„Hrálo se mi dobře. Myslím, že to celkem šlo,“ komentuje výhru nad Bobry tříbodový Jakub Hajný

„Hrálo se mi dobře. Myslím, že to celkem šlo,“ komentuje výhru nad Bobry tříbodový Jakub Hajný
neděle 4.2.2018 | Jan Hochman

Jedenadvacetiletý Jakub HAJNÝ prožil v zápase s Bobry povedený večer. Kladenský odchovanec si do statistik připsal celkem tři kanadské body za dvě trefy a jednu přihrávku a zaznamenal tak svůj bodově nejpovedenější duel v oranžovo-modrých barvách. „Abych řekl pravdu, tak si to moc nepamatuju, musel bych vidět záznam,“ popisuje s úsměvem svou první trefu za Plškova záda urostlý hodonínský forvard.

 
 

Jakube, po třech venkovních zápasech a třech prohrách jste se vrátili na svůj stadion. S čím jste šli do utkání s Bobry?

Do zápasu jsme šli s tím, že chceme ukončit tu sérii tří prohraných zápasů, která vyvrcholila katastrofálním výkonem v Opavě. Bylo proto potřeba se daleko víc koncentrovat na výkon a dodržovat určenou taktiku.


První třetina byla z vaší strany nervóznější. Byl jsi na ledě i u první inkasované branky, která padla ihned po buly. Co jste udělali špatně?

Špatně jsme udělali úplně všechno. První chyba byla, že jsme prohráli buly, druhá chyba byla, že se náš hráč nechal zablokovat a nestihli jsme tak jít do bloku proti střelci. Tohle by se nám stávat určitě nemělo.


Brzy po změně stran se vám podařilo zápas otočit. Jak se rodila akce, po které jsi vyrovnával na 1:1?

Abych řekl pravdu, tak si to moc nepamatuji, musel bych vidět záznam. Jediné, co vím, že to bylo při přesilovce, a že Žába (Zbyněk Žabčík, pozn. red.) vystřelil z voleje a já to tečoval do brány (směje se).


V polovině poslední třetiny jsi přidal i druhou trefu. Můžeš přiblížit i tento zásah?

Při tomhle gólu to Kuba Kadlec zatáhnul po křídle do pásma a dobře se vyhnul prvnímu hráči, čímž se otevřel prostor pro mě. Dostal jsem puk na střed hřiště, vystřelil jsem, a jak se puk odrazil od golmana trošku nahoru, stačilo to tam ze vzduchu sklepnout.


Trenér před zápasem proměnil složení útočných formací. Vaší pětce se podařilo vstřelit tři branky. Jak se ti s novými parťáky hrálo?

Tak určitě se mi hrálo dobře. Myslím, že nám to celkem šlo. Každý z nás je trochu jiný typ hráče, což je asi i vidět (směje se), takže bychom se mohli dobře doplňovat. Uvidíme v dalších zápasech.


Kromě hodonínského dresu letos nastupuješ i v barvách Prostějova ve WSM lize. Jak velký je rozdíl mezi oběma soutěžemi?

Na to se těžko odpovídá. Záleží asi na jednotlivých zápasech a s kým se zrovna hraje. Jsou týmy z WSM ligy, které by mohly hrát o soutěž níž a naopak. Obecně by se dalo říct, že největší rozdíly jsou v herní rychlosti, v tom jak rychle vás hráči napadají, v nasazení, někdy i v kvalitě hráčů, ale podle mě hlavně v přístupu. Ten přístup k tréninkům a zápasům je dle mého názoru to co, odlišuje první ligu od druhé.


Děkuji za rozhovor. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. SUM Šumperk 2 9:4 6
2. HBR Havl. Brod 2 11:3 5
3. VAL Val. Meziříčí 2 12:4 4
4. HOD Hodonín 1 8:6 3
5. OPA Opava 2 9:9 3
6. NJI Nový Jičín 2 7:12 3
7. KOP Kopřivnice 2 9:13 0
8. ZNS Žďár n/S 1 1:5 0
9. MBU Mor. Budějovice 2 4:14 0
×
Dnes v 18:00 | Muži
SHK Hodonín
SKLH Žďár nad Sázavou
Copyright © 2003-2019 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS