Hračky z "Plyšákové bouře" udělaly radost stovkám dětí

Hračky z
středa 9.3.2011 | Redakce

Je to necelý měsíc, co se na hodonínském zimním stadionu odehrálo prozatím poslední "jižanské derby" mezi Hodonínem a Břeclaví. Tento duel přilákal do ochozů na osmnáct stovek příznivců nejrychlejší kolektivní hry planety, kteří viděli nejen jednoznačnou výhru domácích borců, ale také se sami účastnili charitativní akce - takzvané „Teddy Bear Toss“.

 
 
12. února 2011 přistálo během derby utkání mezi Hodonínem a Břeclaví na ledě hodonínského zimního stadionu přesně 3657 plyšáků. Tímto počtem se podařilo o více než dvě tisícovky překonat do té doby platný druholigový rekord, který držela s 1500 plyšáky společně Břeclav a Přerov. Díky až nečekaně kladnému ohlasu, který tato akce měla, jsme mohli obdarovat více než desítku organizací z celého okresu Hodonín stovkami plyšových hraček.Hodonínská „Plyšáková bouře“, jak zněl oficiální název této události, jenž vznikla za oceánem v severní Americe, nebyla první svého druhu ani v České republice. Už v loňské sezoně s nápadem zorganizovat podobnou akci u nás přišel extraligový Liberec, letos se přidal i Třinec. A ani naše druhá liga nezůstala pozadu. Před loňskými Vánocemi létali plyšáci z tribun zimního stadionu v Přerově a v Břeclavi. Po Hodonínu se následně do této skupiny přidal i další tým naší skupiny z Nového Jičína.

Fanoušci Drtičů i za pomoci břeclavských příznivců ustanovili při „Plyšákové bouři“ nový rekord druhé ligy v počtu nashromážděných hraček při jednom zápasu. 12. února se po brance Michala Hozy na led zimního stadionu TEZA sneslo přesně 3657 plyšových hraček! Toto číslo vyrazilo dech nejen organizátorům akce samotné, ale také všem příznivcům Drtičů i hráčům samotným.

Hračky, které pomáhali sbírat jak mladí hokejisté, tak i samotní aktéři jižanského derby, putovaly do prostor, kde se sušily a počítaly. Díky tomu, že jich bylo tolik a část byla od ledu hodně mokrá, trvalo sušení pěkných pár dní. Než se mohly usušení plyšáci vydat k dětem, stihlo jedno nejmenované české tištěné medium vymyslet kauzu, že hračky skončily v popelnici.

Vřelé přijetí od všech, kam se desítky a stovky hraček přivezly a radost samotných dětí, které můžete vidět na fotografiích přiložených k tomuto článku, budiž důkazem, že zcela smyšlený paskvil jedné nejmenované paní novinářky, byl naprostým výmyslem a hnusným pokusem poškodit dobré jméno jak hodonínského hokejového klubu, tak i samotných organizátorů Plyšákové bouře.

Na závěr by chtěl neoficiální FanClub SHK Hodonín, který celou akci organizoval, touto cestou poděkovat všem fanouškům, kteří tuto dobročinnou akci podpořili a přispěli svými hračkami k tomu, že se podařilo sesbírat neskutečný počet plyšových zvířátek a všemožných postaviček. Velký dík patří také všem, kteří pomáhali při „úklidu“ ledové plochy, s převozem do prostor, kde se poté hračky důkladně vysušily a také těm , kteří pomáhali s kontaktováním jednotlivých organizací a následným rozvážením do konkrétních dětských zařízení. Děkujeme!!!

Fotogalerie z plyšákové bouře od Evy "Želvičky" Solaříkové.Mateřská škola DubňanyDětské oddělení hodonínské nemocniceMateřská škola Hodonín - ul. JánošíkovaZelený dům pohody HodonínŠkolní družina LužiceMateřská škola LužiceMateřská škola PrušánkyMateřská škola Ratíškovice - U jezérkaMateřská škola Velká nad VeličkouMateřská škola Veselí nad Moravou - Náměstí 24. dubnaKojenecký ústav KyjovMateřská škola Kyjov - Boršovská 3241Mateřská škola Svatobořice-Mistřín - Hlavní 871/198


Stovka plyšových hraček dělá radost i dětem z organizace Sokola v Hodoníně a Velké nad Veličkou, další stovku s otevřenou náručí přijali v občanském humanitárním sdružení Oáza Hodonín.

Všech 3657 hraček má své nové šťastné majitele, kterým touto cestou za všechny fanoušky, hráče, funkcionáře SHK Hodonín a za samotné organizátory akce přejeme, aby dětěm dělaly jenom a jenom radost. Ať si novináři myslí co chtějí, pro to jediné se celá tahle akce uskutečnila.

Ještě jednou ze srdce děkujeme všem, kteří se Plyšákové bouře zůčastnili a udělali tak něco pro dobrou věc. 

Zápasový servis

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. VAL Valašské Meziříčí 33 133:74 70
2. NJI Nový Jičín 31 94:102 56
3. OPA Opava 32 102:94 48
4. ZNS Žďár nad Sázavou 31 112:116 48
5. KMB Kometa Brno B 32 92:101 43
6. VEL Velké Meziříčí 32 105:124 42
7. KOP Kopřivnice 32 101:100 41
8. HOD Hodonín 31 86:114 33

Hlavní partneři

Město Hodonín KM beta KM Travel Delimax Autorenova
 

Partneři

MetLife vista car Reality Veselý levier maspro vinný dům repress teza rybářská bašta lesnictví autocenturm glos LS Obchod Podlahy Skočík Soukromá moravská směnárna
 

Mediální partneři

rádio jih Televize Slovácko Hodonínský Deník
 
Copyright © 2003-2022 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS | Nastavení cookies