Hokejistům Baníku začala finální část přípravy, na led vyjedou Drtiči nejpozději v pondělí 7. srpna

Hokejistům Baníku začala finální část přípravy, na led vyjedou Drtiči nejpozději v pondělí 7. srpna
úterý 1.8.2017 | Jan Hochman, video: Adam Krátký

Letní prázdniny jsou ve své polovině a hodonínským hokejistům už tradičně v tento čas začíná poslední část přípravy na nový ligový ročník. Poprvé se po krátkém času na oddych tým sešel už v polovině minulého týdne, v pondělí 31. července se trenérům Beťkovi a Prčíkovi hlásili hráči v téměř kompletní sestavě na prvním ostrém společném tréninku před nástupem na led.

 
 

Po krátkém volnu začíná kabina Drtičů opět ožívat. Poprvé se A-tým SHK sešel už ve středu 26. července, mužstvo ale ještě nebylo kompletní. V (téměř) plné sestavě se Drtiči sešli včera, kdy byla oficiálně zahájena závěrečná fáze letní přípravy. Na led hráči Baníku vyjedou poprvé s největší pravděpodobností v neděli 6. srpna odpoledne, nejpozději v pondělí 7. srpna.

Na včerejším srazu chyběla trenérům pětice hráčů. Útočník Jakub Hajný se k týmu připojí příští týden, jeho jmenovec Jakub Vrána je na zkoušce v prvoligovém Vsetíně. Klub má s pátým nejproduktivnějším Drtičem loňské sezony dohodu a v případě, že na Valašsku neuspěje, vrátí se zpět na Slovácko.

Obránce Jakub Kužílek se v současné době připravuje s extraligovým Zlínem a i s ním je vedení SHK v kontaktu. Dohoda mezi oběma kluby je taková, že se Jakub ihned po zkoušce u Beranů připojí k Drtičům. Zdravotní komplikace provází Davida Polesného, který se ještě úplně nezotavil ze zranění, které si přivodil během suché přípravy. Hodonínský odchovanec se tak do přípravy zapojí až později.

Loňský ligový král střelců Petr Jurča je v prvních dvou týdnech v srpnu plně vytížen svou prací v hokejových kempech, ke svým spoluhráčům se tak čtyřiatřicetiletý forvard připojí až v polovině měsíce srpna.Stanislav Beťko: O širším kádru bychom chtěli mít jasno do 18. srpna

Pane trenére, jak jste strávil krátkou dovolenou?

Byli jsme s manželkou u moře, a i když letošní dovolená byla opravdu krátká, tak jsem si velmi dobře odpočinul a jak se říká, dobil jsem si baterky.


Jak v minulém týdnu proběhl první sraz A-mužstva?

Sraz proběhl naprosto standardně. Nejdříve k mužstvu promluvila předsedkyně klubu paní Gajošová, která přivítala nové hráče, seznámila kabinu s cíli pro letošní sezonu a popřála nám do nové sezony hodně štěstí. Pak jsme připravili hráče na to, co od nich očekáváme a budeme očekávat. Řekli jsme jim, jakým způsobem chceme, aby pracovali, a také jsme je seznámili s dalším programem. Pak už jsme vyrazili na trénink na ZS Vančurova.


Jak jste spokojeni se suchou částí přípravy?

S letní přípravou jsme velmi spokojeni a to jak co se týče docházky, tak s přístupem všech hráčů. Navázali jsme na loňský model, který se nám osvědčil. Kluci vše odmakali na sto dvacet procent, tak věříme, že se nám to vše v sezóně vrátí.


Kdy poprvé vyjedete na led?

Trochu se situace zkomplikovala tím, že se nám nástup na led oproti normálu o týden opozdil a už na 9. srpna máme naplánováno první přátelské utkání. Nicméně, musíme se s tím poprat. Na led, pokud vše dobře půjde, tak bychom měli jít v neděli 6. srpna. To je ta lepší varianta. Horké počasí nám momentálně vůbec nepřeje a horka, která v tuto chvíli panují, mražení a výrobě ledu neprospívají, ale nejpozději v pondělí 7. srpna bychom měli na led vyjet. Začneme prvních čtrnáct dní na dvě skupiny, kdy jedna bude na ledě a druhá bude mít suchou přípravu. Při počtu zhruba šestadvaceti hráčů je to takhle pro nás optimální, hráči mají menší prostoje a my máme větší přehled o tom, jak kdo pracuje.


Na zkoušku vám bude k dispozici pět mladých hráčů (Kobylík, Weber, Rýpar, Hroudný a Hlaváč). Do kdy byste chtěli vědět konečnou podobu kádru, s nímž vstoupíte do sezony?

V této chvíli máme na zkoušku jak naše kluky z B-teamu i další hráče, kteří se pokusí zabojovat o své místo. Je na každém z nich, jak se o šanci popere a zda si zaslouží místo v A-mužstvu. O širším kádru, tedy o třech brankařích, osmi obráncích a čtrnácti útočnících, bychom chtěli mít jasno do 18. srpna. Hráči, kteří se do širšího kádru nedostanou, budou mít možnost ukázat se v B-týmu, který budeme pečlivě sledovat a v případě potřeby budou povoláni zpět do A-týmu.


Přivedli jste do týmu už několik posil. Máte v plánu ještě další posílení kádru?

Co se týče kádru, tak na tom vedení a sportovní manažer velmi zapracovaly, za což jsme velmi vděční. Dá se říct, že mužstvo máme pohromadě. Na led tím pádem vyjedou všichni hráči, kteří u nás budou letošní sezonu působit, plus pár dalších, které tady máme na zkoušku. Co se týče posílení mužstva, tak na to máme do 12. prosince 2017 čas. Vše se ale bude odvíjet od toho, jak budeme spokojeni se stávajícím kádrem a jak se bude sezona vyvíjet. Pokud však budeme posilovat, tak to už bude muset být opravdu posila na první nebo druhou lajnu.Aktuální podoba kádru A-týmu SHK Hodonín

Brankáři: Ondřej Haloda, Zdenko Kotvan, Adam Štěpanovský, Jakub Zollpriester.

Obránci: Marek Haloda, Martin Miklík, Pavel Mojžíš, David Polesný (zraněn), Jan Sedlák, Zbyněk Žabčík, Jakub Kužílek (na zkoušku ve Zlíně), Richard Kobylík (zkouška), Kamil Rýpar (zkouška), Patrik Weber (zkouška).

Útočníci: Vít Černohous, Erik Hložánek, Matěj Charvát, Petr Jurča, Michal Kuba, Dominik Matula, Petr Peš, Michal Romančík, Jakub Sajdl, Ondřej Stehlík, Daniel Vaněk, Michal Venclík, Jakub Hajný, Jakub Vrána (na zkoušce ve Vsetíně), Michal Hlaváč (zkouška), Daniel Hroudný (zkouška).
KOMPLETNÍ GALERIE ZDE
 

Tabulka

P Tým Tým Z S B
1. POR Poruba 42 192:118 87
2. HOD Hodonín 42 183:130 83
3. SUM Šumperk 42 181:118 75
4. VAL Val. Meziříčí 42 134:150 55
5. NJI Nový Jičín 42 111:147 55
6. KOP Kopřivnice 42 126:169 53
7. OPA Opava 42 114:209 33
Copyright © 2003-2018 SHK Hodonín & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS