„I když to tak možná nevypadá, celá série byla hodně těžká,“ uznává sílu Opavy Petr Pokorný

„I když to tak možná nevypadá, celá série byla hodně těžká,“ uznává sílu Opavy Petr Pokorný
úterý 7.3.2017 | Jan Hochman

Nedělní páté čtvrtfinálové utkání pro něj bylo už 72 playoff duelem v jeho hodonínské kariéře. Čtyřicetiletý obránce Petr POKORNÝ by mohl dobré polovině svých spoluhráčů být klidně otcem. „V kabině se cítím skvěle a nijak si nepřipouštím ten věkový rozdíl,“ říká dlouholetá opora hodonínského SHK, která si postup do semifinále letošního ročníku náramně užívá. „Já si to užíval, to je pravda, protože to byl jeden z mých posledních krásných zážitků na tomto ledě. Chtěl jsem, aby si to užili s námi i fanoušci,“ přiznává hodonínská jedenadvacítka.

 
 

Petře, jak těžká byla série s houževnatou Opavou?

Celá série byla hodně těžká. I když to tak podle průběhu čtvrtfinále možná nevypadá, stála nás dost sil. Opava má zkušený tým, který hraje už delší dobu spolu.


Mohl bys nám krátce zhodnotit jednotlivé zápasy série?

Je těžké hodnotit jednotlivá utkání. Důležité bylo, že jsme vyhráli svá domácí utkaní, a nejdůležitější byla naše páteční výhra v Opavě, kde jsme podali skvělý týmový výkon. Tato výhra nás nasměrovala k postupu.


Největší rozdíl byl asi ve výkonech golmanů, souhlasíš?

Ano, jejich gólmani nechytili zrovna skvělou formu před playoff, ale to bylo plus pro nás. Zato nás Zdenko podržel skvělými zákroky.


Po čtyřech letech se vám podařilo přejít první kolo playoff. Bylo na tobě po zápase vidět, že sis postup do semifinále opravdu užíval…

Je pravda, že postup do semifinále si už ani nepamatuju (směje se). Já si to užíval, to je pravda, protože to byl jeden z mých posledních krásných zážitků na tomto ledě. Chtěl jsem, aby si to užili s námi i fanoušci. Doufám, že jich přijde příště ještě víc.


Čtvrtfinále se po novu hrálo na čtyři vítězné zápasy. V semifinále a finále bude stačit vyhrát tři utkání. Co si o tomto systému myslíš?

Myslím si, že to mělo být spíš naopak. Čtvrtfinále na tři a semifinále a finále na čtyři. I tak je to dost náročné, když hraješ zápas každý druhý den mezi tím trénink a k tomu každý den ještě musíš chodit do práce.


Většinu ročníku hrajete na šest, sedm obránců. Kolik sil po náročném průběhu sezony ještě zbývá?

Sil si myslím, že zbývá ještě dost. Byla kvalitní příprava tak máme zatím kde brát. Teď máme chvíli na regeneraci tak toho využijeme.


V kabině jsi po odchodu Zdeňka Juráska jasně nejstarším hráčem. Když to vezmeme hokejovou terminologií - na druhého Petra Peše máš náskok téměř šesti let. Jak se v kabině mezi mladíky cítíš?

V kabině se cítím skvěle a nijak si nepřipouštím ten věkový rozdíl.


Semifinále začíná již v neděli 12. března. Kterého soupeře z dvojice Vsetín - Poruba by sis přál raději?

Kterého soupeře? To je těžké, obě mužstva jsou kvalitní, ale myslím, že Poruba by byla pro nás příznivější. A naše šance? Ty jsou padesát na padesát. Hodně ukáže naše domácí utkání.


Děkuji za rozhovor. 

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS