát. Jinak to ale vidí hodonínský brankář. „Nemyslím si, že by to mělo hrát nějakou extra roli,“ říká. „V této soutěži se to dá uhrát i na tři formace. Záleží, jak budeme chytří, jestli budeme hrát hlavou a ušetříme někde síly. V tom nebude problém,“ je přesvědčený.

Jestli má Kubáň pravdu, se ukáže v následujících bitvách. Souboje Drtičů s Žihadly budou mít grády. 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12
×
Dnes v 18:00 | Muži
SHK Hodonín
HHK Velké Meziříčí

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS