„Je to mnohem lepší způsob, jak rozhodovat zápasy,“ míní o novém formátu prodloužení Petr Peš

čtvrtek 22.9.2016 | Jan Hochman

Ve svých čtyřiatřiceti letech je druhým nejstarším hráčem letošního kádru Drtičů. Centr elitní hodonínské formace Petr PEŠ si po osmi letech spolupráce se svým dlouholetým parťákem Zdeňkem Juráskem zvyká na nové spoluhráče. A vypadá to, že si na nové spoluhráče brzy zvykl. „Jsou to výborní bruslaři a oba umí zakončit, takže doufám, že se bude bodově dařit i nadále,“ říká autor vítězné trefy z prodloužení utkání s opavským Slezanem.

Petře, už po třinácti vteřinách jste inkasovali. Co jste udělali před touto brankou špatně?

Čistě jsem prohrál buly a obránce propálil chumel hráčů. Ondra (Haloda, pozn. red) nic neviděl.

Vyrovnat se vám podařilo v přesilovce. Máte od trenérů určeny nějaké speciální formace, nebo nechávají pětky ve stejném složení? A máte naučeny nějaké vzorce, nebo se snažíte spíše improvizovat?

Na přesilovky většinu času dostává prostor naše lajna, tedy zatím (úsměv). Jinak tam trenér dává pětky, kterým se aktuálně v zápase víc daří. Něco na tréninku pilujeme a chtěli bychom to přenést do zápasů. Ale nelze to hrát na jeden dva vzorce, musíme se zlepšit v improvizaci, aby byly přesilovky ještě účinnější.

Celý zápas jste byli aktivnější, o čemž asi nejvíce vypovídá poměr střel. Jak těžké bylo najít recept na opavského brankáře?

Ze zápasu mám dobrý pocit, neboť si nepamatuju, že bychom kdy v minulosti přehrávali Opavu takovýmto způsobem. Šafránek plní léta roli jasné opavské jedničky, takže není divu, že umí podržet svůj tým. Navíc to měl mnohem jednodušší než Ondra, protože byl po většinu zápasu v permanenci.

Vítěze nakonec určilo až prodloužení a tvá branka na 4:3. Jak se tato gólová situace zrodila?

Lojza (Martin Miklík, pozn. red) podržel puk u nich ve třetině, počkal, až na sebe vytáhne i druhého hráče, a posunul mi to na první tyčku. Já už jsem pak měl lehkou pozici.

Jak se ti líbí nový model hry v prodloužení, kdy proti sobě nastoupí jen tři hráči v poli na každé straně?

Když to vidím v televizi třeba na Světovém poháru, je to strhující a zábavné. Je to mnohem lepší způsob rozhodovat zápasy takto, než při nájezdech.

Letos poprvé po osmi letech nenastupuješ po boku svého "dvojčete" Zdeňka Juráska. Jak těžké bylo zvyknout si na tento fakt?

Upřímně jsem to čekal horší, protože jsem tam k sobě dostal dva „blázny“ z Techniky (směje se). Ale jsou to výborní bruslaři a oba umí zakončit, takže doufám, že se bude bodově dařit i nadále. Za ty roky se Šeďou (Zdeněk Jurásek, pozn. redakce) jsem měl určité věci zažité a hlavně v srpnu jsem si musel zvykat na jiný styl hry. Na sezony se Šeďou nikdy nezapomenu. Ale roky nezastavíme a třeba si to se Šeďkem brzy strčím v béčku.

Vloni jsi měl po třech zápasech na svém kontě 5 gólů a 2 asistence. Letos máš ve statistikách zatím 1+5. Stal se z Tebe tedy opět hlavně nahrávač?

Loni jsem se vrátil v říjnu po zranění a měl jsem Hromadu štěstí hned při prvním zápase, od toho se pak dostaví sebevědomí a góly pak dáváš snáz. I letos je šancí dostatek, ale chybí mi při zakončení víc klidu. Kluci jsou ale střelci, takže když dají góla oni, tak je to pro tým stejné. Já, ve svém neperspektivním věku, se na tohle už dívám víc týmově.

V sobotu zajíždíte na led Valašského Meziříčí. Bobři jsou sice aktuálně až sedmí, ale jednoduché utkání to na Valašsku určitě nebude…

Valmez pasuju mezi čtyři - pět nej týmů. Mají dobrou partu, spoustu dobrých hráčů na soupisce, takže body se tam budou brát těžce. Pokud budeme hrát náš agresivní a bruslivý styl, vyhýbat se oslabením, tak můžeme uspět.