Hrál s Klepišem, Adamským a dalšími Oceláři. Teď ale Franek pálí ostrými za Drtiče

Hrál s Klepišem, Adamským a dalšími Oceláři. Teď ale Franek pálí ostrými za Drtiče
pondělí 17.12.2018 | Redakce

V prvním zápase za Drtiče se pouze zastřeloval, ve druhém utkání už ale Tomáš Franek pálil ostrými. Čtyřiadvacetiletý útočník, který přišel do Hodonína na hostování ze Žďáru nad Sázavou, se na ledě Písku blýskl dvěma přesnými zásahy a rozjetému slováckému celku pomohl na jihu Čech k jednoznačné výhře 7:2. Na hattrick ale třinecký odchovanec nemyslel. „Šance na něj byly a neříkám, že bych za něj nebyl rád, přednější ale je, že jsme vyhráli a domů si odvezli všechny body,“ říká skromně Tomáš Franek.

 
 

Jeho příchod last minuty se příliš nečekal. Vždyť produktivní hokejista rozjel letošní sezonu ve velkém stylu. Po příchodu do Žďáru nad Sázavou se stal nejlepším týmovým střelcem, když v sedmnácti zápasech zaznamenal patnáct branek, ke kterým přidal další čtyři asistence.

Frankovy výkony neunikly ani pozornosti představitelů hodonínského klubu, který nakonec elitního druholigového střelce získal. Zájem však měl i samotný hráč. „V Hodoníně je pár kluků, se kterými jsem hrál za Frýdek-Místek, takže nebyl problém sehnat kontakt na paní Gajošovou. Následná komunikace byla rychlá a jednoduchá. Dlouho jsem neváhal,“ přiznává odchovanec třineckých Ocelářů.

K Drtičům ho zlákaly nejen podmínky, ale také ambice a touha něco dokázat. „Očekávám postup do Chance ligy a doufám, že to mají kluci stejně nastavené. Tým na postup tady určitě je. Hlavní je, jak nám to půjde na ledě,“ ví čtyřiadvacetiletý útočník.

Do Žďáru nad Sázavou před sezonou zamířil kvůli rodinným vazbám. „Na Vysočině trénuje taťka přítelkyně, hlavně kvůli němu jsem tam šel hrát,“ vysvětluje Franek a připouští, že odchodem do Hodonína si výrazně polepšil. „Mezi kluby je velký rozdíl,“ přiznává. „Hlavně odlišné přístupy ke všemu se nedají porovnat,“ přidává. Východní druholigová skupina je navíc nabitější než sousední jižní. O dramatické souboje a emoce není nouze.

Franek může v třeskutých druholigových duelech prodat zkušenosti z vyšších soutěží. Vždyť na svém kontě má tři extraligové starty a tři sezony v první lize. V jednom týmu si zahrál s Adamským, Klepišem a dalšími ostřílenými borci a reprezentanty. „Třinci fandím. Pořád tam mám hodně známých a kamarádů. Zápasy jsem si užíval, byla to pro mě zkušenost,“ říká.

Více šancí v mateřském oddíle nedostal, v silné konkurenci čekal na pořádnou šanci marně. Tak chodil po hostováních a střídavých startech. „Nebyl o mě zájem. Určitě mě to mrzí, ale takový je hokej,“ přijímá svůj úděl.

Šikovného útočníka lákaly jiné týmy ze severu Moravy a Slezska, Franek ale chtěl zkusit zahraničí. Nakonec se před Žďár nad Sázavou dostal do Hodonína, kde si zatím zvyká a seznamuje se s novým prostředí. Lidi kolem sebe neřeší. „Všude to je stejné. Sto lidí, sto chutí,“ říká. Hodonínským fanouškům se nová posila představí už ve středu, kdy rozjetí Drtiči vyzvou Kopřivnici. V sobotu pak před vánočními svátky budou bojovat s Havlíčkovým Brodem. „Oba týmy jsou kvalitní, takže se na ně musíme dobře připravit, navíc budeme hrát doma, což je pro nás výhoda. Doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit,“ přeje si Franek.

Pak si Drtiči užijí chvíli volna, i přes svátky ale budou trénovat. „Na Vánoce se těším. Kde je ale budu trávit, zatím nevím. Buď v Třinci, nebo Pardubicích,“ hlásí s úsměvem.

Shánění a nakupování dárků nechává až na poslední chvíli. 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. NJI Nový Jičín 21 61:69 39
2. VAL Valašské Meziříčí 18 71:41 34
3. ZNS Žďár nad Sázavou 16 61:53 30
4. OPA Opava 19 57:50 30
5. KMB Kometa Brno B 20 62:60 28
6. KOP Kopřivnice 19 66:63 26
7. VEL Velké Meziříčí 19 64:74 26
8. HOD Hodonín 18 44:76 12

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2021 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS